Protein Tozu Satın Al: Protein Tozu Nasıl Seçilir?

Protein tozu satın al yöntemi sayesinde düzenli beslenme alışkanlığı kazanılabilmektedir. Doğal yollarla yeterli düzeyde protein alamayan kişilerin protein tozu kullandığı görülür. Peki protein tozu nasıl seçilir? Protein tozu türleri arasındaki farklar nelerdir? Bu yazımızda protein tozunun bilinmeyen yönlerinden bahsedeceğiz.

Protein tozları, kolay tüketilebilen ve çabuk bozulmayan bir protein kaynağıdır. Doğal gıdalardan protein alamayan kişiler için oldukça ideal bir tercihtir. Protein tozu, içerisinde yüksek oranda protein bulunan gıda takviyesidir. Tozlar bezelye, süt, yumurta, pirinç ve soya gibi farklı gıdalardan üretilmektedir. Protein tozu üreten firmaların büyük bir kısmı, proteine ek olarak vitamin, mineral, sebze, tahıl, lif ve ilave yağ gibi besin grubunu da ekler. 

Yeterli düzeyde protein almak her insan için önemlidir. Protein tüketerek, bağışıklık sistemini güçlendirebilir, kilonuzu kontrol altında tutabilir ve vücut kas kütlenizi arttırabilirsiniz. Protein tozları, doğal protein kaynaklarından yeterince faydalanamadığınızda iyi bir seçenek olabilmektedir. Kolay tüketilebilen ve hemen bozulmayan bu ürünler, protein kaynağı arayan kişiler için oldukça ideal bir tercihtir. Tüm gün yumurta, tavuk, kırmızı et gibi ürünler tüketmek yerine protein tozları iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca protein içeceğinizi çantanıza koyarak istediğiniz yere götürebilirsiniz.

Protein tozu olarak adlandırılan ürünlerin bazı yan etkileri olabilmektedir. Bu yan etkileri ise kişiden kişiye göre değişir. Dolayısıyla protein tozu kullanmadan önce vücudunuzun bu ürünlere yatkın olup olmadığını iyi bilmeniz gerekir. Faydası olduğu kadar zararı da olan bu ürünlerin bilinçli şekilde kullanılması son derece önemlidir. Uzman tavsiyesi sonrası protein tozunun vücudunuza herhangi bir zararının olmadığı anlaşılırsa kullanmaya dvam edebilirsiniz. Protein tozunun tüketimi konusunda farklı görüşler olabilmektedir. Bu konuyla ilgili en sağlıklı bilgiyi uzman kişilerden alabilirsiniz.

Protein Tozu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Proteinin faydalarına ilişkin yapılan araştırmalar çoğaldıkça, besin takviyesi olarak bilinen protein tozlarının hem üretimi hem de tüketimi yaygınlaşıyor. Protein tozu, birçok besin grubundan üretilebilir fakat en çok tercih edilen kaynak süttür. Bununla birlikte soya ve yumurtadan da protein tozu üretilebilir. Pirinç ve soyadan üretilen protein tozları da yaygın olarak tüketilir. Peki protein tozu nasıl seçilir? İşte protein tozu seçerken dikkat edilmesi gerekenler;

 • Protein tozu satın al işlemini gerçekleştirmeden önce hangi amaçla kullanmak istediğinizi tekrar gözden geçirin. Unutmayın ki protein tozunun faydası olduğu kadar zararı da vardır.
 • Her bireyin sindirim kapasitesi birbirinden farklı olabiliyor. Dolayısıyla protein tozu almadan önce deneme yapabilirsiniz. Böylece bağışıklık sisteminize faydalı olan protein tozunu tercih edebilirsiniz.
 • Protein tozunun fiyatı kalitesiyle eş değer olabilmektedir. Ucuz olarak tabir edilen protein tozlarının içerisinde yağ, laktoz ve dolgu maddesi gibi ürünler daha fazla bulunmaktadır. Bu ürünler vücut sağlığınız açısından oldukça tehlikelidir. 
 • Düzenli bir şekilde protein tozu kullanan kişilerin, belli dönemlerde protein tozuna ara vermeleri tavsiye edilir. Aksi taktirde aşırı protein tüketimi beklenmedik sağlık sorunlarına neden olabilir.

Protein Tozu Ne Zaman Tüketilmeli?

Protein tozu tüketimi, vücut geliştirme sporuyla ilgilenen herkesin gündemini oluşturuyor. Kas kütlesinin büyümesi ve onarılması için proteine tüketimine ihtiyaç duyulmaktadır. Dolayısıyla birçok kişi antrenman öncesi ve sonrasında protein tüketimine önem vermektedir. Bununla birlikte protein içerikli gıdaların ne zaman tüketilmesi gerektiği hususu uzun zamandır tartışılan bir konu haline gelmiştir. Uzmanların bir kısmı egzersiz öncesi protein almanın en iyi zaman olduğunu belirtirken, bir kısmı ise antrenman sonrası protein içmenin daha etkili olduğunu ileri sürmektedir. Birçok kişi, egzersizden sonraki ilk 30 dakikalık süre zarfında protein tüketmenin spor salonunda yapılan antrenmandan maksimum düzeyde verim alınacağını vurgulamaktadır. Ayrıca farklı zamanlarda da protein içerikli besinler alınmalıdır. Spor yapan kişilerin protein takviyesini ne zaman alması gerektiğine ilişkin uzman tavsiyeleri şu şekildedir;

 • Egzersiz sonrası ilk 30 dakikalık süreç, kaslarınızın proteine en çok ihtiyaç duyduğu dönemdir. Bu dönemde kaslarınız bir sünger haline dönüşür ve protein alma ihtiyacı hisseder.
 • Protein tüketimini zamansız yapmanız halinde, vücudunuz bu besinleri etkin bir şekilde kullanamaz ve kas kütlesi oluşturmaya yardımcı olamaz.
 • Kas oluşumu ve onarımı için antrenmandan önce ve sonra protein tozu kullanabilirsiniz. Bununla birlikte sağlıklı ve düzenli bir beslenme programı oluşturmalısınız. Bunların yanı sıra protein tozu kullanan kişilerin daha fazla egzersiz yaptığı bilinmektedir.

Protein tozu satın al: Protein Tozunun Faydaları Nelerdir?

İnsan vücudunun telem yapı taşını oluşturan proteinler hormonlarda ve organlarda yer alır. Protein tüketimi aynı zamanda kas kütleleri için de son derece önemlidir.

Proteinin faydası saymakla bitmez. Sağlıklı bir yaşam için protein tüketilmesi gerekir. İşte protein tozunun insan sağlığı için faydaları;

 • Protein tozları, yıpranan kas dokularını onarır. Yeterli düzeyde protein alınmadığı taktirde ise vücuttaki protein sentezi azalacaktır.
 • Spor sırasında amacımız kas hücrelerini yıpratmaktır. Yani bir miktar kas yıkımı doğal karşılanabiliyor. Böylesi bir durumda kas kütlenizin geliştiğini klayca farkedebilirsiniz.
 • Protein tozu, yağ yakımında rol oynayan önemli bir etmendir. Düzenli ve bilinçli tüketilmesi halinde kilo vermenizi kolaylaştırır.
 • Protein içerikli besinler, kas hücrelerinin büyümesinde rol oynar. Kas kütlesini arttırmak için proteine ihtiyacınız olduğunu unutmayın.
 • Yararlı bileşenlerin tamamı protein içerikli gıdalarda bulunmaktadır. Dolayısıyla yeterli düzeyde protein aldığınızda başka gıdalara ihtiyaç duymazsınız.
 • Doğal besinlerden aldığınız protein miktarı yeterliyse, fazladan protein tozu kullanmanın kaslara çok bir yararı olmayacaktır. Protein tozları genellikle doğal yollardan protein ihtiyacını karşılayamayan kişilere tavsiye edilmektedir.

Protein Tozu Satın Al Yöntemleri Hangileridir?

Protein tozu satın al işlemi ile ilgili birden fazla yöntem bulunmaktadır. Günümüzde teknoloji ve internetin gelişmesine paralel olarak protein tozuna ulaşmak oldukça kolay bir hale gelmiştir. İnsanlar oturduğu yerden istediği markaya ait istediği ürünü birkaç dakika içerisinde sipariş verebilmektedir. Dolayısıyla imkanların bu şekilde artmasına paralel olarak protein tozu kullanımı da üst seviyeye çıkmıştır. Besin takviyesi satan mağazalar ise protein tozu satın almanın bir diğer yoludur. Bu mağazaları ziyaret ederek onlarca markaya ait protein tozu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Kaynağı belli olmayan ve piyasada diğerlerine göre daha ucuza satılan protein tozlarını tercih etmemelisiniz. Çünkü bu ürünlerin nerede ve hangi koşullarda üretildiğine dair net bilgi bulunmamaktadır. Ayrıca bu ürünler insan sağlığı açısından beklenmedik sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilmektedir. Bilinçsiz ve güvenilir olmayan protein tozları, kalp, karaciğer ve böbrek problemleri başta olmak üzere önemli sağlık sorunlarının habercisi olabilmektedir. 

Sizde protein tozu satın al işlemi öncesinde bir uzmana başvurabilirsiniz. Protein tüketimi her ne kadar sağlıklı bir vücut için faydalı olsa da aşırı ve bilinçsiz tüketilmesi halinde tehlikeli sonuçlar doğurabilir. 

Protein tozu satın al işlemi oldukça kolaydır. Fakat bu ürünleri kullanan kişiler hemen mucize beklemesin. Kas kütlesini arttırmak ve istediği vücut şekline sahip olmak isteyen kişilerin öncelikle doğru beslenme programı oluşturmasu ve düzenli spor yapması gerekir.

Supplement Satın Al: Yemekten ne kadar sonra egzersiz yapılmalı?

Sporcular için günün her saati her dakikası önemlidir. Yapılanlar ve yapacakları kusursuz olmalıdır. Bu yüzden supplement satın al işlemi yapmadan önce bir plan belirlenmelidir. Fakat bu yazıda yemekten sonra ne zaman spor yapılmalı? Konusunu işleyeceğiz. Öyle ki bir sporcu için besin ve antrenman aralığı iyi belirlenmeli.

Uzmanlar, egzersiz yapmak için en iyi zamanın yemek yemeden önce olduğunu söylüyor. Ancak bir enerji artışına ihtiyacınız varsa, yemek sonrası yapılabilir. Fakat burada zamana dikkat edilmeli. Öğle yemeği sonrası bir antrenmana başlamak için yeterli enerjiye sahip olmak istiyorsanız, ona göre tedbir almalısınız. Yemek yedikten sonra egzersiz yapmak uygun mudur yoksa antrenmanınız bitene kadar aç mı kalmalısınız?

Enerji depolarınızı doldurmak için egzersiz yapmadan önce yemek yemeniz önerilir. Bununla birlikte, bazı insanlar egzersiz yapmaya çok yakın yemek yerken yan etkiler yaşayabilmektedir. Bu süre egzersiz türüne göre değişse de, genellikle sindirim için yeterli zaman verilerek bunlardan kaçınmak mümkündür. Bu makale, yemek yedikten sonra egzersiz yapmak için ne kadar beklemeniz gerektiğini söylemek için bir yol gösterici olacağını umuyorum.

Los California Üniversitesi David Geffen Tıp Fakültesi doktoru Daniel Vigil, tok karnına yorucu egzersiz yapmanın birçok insan için reflü, hıçkırık, mide bulantısı ve kusmaya yol açabileceğini söyledi. Ancak, büyük bir yemek yiyebilen ve daha sonra egzersiz yaptıklarında hiçbir sorun yaşamayan bazı insanlar da var. Kimi sporcu ise supplement satın al işlemi yaparak yemek yerine ek takviye alarak spor yapmaktadır.

Araştırmalar, egzersizden önce yemek yemenin ideal olmadığını gösteriyor. Egzersiz yapmak için en iyi zaman, yemek yemeden önce. Dr. Virgil, egzersiz sonrası beslenme programının iyileşmeye yardımcı olduğunu ve kas hasarını en aza indirdiğini söylüyor. Fakat bu tartışmalar bitecek gibi gözükmüyor.

Araştırmalar doğru söyler mi?

Amerikan Fizyoloji Dergisi’nde yayınlanan bir araştırma, önceden yemek yemeden egzersiz yapan erkeklerin daha fazla yağ yaktığını belirtti. Ancak, programınız önce yemek yemenizi gerektiriyorsa, egzersiz yapmadan önce yemekten bir veya iki saat sonra beklemenizi gerekir. Bu, midenin boşalmasını sağlayacaktır.

Protein odaklı ürünlerin tüketilmesi ya da karbonhidrat yüklenmesi sporun hangi dalında olursa olsun yoracaktır. Protein tozu sipariş eden yetişkinler aç karnına spordan önce gerekli besinleri temin ediyor. Fakat burada da gerektiği miktar kadar kullanılmalıdır. Tabii ki, fazla yediyseniz bu kural değişir.

Supplement satın al işlemi ve spor öncesi yemek yeme hastalığı

İnsanlar geleneksel kafada düşününce güç versin diye spor öncesi yemek yiyebilir. Fakat bu oldukça yanlış bir davranış. Özelikle de bol yağlı ürünlerin tüketilmesi spor esnasında rahatsızlıklara yol açacaktır. Sadece supplement satın al işlemi ile her şey çözülmeyebilir. Yemekten hemen sonra havuza atlamaya karşı sağlıkçılar uyarıyor. Yemekten sonra yüzmek muhtemelen uygun olsa da, kas kramplarını önlemek için en az 30 dakika beklemek gerekmektedir. 

Ancak yemekten sonra koşmak veya ağırlık kaldırmak için ne kadar beklemelisiniz? İşte diyetisyenlerin antrenmanınız için uygun şekilde yakıt almanız için önerdiği şeyler.

Büyük bir yemek yedikten hemen sonra egzersiz yapılmamalı

Antrenmandan önce yemek yemek, elinizden gelenin en iyisini yapmak için çok önemlidir. Ancak bunun nasıl göründüğü, antrenmanın türüne ve yemeğinizin boyutuna bağlı olacaktır. Uymanız gereken birkaç genel pratik kural vardır. Bunlardan en basiti, temel olarak, yemek ne kadar büyükse, egzersiz yapmak için o kadar fazla zaman beklemeniz gerekir. Yani yemek ve antrenman arasında belli bir süre olmalıdır. Bu süre kısaltılmamalıdır.

Supplement sipariş verilme sürecinde aceleci davranabilirsiniz. Ancak yemek ve spor için bu aceleci tavır dizginlenmelidir. Diğer türlü sağlıksal problemler ortaya çıkacaktır. Ayrıca yeteri bir performanslı antrenman süreci olmayacaktır.

Uzun süreler boyunca sürdürülen fiziksel aktivitelerle, vücut enerji tüketimi için depolanmış karbonhidratları ve yağları kullanır.

Kan dolaşımında hazır karbonhidrat bulunmadığında, vücut, yoğun veya uzun bir egzersiz seansı sırasında tükenebilen ve performansınızı engelleyebilen glikojen adı verilen enerji depolarına güvenir. Bu dünya çağında birçok doktor, diyetisyen ve spor hocası tarafından saptanmıştı.

Egzersiz öncesi yemek

Muhtemelen egzersizden hemen önce yüksek yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız. Sonuç olarak, farklı gıdaların egzersiz performansınızı nasıl etkilediğine dikkat etmek size kalmış. Yemek yeme ile egzersiz arasındaki değişen sürelerde nasıl hissettiğinizi not almalısınız. 

Harika bir ter seansı geçirebilmeniz için sizi en iyi hissettiren şeyi görmek istiyorsanız farklı yemek yad da atıştırmalık kombinasyonları denemek en iyisi diyebilirim.

Koşma ve yüzme

Koşma ya da yüzme gibi yüksek dayanıklılık gerektiren aktiviteler için antrenmandan daha uzun süre önce fazla enerji depolamanız gerekir. Bu süre kimi zaman 6-8 saat gibi zaman dilimlerini bulur. Şu da unutulmamalıdır ki yüzme sonrasında insan bedeni daha çok acıkmaktadır. Çünkü tüm vücut kas şeklinde çalışır.

Supplement satın al işlemleri de belli bir takviye edicidir. Burada vücudun gerekli besinleri karşılanır. Fakat bununla beraber temel gıda tüketilmesi aksatılmamalıdır.

Maraton gibi kapsamlı bir antrenmandan önce ne kadar beklenmektedir? Mesafe koşucuları ayrıca bir maratondan çok önce yüksek karbonhidratlı yemekler yemek isteyeceklerdir. Bazı diyetisyenler , makarna, pirinç ve patates ile yarıştan iki ile üç gün önce karbonhidrat yüklemesini önerir. 

Supplement Satın Al: Yemekten sonra ne zaman egzersiz yapmalı?

Gelelim sonuca… Yazı içinde birçok farklı görüşe yer verdik. Uzmanların e amatör düşünceleri harmanladık. Sonuçta yapılacak programı en iyi kişinin kendisi bilir. Çünkü, antrenman ve yemek aralığını kendine göre ayarlayabilir. 

Yemek yerken, yiyecek midenize girer ve yavaş yavaş işlenir ve küçük miktarlarda ince bağırsağınıza salınır. Yiyeceklerin midenizden ince bağırsağınıza tamamen geçmesi genellikle 2-4 saat sürer.

Egzersiz yapmadan önce yiyeceklerin tamamen sindirilmesini beklemek genellikle gereksiz olsa da, midenize oturması için biraz zaman vermek en iyisidir.

Çoğu insan için orta büyüklükte bir yemekten sonra 1-2 saat yeterliyken, bir atıştırmadan sonra en az 30 dakika beklenmektedir.

Bu noktada, yiyecekler mide rahatsızlığını önlemek için yeterince sindirilmiştir . Bununla birlikte, egzersizin yoğunluğu arttıkça yan etki riski de artar. 

Supplement Satın Al: Gıda hacmi ve türü 

Egzersiz öncesi yemek yeme söz konusu olduğunda, öğün boyutu ve bileşimi önemli bir rol oynar. Yediğiniz yemek ne kadar büyük olursa, sindirimi o kadar uzun sürer ve egzersiz yapmadan önce beklemeniz gereken süre artar. Ek olarak, yemeğin bileşimi sindirim süresini etkiler.

Yağ, protein ve lif bakımından daha yüksek olan yemekler , bazı protein karışımlarında ve takviyelerinde bulunanlar gibi daha büyük oranda basit karbonhidrat ve daha fazla işlenmiş protein içerenlere göre daha yavaş sindirilme eğilimindedir.

Yüksek proteinli gıdalar, sığır eti, tavuk ve balık gibi yiyeceklerdir. Bu nedenle, olası olumsuz yan etkilerden kaçınmak için egzersizden kısa bir süre önce yağ, protein ve lif oranı yüksek büyük öğünler yemekten kaçınmak en iyisidir.

Tüm bunlarla birlikte supplement satın al işlemi ve daha fazlası için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Spor öncesi ve sonrası gerekli takviye gıdaları satın alabilirsiniz.

Supplement Satın Al: Plaj Vücudu İçin Karın Kası Antrenmanı

Supplement Satın Al: Plaj Vücudu İçin Karın Kası Antrenmanı

Günümüzde fitness ve vücut geliştirme sporları oldukça fazla kişinin ilgisini çekmektedir. Çünkü herkes daha iyi görünen ve daha fit bir vücuda sahip olmak ister. Bu hedefe ulaşmak için spor ve beslenmeye dikkat etmeye başlayan kişi sayısı çoktur. Bunun yanında bu hedefleri desteklemek için supplement satın al işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Fitness konusunda vücudunuza ekstra avantajlar sunabilen ürünlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Etkili bir antrenman ve beslenme programıyla hayalini kurduğunuz plaj vücuduna yeterli zaman içerisinde ulaşabilirsiniz. Fitness dediğimiz zaman birçok kişi etkileyici bir plaj vücuduna sahip olmak ister. Bu vücudu oluşturmanın en önemli adımlarından biri de karın kası antrenmanıdır. Yazımızda plaj vücudu görüntüsünü oluşturmanıza yardımcı olacak bir karın kası antrenmanı bulacaksınız. Bu antrenmanı kullanarak karın kaslarınızı kuvvetlendirebilir, yağ oranınızı düşürerek bu kasların ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Daha Fit Bir Vücut Hedefinizi Desteklemek İçin Supplement Satın Al İşlemini Gerçekleştirebilirsiniz

Belirgin karın kasları ve fit bir vücut sahibi olmak hepimizin hayalidir. Ancak bu hedefe ulaşmak genellikle sıkı bir çalışma rutinini takip etmeyi gerektirir. Bunun yanında beslenme programınıza da dikkat etmeniz önemlidir. Ayrıca birçok kişi daha fit bir vücuda sahip olma hayallerini gerçekleştirmek için supplementlerden yardım almaktadır. Siz de supplement satın al işlemiyle kolay şekilde bu ürünlere sahip olabilirsiniz. Fitness programınızı desteklemek için kaliteli ve orijinal supplement ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Zaman içerisinde bu ürünlerin desteğiyle fitness hayallerinize daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ancak daima öncelikli olarak antrenman ve beslenme programınıza odaklanmayı unutmamalısınız. Etkili bir fitness programı ile hayalini kurduğunuz vücuda ulaşmanız mümkündür.

Karın Kası Oluşturmak İçin Doğru Bir Beslenme Programı Uygulamayı Unutmayın

Kas geliştirmek söz konusu olduğunda birçok kişi ilk olarak antrenman programını düşünmektedir. Bu genellikle doğru bir yaklaşım olarak görülebilmektedir. Ancak spor ne kadar önemliyse beslenme de o kadar önemlidir diyebiliriz. Bu özellikle karın kasları için geçerli olan bir durumdur. Çünkü yağ oranınız yüksekse ne kadar karın kasınızın olduğunun bir önemi yoktur. Yağ katmanı arasında saklı kalan karın kaslarınız bu durumda görünmez hale gelecektir. Dolayısıyla belirgin karın kasları için yeterince düşük yağ oranı seviyesine ihtiyaç duyarsınız. Yağ yakımı da temel olarak doğru bir beslenmeyle gerçekleşmektedir. İyi bir definasyon diyeti ile zaman içerisinde yağ yakmaya başlamak mümkündür. Ayrıca yağ yakımı sürecinizi yağ yakıcı supplementler yardımıyla destekleyebilirsiniz. Bu supplementlere yağ yakıcı supplement satın al işlemiyle ulaşabilirsiniz. Doğru bir beslenmeyle yağ yakımı sağlayarak karın kaslarınızı daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Plaj Vücudu İçin Karın Kası Antrenmanı Isınma Süreci

Yaptığınız antenmanlardan önce ısınma süreci birçok durumda oldukça faydalı olabilmektedir. Çünkü yeterli miktarda ısınma ile kaslarınızı spora hazır hale getirirsiniz. Ayrıca eklemleriniz de ısınma ile spora daha hazır hale gelir. Böylelikle bazı sakatlanmaların önüne geçmeniz mümkündür. Plaj vücudu için karın kası antrenmanında da ısınma sürecine dikkat etmelisiniz. Etkili bir biçimde ısınmak için dinamik ve statik ısınma hareketleri kullanabilirsiniz. Karın kaslarınızı esneterek bölgeye kan pompalanmasını ve ısınma sürecinin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Daha sonra hafif bir koşu da vücutta ekstra ısınma sağlayacaktır. Karın kası antrenmanından önce yeterli miktarda ısınmayı unutmayın.

Plaj Vücudu İçin Karın Kası Antrenmanı Nasıl Yapılır?

Karın kasları söz konusu olduğunda yüksek ağırlıklardan kaçınmak akıllıca olacaktır. Çünkü karın kaslarının fazla hacim kazanmasını istemeyiz. Bunun yerine daha yüksek tekrarlı ve kasları güçlendirici egzersizler faydalı olabilmektedir. Plank, leg raise, flutter kicks, mountain climbers gibi egzersizlerle bir rutin oluşturabilirsiniz. Bu egzersizleri 3-4 set olmak üzere yüksek tekrarlı olacak şekilde uygulayabilirsiniz. Ayrıca squat ve deadlift gibi önemli egzersizlere rutininizde yer vererek karın kaslarınızın dengeleyici olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz. Egzersizler sırasında sakatlanmalardan kaçınmak için dikkatli olmayı unutmayın.

Plaj Vücuduna Sahip Olma Sürecinizde Sizi Destekleyecek Ürünler İçin Supplement Satın Al İşlemini Uygulayabilirsiniz

Hayalini kurduğunuz vücuda ulaşma sürecinizde zaman zaman besin takviyelerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Beslenmenin yeterli olmadığı durumlarda bu ürünlerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca egzersiz öncesi kullanılan supplementler, protein tozları ve kreatin gibi ürünler spor sürecinizde oldukça yardımcı olabilmektedir. Bu ürünlere ve daha fazlasına sitemiz üzerinden supplement satın al işlemini gerçekleştirerek ulaşabilirsiniz.

Protein Satın Al ve Kadınlar Protein Tozu Kullanır Mı?

Protein Satın Al ve Kadınlar Protein Tozu Kullanır Mı?

Vücut geliştirme ve spor söz konusu olduğu zaman akla ilk olarak besin takviyeleri gelmektedir. Profesyonel ve amatör birçok sporcunun yaygın şekilde kullandığı bu ürünler beslenmeyi desteklemektedir. Örneğin yeterli miktarda protein tüketemediğiniz bir gün protein tozu yardımıyla protein alımını arttırabilirsiniz. Protein satın al yoluyla ulaşabileceğiniz protein tozlarını kullanmak çok kolaydır. Bu ürünler sayesinde lezzetli ve protein açısından yüksek içecekler hazırlayabilirsiniz. Ayrıca protein tozu ile yeni ve oldukça leziz tarifler deneyebilirsiniz. Ancak protein tozu hakkında aklınızda bazı sorular olabilir. Örnek olarak kadınların protein tozu kullanıp kullanamayacağı sorusu oldukça yaygındır. Yazımızda bu konu hakkında detaylı bilgiye ulaşacaksınız. Eğer aklınızda “kadınlar protein tozu kullanır mı?” sorusu varsa, yazımızı okumaya devam edin.

Protein Tozu Kullanımında Cinsiyet Önemli Midir?

Her ne kadar protein tozu kullanımı oldukça yaygın olsa da, bu konuda çeşitli yanlış inanışlar vardır. Protein tozu kullanımında cinsiyetin bir önemi olduğu bu yanlış inanışlardan biridir. Çünkü herhangi bri sağlık problemi bulunmayan kadınların protein tozu kullanmalarında bir sakınca bulunmamaktadır. Sporla uğraşmakta olan kadınlar da protein satın al işlemini gerçekleştirerek bu ürünleri kullanmaya başlayabilmektedir.

Protein tozları süt, et gibi kaynaklardan veya bitkisel ürünlerden elde edilirler. Bu kaynaklarda bulunan protein ile aralarındaki tek fark daha konsantre olmalarıdır. Popüler bir seçenek olan whey protein, peyniraltı suyundan elde edilir. Kolay kullanıma sahip bu ürünler yüksek protein oranına sahiptirler. Yani genellikle kullanım açısından tehlike yaratacak maddeler içermemektedirler. Bireylerin sağlığında bunu engelleyen bir sorun olmadığı sürece protein tozu kullanmak sakıncalı değildir. Ayrıca protein tozu kullanımında cinsiyet herhangi bir fark yaratmamaktadır. Bulunan tek önemli fark genellikle kadınların ve erkeklerin günlük protein ihtiyacının farklılık gösterebilmesidir.

Kadınlar da Fitness Sürecinde Protein Satın Al İşlemini Gerçekleştirerek Protein Tozu Kullanabilir

Hepimiz daha fit ve çekici bir vücuda sahip olmak isteriz. Bu hedef erkeklerin olduğu kadar kadınların da ilgisini çekmektedir. İsteyen herkes doğru adımları uygulayarak daha fit ve sağlıklı olmaya başlayabilmektedir. Bunun için gerekli olan yalnızca biraz çalışma ve azimdir. Ancak bu süreçte besin takviyelerinden yardım almanız gerekebilir. Çünkü beslenmenin yeterli gelmediği durumlarda besin takviyeleri oldukça faydalı olmaktadır. Eğer sporla uğraşmakta olan bir kadınsanız, siz de protein tozu ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Öncelikle protein satın al işlemini gerçekleştirerek bu ürünlere rahatlıkla sahip olabilirsiniz. Ardından uygulamakta olduğunuz spor ve beslenme programını desteklemek için bu ürünleri kullanabilirsiniz. İlk olarak yeterli protein almak için beslenmenizi daha iyi hale getirmeye çalışmalısınız. Sağlıklı protein kaynakları ile spor sürecinizi destekleyecek miktarda protein almaya dikkat etmelisiniz. Yeterli miktarda protein alamadığınız zamanlarda ise protein tozlarını kullanabilirsiniz. Pakette belirli günlük kullanım miktarını aşmadan güvenle bu ürünleri kullanabilirsiniz.

Kadınlar Protein Tozu Kullanırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Cinsiyet fark etmeksizin, sağlıklı bireyler protein tozu ürünlerinden faydalanabilmektedirler. Bu ürünler yardımıyla siz de fitness sürecinizi destekleyebilirsiniz. Ancak protein tozu kullanırken pakette belirli dozu aşmamaya özen göstermelisiniz. Çünkü aşırı protein tozu kullanımı çeşitli yan etkiler oluşturabilmektedir.

Kadınların protein tozu kullanırken dikkat etmeleri gerekenler erkeklerden farklı değildir. Öncelikle protein tozu kullanmadan önce sağlıklı bir beslenme ve yaşam stili edinmeniz faydalı olacaktır. Daha sonra, besinlerden alacağınız proteine ek olarak protein tozu ürünlerine yönelebilirsiniz. Bunun için sitemiz üzerinden protein satın al işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sağlıklı yaşam stilinizi protein yönünden zenginleştirmek için bu ürünlerden rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

Kadın Sporcuların da Kullanabileceği Protein Tozları İçin Protein Satın Al İşlemini Gerçekleştirin

Protein tozu kullanırken ve bu ürünleri seçerken cinsiyetler arasında bir fark bulunmamaktadır. Çünkü protein herkesin ihtiyaç duyduğu bir besin öğesidir. Bu yüzden kadın sporcular da özgürce diledikleri protein tozu ürününü tercih edebilirler. Sitemiz üzerinden çeşit çeşit protein tozu ürününe ulaşabilirsiniz. Whey protein, et protein, izole protein ve kazein protein bunlar arasındadır. Ürün seçimini yaptıktan sonra kolay bir şekilde protein satın al işlemini tamamlayabilirsiniz. Dengeli ve sağlıklı bir beslenme programını desteklemek için bu ürünlerden yardım alabilirsiniz. Üstelik protein tozu seçimi veya kullanımında cinsiyet herhangi bir sakınca oluşturmamaktadır. Bu yüzden fitness hedeflerinizi desteklerken bu ürünlerden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Protein tozu nasıl hazırlanır

Protein satın al ve Protein tozu nasıl hazırlanır?

