Yağ Yakıcı Olarak Kullanılabilecek 4 Alternatifli Supplementler

Yağ Yakıcı Olarak Kullanılabilecek 4 Alternatifli Supplementler

Birçok insanın başı yağ ile derttedir. Yağ oranın fazla olması insanları fazlasıyla rahatsız eder. Özellikle de sık sık spor yapan vücut geliştiricileri için durum daha önemlidir. Yağ yığını haline gelmek kim ister ki? Sadece belli egzersiz ve diyet ile yağ yakımı oldukça zordur. Bu yazıda yağ yakıcı olarak kullanabileceğiniz supplementleri paylaşacağım.

Erkek ve kadın fark etmeksizin vücutta yağ gözükmesini istemez. Sıkı ve fit bir vücut her yaşta insanların beklentisidir. Bunun için en iyi yol spor yapmaktan geçer. Sıkı ve ağır antrenmanla istenilen yağ oranı bir nebze düşer. Elbette burada diyet ve gıda takviyesi de gerekmektedir. Tüketilen ürünlerin yanında takviye de muhakkak alınmalıdır.

Yağ Yakıcı Ürünler

Vücutta en yavaş yağ kendini salmaktadır. Yani açlık durumlarında veya kilo vermeye başladığınızda ilk olarak kaslar azalmaya başlar. Daha sonrasında vücut sistemi yağları kullanır. Bu yüzden de yağlar her zaman daha yavaş çözünür. Yağ oranını belli bir seviyeye düşürmek için sıkı çalışma ve takviye şarttır. Sporcuların çoğunluğu karnitin gibi ürünleri tercih etmektedir. Yağ yakıcı olarak kullanabileceğiniz 4 farklı gıda takviyesini sizlerle paylaşalım.

Big Joy CLAbig

Yağ yakıcı ürünlerinde önemli yeri olan Big Joy CLAbig, istediğiniz performası vermektedir. Yağ seviyesini azaltmaya yardımcı olan takviye ürününde Omega 6 yağ asidi bulunmaktadır.

Hardline L-Karnitin 3000 MG Matrix

Sporcu besini olarak sık tercih edilen bir üründür. Hardline L karnitin yağ oranında ciddi bir yardım sağlamaktadır. Antrenman esnasında yağ oranının yeteri kadar enerji harcamasına yardımcı olmaktadır. Sıvı formda tüketilmektedir. Kafein, B3ve B6 vitaminleriyle içeriği desteklenmektedir.

Grenade Thermo Detonator

100 kapsülden oluşan gıda takviyesi, en güçlü yağ yakıcı ürünlerinden biridir. Vücutta depolanan yağ miktarının daha kolay parçalanmasını tetikler. 100 kapsülle 50 servis kullanım imkanı sunmaktadır. Doğal bileşenler sayesinde tüketimi kolaydır.

Zero Shot Sambucus

Zengin besin içeriğine sahip olan gıda takviyesi yağ yakıcı son ürünümüz. Bağışıklığı desteklemeye yardımcı olan takviye ürün yağın dağılmasını sağlıyor. Ayrıca içindeki doğal bileşenler sayesinde güçlü bir bağışıklık oluşturur.

Kas Güçlendiren 5 Vitamin Takviyesi

Kas Güçlendiren 5 Vitamin Takviyesi

Kas gelişimi kişinin sağlıklı bir vücut, güzel görünme ve güçlenme gibi isteklerinin sonucunda kaslarını geliştirmek için başlıca sebeplerin arasında yer almaktadır. Vücudumuzda bulunan kasları geliştirme işlemi aslında kolay bir işlem değildir. Zaman içerisinde kasların üzerindeki gelişim yavaşlamaya başlamaktadır. Bunun devamında kas gelişmesi durur ve ilerleme kaydedemez duruma gelir. Kas gelişiminin devam etmesi için beslenme düzenine, antrenman programlarına ve vitamin takviyesi alımına dikkat edilmesi gerekmektedir. Kasları güçlendirme konusunda vitaminler özellikle performans artışını sağlamaktadır. 

Kas Gelişimi İçin Vitamin Takviyesi

Vücutta bulunan kasları geliştirmek için kişilerin kullanabileceği pek çok vitamin bulunmaktadır. Alınan vitaminler ile hızlı bir şekilde kas gelişimi gerçekleşmektedir. Bu vitaminler ise;

  • D vitamini
  • B12 vitamini
  • B6 vitamini
  • C vitamini

Omega – 3 vitamini kullanılmaktadır. Ancak bu vitaminler kullanacak olan kişilerin herhangi bir hastalığa sahip olup olmadıklarına göre kullanılması gerekmektedir. 

D vitamini; bu vitamini vücudumuza güneş yolu ile vücudumuza almaktayız. Kemik gelişimini doğrudan etkilemektedir. Güneş görmeyen bir ortamda çalışan kişilerde vücut D vitaminini temin edememektedir. Bu sebepten dolayı vücudundaki kas ve kemik gelişimine vitamin takviyesi olarak vücuda dışarıdan d vitamini alınmaktadır. Fakat devamlı güneşin altında bulunan kişilerinde vücuda D vitaminini yeterli miktarda sağlayamadığı da unutulmamalıdır. Vücudunuzda bulunan bu eksikliği öğrenebilmek için doktorunuzdan tahlil istemeniz gerekmektedir. Ayrıca vücutta bulunan D vitamininin fazla olması da zararlı olduğu unutulmamalıdır.

B12 Vitamini; bu vitamin genellikle süt, peynir ve balık gibi gıdalarda bulunmaktadır. B12 vitamini eksikliği genellikle vegan beslenen kişilerde oldukça fazla görülmektedir. Bu durumda olan kişiler B12 vitamini takviyesini almaları gerekmektedir. B12 vitamini eksikliği vücutta kas gelişimini olumsuz yönde etkilemektedir. Vücuttaki kana oksijen taşıyan kırmızı kan hücrelerinin yapısına katıldığı için oldukça önemlidir. Eksikliği durumunda vücuda dışarıdan vitamin takviyesi ile alınması gerekmektedir.

B6 Vitamini; vücudumuzda bulunan B vitaminlerinin hepsi kas gelişimi için oldukça önemli vitaminlerdir. Sporcular vücudun daha aktif ve daha dayanıklı olmasını sağlamak için bu vitamini vücutlarında bulundurmaları gerekmektedir. Bu vitamin genellikle muz, yağlı balık ve nohuttan elde edilmektedir. Vücudun ihtiyacı olan bu vitamini gün içerisinde alamamaları durumunda mutlaka takviye edici vitaminler kullanmaları gerekmektedir. 

C Vitamini; vücudumuzda doku onarımı konusunda etkili olan bir vitamindir. Genellikle turunçgiller ve yeşil yapraklı sebzelerde bulunur. Genellikle vücutta eksikliği az rastlanılmaktadır. Spor esnasında genellikle kasların yapısında zedelenme olur. Bu zedelenme C vitamini sayesinde onarılmaktadır. 

Omega-3 Vitamini; vücutta bulunan bu vitamin boy uzamasında, kilo alımı gibi durumlarda kullanılmaktadır. Sporcular ise antrenmanlar sonucunda oluşan kas ağrılarını en aza indirmek için kullanmaktadır. Eksikliği kişilerin günlük rutininden çıkmasına neden olmaktadır. Omega 3 kas ağrılarını en aza indirmektedir. Ayrıca kas gelişiminde de vücuda büyük katkı sağlamaktadır. 

Vitaminler

Sinir Ve Kasların Sistemi İçin Hangi Vitaminler Gereklidir?

Sporda aradığınız sonuçlara ulaşmanız için sinir ve kas sistemi sağlığı oldukça önemlidir. Bunun yanında sağlıklı bir yaşam için de bu sistemlerin sağlığını korumak gerekir. Vücudumuzun tüm parçalarının birbiriyle uyum içinde olması bu sistemlerin sağlığı ve gelişiminden geçer. Spor ve egzersizle vücudumuzu dinç tutup fit bir görüntüye ulaşabiliriz. Sağlıklı bir diyetle de bunu destekleyip gelişimine katkı sağlayabiliriz. Yani her ne olursa olsun vitaminler vücut için gereklidir.

Bu katkıyı sağlarken vücudumzua ihtiyacı olan çeşitli besinleri yeterli miktarda aldığımıza emin olmalıyız. Makrobesinlerle diyetimizi şekillendirirken de mikrobesinlerle sinir ve kas sağlığımızı desteklemeliyiz.

Sinir ve Kas İçin Gerekli Vitaminler

Mikrobesinler vücudumuzda birçok görevi bulunan vitaminler ve mineraller gibi öğeleri kapsayan maddelerdir. Bu sayede vitamin ve minerallerin sağlığımızda makrobesinler kadar etkisi vardır. Sinir ve kas sistemlerimizin gelişiminde, kemik sağlığında vitaminler önemli rol oynar. İyi bir sinir ve kas sağlığı için vitaminlerin önemini çok iyi anlamalıyız. Peki sinir ve kas sistemlerimizin gelişiminde hangi vitamin hangi rolü oynar? Bu vitaminlerin sinir ve kas sağlığına etkileri nedir? Gelin hep birlikte bu soruları cevaplayalım.

Sinir ve kas sistemlerinin gelişimi için her şeyi düzeltecek mucizevi bir vitamin yoktur. Önemli olan tüm vitaminler yeterli miktarda aldığımızdan emin olmalıyız. Bu vitaminleri gerekli miktarda almamak kas gelişimimizde istediğimiz sonuca ulaşmayı engelleyebilir. Bunun yanında sağlığımızla ilgili de ciddi problemlere yol açabilir. Bunların önüne geçmek için hangi vitaminin ne işe yaradığını bilmek oldukça önemlidir.

1. D Vitamini

D vitamini yağda çözünen ve yaşamsal faaliyetlerimiz için oldukça önemli bir vitamindir. Bazı besinler bu vitamini içerse de yeterli miktarda güneşe maruz kalmak vücutta D vitamini üretimi için gereklidir. D vitamini kemik, sinir ve kas sağlığımız için çok önemlidir.

D vitamini eksikliği, kalsiyum eksikliği ve bundan ötürü kemik erimesine sebep olabilir. Bu vitamin vücutta testosteron seviyelerini dolaylı yoldan destekler. Testosteron ise hepimizin bildiği gibi kas gelişiminde büyük öneme sahip bir hormondur. Dolayısıyla kas sisteminin sağlığı ve kas gelişiminde D vitamini büyük rol oynar.

2. C Vitamini

C vitamini turunçgillerde ve yeşil sebzelerde bol bulunan adını sık sık duyduğumuz bir vitaminler olarak bilinmektedir. Vitamininin sinir ve kas sistemlerinin gelişimine en büyük etkisi doku onarımını desteklemesidir.

Spor yapıyorsanız kaslarınızda zedelenmelere alışkınsınızdır. Bu zedelenmeler ve yırtılmaların onarılması için diyetinize yeterli C vitamini dahil etmeyi unutmayın. C vitamini aynı zamanda nöronların sağlığı için de önemlidir. Dolayısıyla sinir sistemi sağlığı için yeterli miktarda C vitamini tüketin.

3. B6 Vitamini

B6 vitamininin en önemli görevlerinden biri protein emilimindeki rolüdür. Protein ağırlıklı besinler tüketirken B6 vitamini sayesinde bunun emilimini kolaylaştırmış olursunuz.

Protein kas gelişiminde kilit öneme sahip besinlerden biridir. B6 vitamini protein emiliminin yanı sıra doku ve hücrelerin onarımına da katkı sağlar. Bununla birlikte B6 vitamini sinir ve kas sisteminiz için olmazsa olmazdır. Son olarak sitemizde bulacağınız Hardline Vitamin Mineral 120 tablet bu vitaminler ile vücudunuzu desteklemek için iyi bir seçim olacaktır.

Alışveriş sepeti kapat