Antrenman Yaparken Nasıl Beslenilmelidir

Antrenman Yaparken Nasıl Beslenilmelidir?

Sabah yapacağınız sağlıklı bir kahvaltı ile antrenman yaparken iyi bir başlangıç yapmış olursunuz. Almış olduğunuz enerji antrenman sırasında bir yakıta dönüşmektedir. Kahvaltı yapılmaması durumunda ise halsizlik ve uyuşukluk hissedilmektedir. Bu durum da antrenman sırasında performansınızın düşmesine neden olmaktadır. 

Beslenme esnasında hangi besinleri tükettiğinizde oldukça önemlidir. Sabah yapılan kahvaltıyı simit poğaça gibi besinlerle geçiştirmemeniz gerekmektedir. Sabah kahvaltısını protein ve liften zengin olan besinler ile yapmanız gerekmektedir. Bu besinlere örnek verilecek olursak süt, yoğurt, peynir, yumurta gibi besinler protein açısından oldukça zengindir. Yanında yiyeceğiniz fındık, badem gibi besinlerle de kahvaltınızı zenginleştirebilirsiniz. Böylece antrenman sırasında kendinizi daha enerjik hissetmeniz mümkün olacaktır.

Antrenman Sırasında Beslenme

Spor yapan kişilerin vücutlarında enerji ve besin ihtiyacı oldukça fazla olmaktadır. Hissedilen enerji eksikliği ise yapılan antrenmanın süresine ve şiddetine göre farklılık göstermektedir. Antrenman sırasında su tüketimini arttırmanız gerekmektedir. Bunun sebebi ise ter ile kaybedilen suyu tekrar yerine koymaktır. Bu durum ise kas kütlerinizi korumanıza yardımcı olmaktadır. 

Antrenman süresi boyunca vücutta bulunan karbonhidratlar kanın glikoz seviyesini korumaktadır. Antrenman sonunda vücuda karbonhidrat alımını gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Böylece boşalan glikojen depolarını tekrar doldurmuş olursunuz. Vücuda karbonhidrat alımını beslenme sırasında genellikle tahıllı besinlerden almanız gerekmektedir. Ayrıca meyve ve sütten de gerekli olan karbonhidratı kolay bir şekilde sağlamanız mümkündür. 

Vücutta bulunan proteinler sporcunun performansının yüksek olmasını sağlamaktadır. Ayrıca vücuttaki kas kütlelerinin korunmasında da oldukça etkisi bulunmaktadır. Vücuttaki proteinler kasların korunmasında ve kasların onarımında gerekli olan vitaminler arasındadır. Ancak vücuttaki kas gelişimini sağlamak için fazlaca protein tüketimi yanlıştır. Kaliteli bir şekilde protein tüketimi ve karbonhidrat tüketmeniz gerekmektedir. Bunun yanında kas gelişiminde kuvvet egzersizi de oldukça etkilidir. 

Vücuda gerekli olan proteini sağlamak için çok farklı yöntemler bulunmaktadır. Besinlerin yanında takviye edici olarak protein tozları da bulunmaktadır. Bu protein tozları yüksek çözünürlüğe sahip olduğu için oldukça popülerdir. Bu tozlar kas kütlelerini tetikleyici etkiye sahiptir. Tüm bunların yanında vücudunuza istenilen proteini alırken fazlaca protein tozu almak vücudunuzu oldukça yormaktadır. Protein tozunun yerini tutan gerçek besinler sağlığınızı olumlu yönde geliştirmektedir. 

Antrenman bittikten sonra vücutta dokuların onarılması için kaliteli protein almanız gerekmektedir. Ayrıca antrenmandan sonra 3 saat içerisinde et, süt, yumurta gibi besinlerin tüketimi kas protein sentezini arttırmaktadır. Ara öğün olarak meyve tüketebilirsiniz. Ayrıca yapmış olduğunuz kuvvet antrenmanı sonucunda karbonhidrat ile protein alımını birlikte yapmanız gerekmektedir. Böylece kas dokunuzu desteklemiş olursunuz. 

Vücutta kaybedilen sıvı ise oldukça önemlidir. Antrenman sonucunda bu kaybı kapatmak için vücut ağırlığınıza göre sıvı takviyesi yapmanız gerekmektedir. Vücuda her 20 dakika da su takviyesi yapmanız oldukça önemlidir. Sıcak havalarda yapılan antrenmanlarda daha fazla su tüketimi yapılmalıdır. 

Vücut Geliştirmede Protein Tozunun Önemi

Estetik bir görünüm yakalamak günümüzde pek çok kişinin hedefleri arasında. Bu durum vücut geliştirme sporunu her geçen gün daha popüler hale getiriyor. Birçok kişi spor salonlarında bu hedefe ulaşmak için uzun zamanlar harcıyor. Dolayısıyla bu süreci en verimli hale getirmek sporseverler açısından çok önemli. Etkili bir antrenman programını desteklemenin en iyi yollarından biri yeterli protein alımı sağlamaktır. Bunun için doğru beslenme programını uygulamak gerekir. Ayrıca protein tozu kullanımı ile günlük protein alımı arttırılabilir. Protein satın al yoluyla sitemizden protein tozu ürünlerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu besin takviyeleri ile uyguladığınız sağlıklı diyeti protein yönünden zenginleştirebilirsiniz.

Vücut geliştirmeciler arasında en yaygın kullanılan besin takviyelerinden biri protein tozlarıdır. Bunun en önemli sebebi proteinin kas gelişimi açısından önemidir. Protein vücutta birçok işlevin gerçekleşmesi için gerekli bir besin öğesidir. Buna ek olarak protein, kasların temel yapı taşı olarak bilinir. Egzersiz sonrası etkili bir iyileşme sağlamak için protein almak gerekir. Bu şekilde kaslarda yenilenme süreci desteklenir ve sonraki antrenmana hazır hale gelmeye başlarlar. Protein tozları kullanım kolaylığı açısından tercih edilmektedir. Özellikle spor öncesi ve sonrası hızlı protein alımı için kullanılmaktadırlar. Böylece yemek hazırlamakla uğraşmak yerine kolay kullanıma sahip bu ürünlerle kaslar beslenmiş olur. Siz de bu ürünlerle uyguladığınız beslenme programını protein yönünden destekleyebilirsiniz. Sitemizden protein satın al işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Uygun protein fiyatları ile bu ürünlere ulaşabilirsiniz.

Rahatlıkla Protein Satın Al ve Lezzetli İçeceklerle Kaslarını Beslemeye Başla

Beslenmenin vücut geliştirme için oldukça ciddi önemi bulunur. Kas gelişimi için sadece antrenman yeterli olmayabilir ve sporun doğru beslenmeyle desteklenmesi gerekir. Bu yüzden vücut geliştirmeciler protein yönünden zengin gıdalarla beslenirler. Bu şekilde kaslarını ihtiyaç duydukları protein ile desteklemiş olurlar. Ancak yüksek protein içeren öğünler hazırlamak zahmetli bir iştir. Bu yüzden normal besinleri destekleyecek besin takviyelerine ihtiyaç duyulabilir. Protein tozları vücut geliştirmeciler tarafından kullanılan besin takviyeleri arasında popüler seçeneklerden biridir.

Kullanım kolaylığının yanında protein tozlarının aroması da yaygın kullanımının sebepleri arasındadır. Harika aromalara sahip protein tozları ile lezzetli içecekler hazırlamak mümkündür. Sağlıklı beslenme uygulayan sporcular genellikle tatlı tüketmez ve bu içecekler tatlı işlevini görebilir. Dolayısıyla protein tozları diyet sırasında psikolojik destek de sağlayabilir. Siz de bu içecekler ile kaslarınızı beslemek istiyorsanız protein satın al işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sitemiz üzerinden kolaylıkla protein sipariş edebilir ve protein tozu ürünlerine erişebilirsiniz.

Ancak unutmamak gerekir ki protein tozları sadece bir besin takviyesidir. Besin takviyeleri sağlıklı bir beslenme programını desteklemek için kullanılmalıdırlar. Tüm protein ihtiyacını protein tozuyla karşılamaya çalışmak doğru bir uygulama olmayacaktır. Bu yüzden öncelikle sağlıklı bir diyet programı oluşturulmalı ve uygulamaya başlanmalıdır. Sonrasında sitemizden protein satın al yöntemiyle bu ürünlere rahatlıkla erişebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Alışveriş sepeti kapat