Protein insan vücudunun fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için gerek duyduğu bir besin öğesidir. Sağlıklı bir yaşam ve güçlü bir vücut için her gün yeterli miktarda protein almanız gerekir. Kişinin yaşı, kilosu gibi faktörlere bağlı olarak protein ihtiyacı değişim gösterebilmektedir. Sporla beraber vücudun protein ihtiyacı artış göstermektedir. Çünkü spor sonrası iyileşme için vücuttaki kaslar ekstra proteine ihtiyaç duymaktadır. Dolayısıyla protein tozu ürünleri sporcularun en yaygın kullandıkları besin takviyeleri arasındadır. Sporcular beslenme programlarını protein yönünden zenginleştirmek için bu ürünleri kullanırlar. Haliyle protein tozu ve protein tozunun kullanımı hakkında da birçok soru bulunmaktadır. Örnek olarak protein tozu nasıl hazırlanır sorusu merak edilenler arasındadır. Yazımızda protein tozunun hazırlanışı hakkında merak ettiğiniz birçok sorunun cevabına ulaşacaksınız.Protein tozu nasıl hazırlanır konusunu incelemeye öncelikle protein tozunun kullanım sebebiyle başlayabiliriz. Temel olarak protein tozu ürünlerini protein alımını arttırmak isteyen kişiler kullanmaktadır. Bu kişiler protein tozu satın al işlemiyle bu ürünlere sahip olurlar. Daha sonra yazımızda da bahsedeceğimiz çeşitli hazırlama yöntemleriyle bu ürünleri kullanırlar. Sonuç olarak vücudun aldığı protein miktarı protein tozu kullanımı ile artmaktadır. Artan protein alımı ile beraber kullanıcılar kas gelişimlerini ve spor süreçlerini desteklerler.

Protein Tozu Satın Al ve Lezzetli Protein İçecekleri Hazırlamaya Başla

Protein tozları kolay kullanımları ile dikkat çeken ürünlerdir. Sporcular, spor sürecini destekleyen özellikleri yüzünden protein alımına özellikle dikkat ederler. Genellikle sporla uğraşan kişiler yüksek protein oranlarına sahip diyetler uygulamaktadırlar. Böylelikle spor sonrası iyileşme sürecine yardımcı olan bu besin öğesini yeterli miktarda almış olurlar. Ancak kimi zaman yalnızca beslenme yoluyla protein almak yeterli olmaz. Bu durumda sporcular kolay şekilde protein sağlayan protein tozu ürünlerine yönelirler. Protein tozu satın al yoluyla bu ürünlere ulaşan kullanıcılar kolay kullanıma sahip bir protein kaynağına sahip olurlar.

Protein tozlarının en yaygın hazırlanma metodu protein shake içecekleri yoluyladır. Kullanıcılar bu içecekleri bir veya iki ölçek protein tozunu genellikle süt veya su ile karıştırarak hazırlarlar. Ayrıca protein shake içeceklerine diğer malzemeler eklemek de mümkündür. Muz, çilek gibi meyveler veya içeceğin ekstra ferahlatıcı olması için buz eklemek yaygın seçenekler arasındadır. Ekstra vitamin ve lif kaynağı olarak ıspanak gibi sebzeler eklemek de mümkündür. Protein tozu ile shake hazırlamak oldukça basit ve zahmetsiz bir işlemdir. Aynı zamanda bu içecekleri spor sonrası spor salonunda da kolayca hazırlayabilirsiniz. Protein tozunu sıvıyla karıştırmadan, kuru halde, shaker içerisinde, belirli bir süreyi aşmadan tutabilirsiniz. Zamanı geldiğinde gerekli miktarda sıvıyı ekleyerek protein içeceğinizi hazırlayabilirsiniz.

Protein Dolu Harika Tarifler İçin Protein Tozu Satın Al İşlemini Gerçekleştirebilirsiniz

Kullanıcılar protein tozlarını genellikle protein shake içecekleri hazırlayarak tüketirler. Çünkü bu hazırlama yöntemi oldukça kolaydır ve hızlı şekilde ekstra protein sağlamaktadır. Ancak protein tozlarını hazırlamanın tek yöntemi shake içecekleri yoluyla değildir. Bunun yanı sıra protein tozlarını çok sayıda farklı yöntem kullanarak hazırlayabilirsiniz. Örneğin protein tozu kullanarak protein yönünden zengin krepler yapabilirsiniz.

Spor için uygulamanız gereken diyeti kimi zaman sıkıcı ve bunaltıcı bulabilirsiniz. Sürekli olarak aynı yemekleri yemek diyetinizi dayanılmaz hale getirebilir. Protein tozu kullanarak hazırlayabileceğiniz tarifler diyetinizi daha keyifli hale getirmenin yollarından biridir. Öncelikle protein tozu satın al işlemiyle bu tarifleri yapmakta kullanabileceğiniz bu ürüne sahip olabilirsiniz. Çeşitli tatlı tarifleri ve hamur işi benzeri besinler protein tozları ile hazırlanabilmektedir. Kullandığınız diğer malzemelere de dikkat ederek, protein tozu yardımıyla daha sağlıklı tatlılar hazırlayabilirsiniz.

Protein Tozu Ürünleri İle Diyetinize Çeşitlilik Katın ve Protein Alımını Arttırın

Sağlıklı bir diyet uygulamak çok sayıda kişinin zor bulduğu bir süreçtir. Çünkü diyet konusunda sınırlama koymaktan hiçbirimiz hoşlanmayız. Ancak protein tozları protein alımını kolay şekilde arttırırken, diyetinizi daha keyifli hale getirebilmektedirler. Bu şekilde uyguladığınız diyete daha uzun vadede devam etmeniz kolaylaşmaktadır. Şimdi sitemiz üzerinden protein tozu satın al işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Diyetinizi protein yönünden zenginleştirmekte kullanabileceğiniz bu besin takviyesine kolayca sahip olabilirsiniz. Ardından lezzetli içecekler ve harika tarifler hazırlamak için protein tozu kullanabilirsiniz. Kısaca, kolay bir hazırlanma sürecine sahip protein tozları ile fitness sürecinizi destekleyebilirsiniz.

İsolate protein tozu nedir

Protein satın al, İsolate protein tozu nedir?

Protein tozları ve farklı protein tozu türleri çoğu sporcu için favori besin destekleri arasındadır. Çünkü etkili bir şekilde kas geliştirmek için yeterli miktarda protein tüketmek gerekir. Bu proteini öncelikle beslenme yoluyla almanız faydalı olacaktır. Beslenmenin yeterli olmadığı durumlarda ise protein tozu satın al yoluyla iyi bir protein kaynağına sahip olabilirsiniz. Kendi içinde farklı türlere sahip olan protein tozlarının çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Örneğin izole veya isolate protein tozu bu türlerden biridir.

Protein tozu ürünlerini temel olarak peynir veya sütten elde ederiz. Bunun yanı sıra üreticiler kimi zaman etten veya bitkisel kaynaklardan da yararlanabilmektedir. İsolate protein tozu, peyniraltı suyundan elde edilen whey proteinin bir türüdür. Üreticiler, peynir üretimi sırasında ortaya çıkan peyniraltı suyunu çeşitli işlemlerden geçirerek toz haline getirirler. Böylelikle whey protein ortaya çıkmaktadır. Ancak ortaya çıkan bu ürün proteinin yanı sıra belirli oranda yağ ve karbonhidrat da içermektedir. Kimi kullanıcı bu ekstra kalorileri almayı tercih etmemektedir. Dolayısıyla whey protein ekstra işlemlerden geçer ve isolate protein tozu haline gelir. Bu protein tozu türüne isolate protein tozu satın al işlemiyle erişebilirsiniz.

İsolate Protein Tozu Satın Al ve Daha Düşük Kalorili Protein Seçeneğine Sahip Ol

Amacınız ister kilo vermek ister ise almak olsun, bu hedefe sporla erişebilirsiniz. Dengeli ve düzenli bir beslenme programıyla gerekli miktarda kalori alarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle kilo verme veya alma işlemi sağlıklı bir biçimde gerçekleşmiş olacaktır. Bu süreç boyunca çeşitli protein tozu ürünlerinden yararlanabilirsiniz. İsolate protein özellikle kilo verirken kullanışlı olan bir protein tozu türüdür. Çünkü karbonhidrat ve yağ oranı düşük bu seçenek, daha az kaloriye sahiptir. Bu şekilde aynı miktarda proteine daha az kalori alarak ulaşmak mümkün olur. Eğer siz de kilo verme sürecinizi daha avantajlı bir seçenekle desteklemek istiyorsanız isolate protein tozu satın al işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Protein tozları proteine daha etkili şekilde ulaşmamızı sağlamaktadırlar. Basit şekilde protein yönünden zengin içecekleri hazırlamamızı ve tüketmemizi mümkün hale getirirler. Ancak kimi kullanıcı protein tozlarında bulunan ekstra kalorilerden şikayetçidir. Çünkü bu ekstra kaloriler toplamda oldukça yüksek olabilir. İsolate protein kullanımı ise bu ekstra kalorilerden kaçınmak için tercih edebileceğiniz bir seçenektir.

İsolate Protein Tozu Satın Al İşlemiyle Laktozsuz Protein Tozuna Erişebilirsiniz

Whey protein seçeneklerinde bulunan ekstra kalorilerden uzak durmak için isolate protein tozu tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra isolate protein tozu laktozsuz olması nedeniyle birçok kullanıcının ilgisini çekmektedir. Whey protein, peynir yapımı sürecinde elde ettiğimiz bir üründür. Temel olarak sütten elde ettiğimiz bu ürün laktoz içermektedir. Laktoz çoğu yetişkinin sindirmekte zorluk çektiği ve süt ürünlerinin çoğunda bulunan bir şekerdir. Bu şekerin yarattığı sindirim güçlüğü oldukça rahatsız edici olabilmektedir. Dolayısıyla isolate protein bu yönden de iyi bir whey protein alternatifidir. Bu alternatife rahatlıkla isolate protein tozu satın al yöntemiyle ulaşabilirsiniz.

Laktoz sindiremeyen kişiler bu şekeri tükettiklerinde çeşitli belirtiler görmektedirler. Örneğin şişkinlik ve gaz bu belirtiler arasında en yaygınlarından bazılarıdır. Bunlara ek olarak kabızlık, bulantı ve diğer belirtiler de olabilmektedir. Genel olarak laktoz tüketimi birçok kişide yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir. Laktoz sindirmekte zorlanan kişiler whey protein yerine isolate protein tozu tercih edebilirler. Eğer siz de bu sorundan şikayetçiyseniz isolate protein tozu iyi bir seçenek olacaktır. Çünkü isolate protein laktozsuz yapısıyla daha kolay sindirime sahiptir.

İster “Cutting” İster “Bulking” Döneminde İsolate Protein Tozu Kullanabilirsiniz

İsolate protein daha düşük kalori özelliğiyle dikkat çeken bir protein tozu çeşididir. Dolayısıyla sporcular bu tür protein tozunu, genellikle yağ yakımı dönemlerinde tercih ederler. Ancak isolate protein tozu kas kazanma döneminde de oldukça kullanışlı olabilmektedir. Çünkü bu dönemde sporcular genelde çok fazla besin tüketirler ve iyi bir sindirim isterler. Whey proteinde bulunan laktoz kimi sporcu için bu süreci zorlaştırabilmektedir. Buna karşın isolate protein tozu ise daha kolay ve etkili bir sindirime sahiptir. Yani isolate protein tozu yalnızca cutting dönemine değil, bulking dönemine de uygundur. Bu protein tozu türüne sahip olmak için isolate protein tozu satın al işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Whey 3 Matrix Saç Döker Mi?

