Supplement

Egzersiz Yaparak 100 Kalori Nasıl Yakılır?

Egzersiz Yaparak Nasıl 100 Kalori Nasıl Yakılır

Kalori, bir sporcunun her zaman baş belası olmuştur. Sporda yeteri kadar kalori yakamamanın sonucu ise kiloların aynı kalmasına neden olur. Bu yüzden yeteri kadar kalori harcanmalıdır. Kalori ise doğru egzersiz yaparak kolayca yapılabilir. Bu yazımızda en basit hareketlerle 100 kalori nasıl yakacağınızı bulabilirsiniz. Üstelik bunun için sadece 15 dakika ayırmanız yeterli.

Sporda yapılan hareketlerin doğru olması ve verim alınması çok önemlidir. Eğer hareketler doğru şekilde yapılmazsa istenilen performans alınamaz. Bu yüzden hareketler azda olsa doğru şekilde yapılmasıdır. Ağır spor öncesi ise egzersiz vazgeçilmeniz olmalıdır. Antrenmandan önce egzersiz yaparak hem kalori yakabilirsiniz hem de spora ön hazırlık yapabilirsiniz.

Kalori Yakmak İçin 5 Alternatif Egzersiz

Kalorinin doğru şekilde yakılması için vücut ağırlığı da önemlidir. Kiloların fazla olması kalorinin daha çok yakmasını sağlar. 70 kilo ve altında olan bir bireyin yakacağı kalori miktarı ile 90 kilo ve üzeri birinin yakacağı kalori miktarı aynı olamaz. Bu yüzden vereceğimiz egzersizlerde en 100 kalorinin yakılmasını sağlamaktadır. Fazla kilolu insanlarda bu kalori miktar artmaktadır.

Yoga ve Kardiyo

Kalori yakma ve vücudun tam çalışması için yoga iyi bir tercih olmaktadır. Düzenli şekilde her gün yapılan yoga ve kardiyo hareketleriyle 100 kalorinin üzerinde yakma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bisiklet Sürme

Doğal spor dediğimizde aklımıza bisiklet sürme gelir. Ayak kaslarının çoğunlukta çalıştığı bir aktivitedir. Haftada en az 2 ya da 3 kere bisiklet sürmek sağlık açısından önemli olduğu kadar kalori yakmanıza da yardımcı olmaktadır. 

Zumba ve Aerobik

Egzersiz yaparak kalori yakma işlemi için diğer bir alternatif Zumba ve Aerobik’tir. 15 dakika boyunca dinamik bir çalışmayla 100 kalorinin üzerine çıkmak hayal olmayacaktır.

Yüzme

Tüm vücudun aynı anda çalıştığı bir spor olarak bilinmektedir. Doğal kas yapısı içinde yüzme oldukça uygundur. Aynı zamanda yüzerek kalori yakabilmek mümkündür.

Tam Vücut Kardiyo

Spor öncesi kardiyo ile kasların tam çalışması sağlanır. 15 dakika boyunca belli tempo içinde yapılacak kardiyo, kalori yakımına yardımcı olur. Ayrıca antrenmana hazırlık olarak da kardiyo son derece önemlidir. 

Back to list

Bir cevap yazın