Supplement

Arjinin Vücutta Üretilir Mi?

Arjinin Vücutta Üretilir Mi

Arjinin vücutta belli bir bölümü üretilen bir aminoasittir. Vücudumuzda %65lik bir bölümü üretimi sağlanmaktadır. Kalan kısmı ise besinler sayesinde vücuda alınmaktadır. Arjinin özellikle protein bakımından zengin olan besinlerde oldukça fazla bulunmaktadır. Vücudumuzda üretilen miktar yeterli olmamaktadır.  Bu sebepten dolayı dışarıdan vücuda alınması gerekmektedir. Protein satın al ise site üzerinden tercih edilebilmektedir.

Arjininler vücutta çok yararlı bir aminoasittir. Üzerinde çok sayıda araştırma gerçekleştirilmiştir. Araştırma sonucunda pek çok hastalıkta kullanılması gerektiği anlaşılmaktadır. Arjinin kullanımının vücut için en önemli faydasına bakıldığında vücutta kan dolaşımını arttırmasıdır. Ayrıca bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve detoks yeteneğinin artmasına yardımcı olmaktadır.  Vücutta arjinin açığını kapatmak için bazı takviyeler kullanılmaktadır. Bu takviye gıdaların içerisinde supplement takviye edici gıda bulunmaktadır.

Arjinin Üretimi

Arjinin vücutta fizyolojik yapının işleyişinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Büyüme hormonlarının gelişiminde, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde ve toksik atıkların vücuttan dışarıya atılmasında oldukça önemlidir. Bunun yanında vücuttaki kötü kolesterolü yok etmek için de arjininler kullanılmaktadır. 

Vücutta bulunan arjinin aminoasitin çok sayıda faydası bulunmaktadır. Arjinin vücut için oldukça hayati bir öneme sahiptir. Arjinin faydaları oldukça fazladır. Bunlara bakılacak olunursa;

  • Damar sertleşmesinin önüne geçerek kalp krizini engeller.
  • Vücutta iltihapla mücadele edebilmektedir.
  • Vücutta kan basıncının düşürülmesinde oldukça faydası bulunmaktadır.
  • Kaslarda oluşan ağrıların oluşmasını engellemektedir. Ayrıca vücutta tıkalı damarların açılmasına faydası bulunmaktadır.
  • Bağışıklığı güçlendirerek iltihap oluşumunu engellemektedir. 
  • Vücutta bulunan inflamasyonu  azaltarak yaşlanmayı geciktirmektedir. 

Vücutta bulunan arjininlerin faydası oldukça fazladır. Yapılan araştırmalar sürekli olarak yeni bulguları ortaya koymaktadır. Yani vücut için oldukça önemli olan arjinin vücut tarafından üretimi gerçekleşmemektedir.

Arjininin faydası oldukça fazla olduğu bilinmektedir. Vücuda gerekli olan arjinin alımı besinler ile sağlanmaktadır. Bunun yanında satın alınan supplement ile vücudun arjininlerin eksiği tamamlanabilir. Supplement ise vücudun üretemediği besinlerin dışardan alımını sağlamaktadır. Profesyonel olarak spor yapan kişilerde bu eksiklik oldukça fazladır. Bu sebepten dolayı vücudun üretemediği besinleri dışardan almak gerekmektedir. 

Supplementlerin her birinin farklı özelliği bulunmaktadır. her ne kadar farklı özelliklere sahip olsa da ortak özelliği vücudun onarımını gerçekleştirmektir. Sporcuların rekabetlerde başarılı bir sonuç alabilmek için supplement kullanımını gerçekleştirmektedirler. Supplement kullanımının bazı özellikleri bulunmaktadır. Bunlara bakılacak olunursa;

  • Kilo alma işlemini gerçekleştirir
  • Kilo verme işlemini gerçekleştirir
  • Vücudu fitleştirmek için kullanılmaktadır.
  • Vücutta performans arttırmak için kullanılmaktadır.

Supplement satın alma işleminde kişinin ihtiyacına göre kullanım şekli de değişmektedir. Günümüzde çok farklı olarak çeşidi bulunmaktadır. Ürünlerin kullanım şekli ve dozları içerisinde bulunan kullanım talimatlarında belirtilmektedir. Kullanan kişiler bu talimatları mutlaka okumalıdır. Böylece ihtiyacı olan kullanım miktarını gerçekleştirmektedir. Tüm bunların yanında doktorun gözetimi altında alınması gerekmektedir. Çünkü doz kullanım durumu yaşa göre, ihtiyaca göre farklılık göstermektedir. Supplement aminoasit kullanımından önce doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. 

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın