Hangi Supplement Ne İşe Yarıyor?

Supplementler çoğu sporcunun aşina olduğu ürünlerdir. Sporcular bu ürünlere supplement satın al işlemiyle ulaşarak kullanmaya başlarlar. Beslenme programlarını bu ürünler sayesinde desteklerler ve spordan aldıkları verimi arttırmayı hedeflerler. Ancak supplement kullanırken hangi ürünün ne işe yaradığını iyi bilmek gerekir. Peki hangi supplement ne işe yarıyor? Bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Supplementler hakkındaki bu bilgiler sayesinde besin takviyesi seçiminizi daha iyi yapabilirsiniz.

Protein Tozları Ve Amino Asit Ürünleri

Supplement dediğimizde akla gelen ilk ürünlerden biri protein tozlarıdır. Oldukça popüler olan bu besin takviyesi ürünleri günlük protein alımını desteklemektedir. Bunun yanında çeşitli amino asit takviyeleri de farklı işleyiş biçimleri ile spor sürecini destekler. Protein satın al işlemini gerçekleştirerek bu ürünlere sitemiz üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Günlük aldığınız protein miktarını arttırarak vücudunuzdaki kas gelişimini destekleyebilirsiniz.

Kreatin Takviyeleri

Spordan aldığınız sonuçları arttırmanın en iyi yollarından verimli daha antrenmanlar gerçekleştirmektir. Bunun için de öncelikle antrenman sırasında vücudunuzun daha enerjik ve güçlü olmasını sağlamalısınız. Kreatin takviyeleri spor sırasında kaslara enerji taşıyan ATP maddesinin üretimini arttırmaktadır. Bu yüzden kreatin daha verimli antrenmanlar yapmanızı sağlar. Kreatin desteği supplement satın al işlemiyle bu ürünlere erişebilirsiniz.

Performans ve Güç Ürünleri

Spor sırasında performans ve güç arttırmayı sağlayan kreatin dışında ürünler de bulunmaktadır. Beta alanin ve tribulus terrestris gibi maddeler bunlardan bazılarıdır. Bu ürünler türlerine göre vücutta belirli süreçleri etkileyerek daha iyi fiziksel performans sağlarlar. Yükselen performans seviyenizle daha verimli şekilde egzersiz yapabilirsiniz. Performans ve güç ürünleri ile aradığınız fiziksel performansa erişebilirsiniz.

Kilo ve Hacim Kazanmayı Destekleyici Besin Takviyeleri

Fitness dediğimizde akla ilk olarak kilo vermek ve yağ yakmak gelmektedir. Ancak bazı sporcular genellikle vücut tipleri ve beslenme alışkanlıkları nedeniyle kilo almakta zorlanabilmektedir. Kilo ve hacim kazandırıcı supplementler bu noktada bu sporcuların imdadına yetişir. İçerdikleri yüksek kalori ve protein miktarı ile daha hızlı şekilde kilo almayı sağlarlar. Kilo ve hacim kazandırıcı supplement satın al işlemiyle bu ürünlere sahip olabilirsiniz.

Yağ Yakımını Destekleyici Besin Takviyeleri

Kilo almakta zorlanan sporcular olduğu gibi yağ yakımında zorlanan kişiler de vardır. Termojenik etkiler sağlamak gibi özellikleri bulunan yağ yakıcı supplementler bulunmaktadır. Bu supplementler yağ yakımında zorlanan kişiler için idealdir. Etkili bir spor ve beslenme programını desteklemek için bu ürünleri kullanabilirsiniz. Yağ yakımı hedeflerinize daha hızlı şekilde ulaşmak için bu ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Vitamin ve Mineral Destekleri

Fitness yalnızca kilo vermek veya kas yapmaktan ibaret değildir. Aynı zamanda sağlıklı bir yaşam için de fitness sporu yapılabilir. Vitamin ve mineraller vücudumuzun ihtiyaç duyduğu, sağlık açısından önemli besin öğeleridir. Beslenme programınızı vitamin ve mineraller yönünden zenginleştirmek için bu ürünleri kullanabilirsiniz. Vitamin ve mineral supplement satın al işlemiyle bu ürünlere ulaşabilirsiniz.

Sporcu Destek Ürünleri Hakkında Bazı Bilgiler

Sporcu Destek Ürünleri Hakkında Bazı Bilgiler

Spor söz konusu olduğunda her bir antrenmanı verimli geçirmek büyük önem taşımaktadır. Verimli bir antrenman süreci için iyi planlama yapmak ve bu planlamaya uymak gerekir. Antrenmanlar dışında en önemli konulardan biri de doğru ve etkili şekilde beslenmedir. Beslenmenin yeterli gelmediği durumlarda birçok sporcu, destek ürünlerinden yardım almaktadır. Sporcu destek ürünleri satın al işlemiyle bu ürünlere rahatlıkla ulaşmaktadırlar. Bu ürünleri kullanırken her biri hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Ve kullanım alanları bilinmeli. Bu nedenle sizler için sporcu destek ürünleri hakkında bazı bilgiler derledik. Sunduğumuz bilgiler ışığında sporcu destek ürünlerini daha etkili şekilde kullanmaya başlayacaksınız.

1. Sporcu Destek Ürünleri ve Beslenme Programını Desteklemek İçin Kullanmak Gerekir

Fitness sporundan aldığınız verimi yükseltmek için sporcu destek ürünlerinden yardım alabilirsiniz. Ancak bunun için öncelikle doğru beslenme programını uygulamanız yararlı olacaktır. İlk olarak besinler yoluyla vücuda ihtiyaç duyduğu desteği sağlamak gerekir. Sonrasında eksiklikleri gidermek ve ekstra faydalar sağlamak için sporcu destek ürünleri kullanımı uygun olur. Örneğin, günlük protein alımınız yeterince yüksek değilse protein tozu ürünleri kullanabilirsiniz. Bu ürünlere protein satın al işlemiyle sitemiz üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Protein ürünlerinin dışında diğer sporcu destek ürünleri de tercih edebilirsiniz. Vitamin ve mineraller konusundaki eksikliklerinizi gidermek için vitamin desteklerine yönelebilirsiniz. Fakat öncelikle etkili bir beslenme programı uyguladığınızdan emin olun. Sağlıklı besinlerden oluşan dengeli bir diyet uygulayın. Sonrasında diyetin yeterli gelmediği durumlar için ihtiyacınız olan sporcu destek ürünlerini alın.

2. Pek Çok Farklı Amaca Hizmet Eden Sporcu Destek Ürünü Bulunmaktadır

Sporcu destek ürünleri yalnızca tek bir amaca yönelik değillerdir. Örnek olarak kilo ve hacim kazanmak için veya yağ yakmak için farklı türde ürünler vardır. Bazı sporcular kilo almakta zorlandıkları için kilo almayı destekleyen yüksek kalorili ürünler kullanır. Yağ yakımında zorlanan kişiler ise yağ yakıcı ürünler kullanarak bu süreci kolaylaştırmayı hedefler.

3. En Popüler Ürünler Arasında Protein Tozları ve Kreatin Takviyeleri Bulunmaktadır

Protein tozları ismini en sık şekilde duyduğumuz sporcu destek ürünleridir. Günlük protein alımını arttırarak fitness sürecini desteklerler. Birçok farklı markaya ait farklı türde protein tozu ürünleri vardır. Protein tozu seçiminizde bu ürünler arasında bulunan Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu 2273 gr ürününü tercih edebilirsiniz. Bir başka popüler sporcu destek ürünü de kreatin ürünleridir. Kreatin seçimi olarak da Hardline Creapure 500 gr ürününü kullanabilirsiniz. Bu ürünlere sitemizden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Doping İlaç Kullanımı

Olimpiyatlar ve Doping İlaç Kullanımı

Olimpiyatlar çok eski tarihlere dayanan spor müsabakalarıdır. Bu müsabakalarda sporcular beceri, güç ve performanslarını göstermek için yarışırlar. Çalışma etiklerini ve doğal fiziksel güçlerini sergilerler. Fiziksel gücün zirvesi kabul ettiğimiz bu sporcuların hepimize örnek olmasını bekleriz. Bu yüzden olimpiyatlarda doping ilaç kullanımı tabu bir konudur.

Doping ilaçlar spor performansını ve kas gelişimini doğal limitlerin üzerine çıkarır. Bunun yanında çeşitli doping ilaçlar yağ yakımı ve definasyon süreçlerini de destekler. Vücutta güçlü etkileri olduğundan ve gerçekten etkili olduklarından dolayı haksız rekabet olarak kabul edilirler.

Doping ilaçlar normal olarak elde edemeyeceğimiz sonuçlara ulaşmamızı sağlarlar. Doğru şekilde kullanarak bu maddelerle fitness sürecini farklı bir seviyeye çıkarmak mümkündür. Fitness sürecini destekleyecek bu maddelere doping satın al yoluyla sitemizden ulaşabilirsiniz. Ancak doping ürünleri kullanmanın riskli olduğunu ve önce doktorunuza danışmanız gerektiğini unutmayın. Ayrıca olimpik bir müsabakaya girmeyi düşünüyorsanız bu iyi bir fikir olmayabilir.

Doping ilaç kullanımı kuvvetli etkileri onları haksız rekabet olarak görmemize neden olur. Peki hangi ilaçları doping ilacı olarak görürüz? Kreatin ve protein tozu destekleri gibi maddeler doping midir?

Doping İlaç Kullanımı

Olimpiyatlarda Ne Tür Maddeleri Doping Olarak Kabul Ederiz?

Rakiplerine karşı haksız rekabet oluşturmak istemeyen olimpik sporcular doping ilaç kullanımı konusunda dikkatli olmalıdır. Ancak hangi maddelerin doping olduğu konusunda kafa karışıklığı oluşabilir. Çünkü sporcuların kullandığı kreatin, protein tozu gibi birçok destekleyici ürün vardır. Fakat bunlar doping maddesi değil yalnızca sporu destekleyici ürünlerdir. Fitness hedeflerine ulaşmada faydalı olsalar da doping ilaçları kadar etkili değillerdir.

Doping maddeler sporda doğal limitlerin üzerinde sonuçlara ulaştırma potansiyeli olan maddelerdir. Anabolik steroidler, bazı uyarıcı ilaçlar, peptid hormonlar gibi maddeler doping ilacıdırlar. Örneğin, Pfizer Genotropin ürünü doping ilaçları kategorisindedir. Narkotik analjezikler, diüretikler ve kannaboidleri de olimpiyatlarda doping olarak kabul ederiz.

Bu maddelerin neler olduğunu öncelikle Dünya Anti-Doping Ajansı listeler. Ardından Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve Uluslararası Spor Federasyonları bu listeleri inceler ve onaylar. Doping ilaçlarının neler olduğunu her yıl Dünya Anti-Doping Ajansı günceller. Bu kuruluş bu maddeleri belirlerken üç önemli kriteri dikkatlice inceler. Bu kriterlerin üçünden ikisini sağlayan maddeleri doping sayarız:

  • Performansta artış veya artma potansiyeli sağlaması.
  • Sporcunun sağlığında bozulmaya sebep olması veya bozulma potansiyeli oluşturması.
  • Maddenin kullanımının spor ruhuna aykırı olması.

Olimpiyatlarda Doping İlaç Kullanımı Yasak Mıdır?

Önceden de belirttiğimiz gibi doping kullanmak sporcular arasında haksız rekabet oluşturabilir. Dolayısıyla olimpiyatlarda saydığımız kuruluşların belirttiği doping maddelerini kullanmak yasaktır. Kan ve idrar testleri ile olimpiyat kuruluşları doping kullanan sporcuları tespit eder. Bir sporcunun doping kullandığı belli olunca onu büyük cezalar beklemektedir.

Tüm bunlara rağmen bazı profesyonel ve amatör sporcular doping kullanmayı sürdürür. Doping ilacı satın al yöntemiyle bu ürünlere erişim sağlarlar. Bu güçlü ilaçların yardımı ile fiziksel performans seviyelerini arttırırlar.

Alışveriş sepeti kapat