Whey 3 Matrix Saç Döker Mi?

Araştırmacılar tarafından profesyonel sporcularda yaşanan saç dökülmelerine kullandıkları protein tozu ve spor takviyelerin sebep olabileceği söylenmektedir. Uzmanlara göre çeşitli protein tozları, saç dökülmesi, kan testosteron düzeylerinde artış gibi sorunları ortaya çıkarıyor. Özellikle piyasada satılan bazı protein tozları saç dökülmesi ve kelleşme süreçlerini hız katan inorganik büyüme hormonu ve kreatin gibi bileşenler içeriyor. Yapılan ağırlık egzersizleri kas gelişimi ve yağ yakımı gibi süreçlerinde önemli bir etkiye sahip. Egzersizler sırasında testosteron hormonu seviyelerinin yükseldiği bir gerçektir. 

Kreatin ve inorganik büyüme hormonu gibi kas gelişimine katkıda bulunan maddeler içeren protein tozları kişilerdeki testosteron seviyelerini olması gerekenden çok daha yukarı taşıyor. Özellikle genetik olarak kelleşmeye yatkın olan sporcular direkt olarak etkilenebiliyor. Fazla testosteron salgılanması, enzimler yoluyla kafanızdaki saç hücrelerinin gelişimini yavaşlatan dihidrotestosteron kimyasalına dönüşerek saç dökülme hızını artırabilmektedir. Dihidrotestosteron saç gelişimini olumsuz yönde etkilediği için Whey 3 Matrix, protein tozlarını kullanan sporcularda saç dökülme riski ile karşı karşıya kalıyor. Sitemizden protein satın al adımlarını takip ederek bizimle iletişime geçilebilmektedir. Bununla birlikte aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Whey 3 Matrix

Protein tozları doğru dozlarda kullanıldığında saç dökülmesi önlenebilir. Birçok sağlık otoritesi, erkeklerin bazı durumlarda bu takviyeleri kesmesi gerektiğini tavsiye eder. Ayrıca erkek ya da kadınların organik proteinlere geçiş yapmaları önerilmektedir. Aynı zamanda ağırlık egzersizleri yapmak gerekmektedir. Testosteron seviyelerini hızlı bir şekilde yükselterek, genetik yatkınlığı olan erkeklerde saç dökülmesine neden olmaktadır. Bunun yanında koşmak gibi daha fazla kardiyo ve aerobik egzersiz antrenmanları yapmak. Testosteron düzeylerini koruyabilmektedir ve saç dökülmesini yavaşlatmaktadır.

Yoğun antrenman yapan kişilerin kelliğe karşı alabileceği önlemlerden biridir. Whey 3 Matrix kullanılan yeni geliştirilmiş formüller içinde en güvenilir olanlardan biridir. Bir uzman kontrolünde kullanıldığında minimum saç dökülmesiyel kullanımına devam edilebilmektedir. Ürün satın almadan önce protein satın al adımında tüm ürün açıklamalarını inceleyebilirsiniz.

Protein Tozu Çeşitleri ve Özellikleri

Protein tozu çeşitleri içeriklerine göre değişikliklere sahiptir. Bu tozların içeriği oldukça zengin bir takviye besindir. Protein tozları temelde 6 farklı içerikte tasarlanır. Peynir altı suyu ile üretilen whey, süt ürünlerinden elde edilen kazein, soya, yumurta ve et olarak ayrılır. Bunların karmalarından oluşan kompleks ürünlerde bulunmaktadır. Karma ürünler birçok ürünün karışımından oluşur. Whey en çok tercih edilen protein türüdür. Bunun nedeni ise vücutta en hızlı şekilde çözünen ve etkiye sahip olan protein türü olmasıdır.

Whey protein tozları fiyat performansı açısından herkesin satın alabileceği aralıktadır. Protein satın al adımında her bütçeye uygun ürünleri karşılaştırabilirsiniz. Özellikle Antrenmana başlamadan alacağınız ürünlerden biri Whey 3 Matrix’dir. Protein tozunun kana karışması için belirli bir süreye ihtiyacı vardır. Whey 3 Matrix protein tozlarının hızlı çözülmesi gerekmektedir. Antrenman sonrasında kasların ihtiyaç duyacağı takviyeye hazır hale gelmesi anlamına gelmektedir. Gece süresince besini tüketen kasların, ihtiyacı olan besin maddelerine sabah ulaşmasını sağlaması da başka önemli bir özelliğidir.

Protein Tozu Özellikleri

Whey hemen hemen sütün %20’sinde bulunmaktadır. Fazlasıyla esansiyel aminoasiti içeren kaliteli bir kaynak olarak görülür. Esansiyel aminoasitler dışında, kas kütlesinin oluşumu sırasında rol oynayan BCAA bakımından da zengin bir kaynaktır. Kazein ise sütün içinde yer alan proteinlerin kalan %80’nini oluşturur. Kazein whey gibi aminoasitlerce zengin bir protein kaynağı olarak bilinmektedir. Ancak daha yavaş sindirildiği bilinmektedir. Bu özelliği uyku sırasında kasların uzun süre besinsiz kalacağı durumlarda, yavaş sindirim sağlaması ile gece boyunca kasların ihtiyacı olan besini sağlar. 

Sitemizde Protein satın al adımına geçmeden önce hangi ürününü size daha uygun olduğunu bir uzmana danışmalısınız. Laktoz maddesine karşı duyarlı olan kişiler için ise en ideal kaynak soya çeşitleridir. Soya çeşidi soya fasulyesinden elde edilmektedir. Emilimi whey çeşidine göre yavaş, kazeine göre daha hızlıdır. Yumurta proteini en kaliteli besinler arasındadır. Tüm temel amino asitleri içinde barındırır. Sindirimi kolay ve hızlı olur. Et, kırmızı etin çeşitli işlemlerden geçirilmesi ile elde edilmektedir. Kırmızı et BCAA miktarı bakımından zengin olmaktadır. Yüksek oranda protein içerdiği için önemli kaynaklar içinde yer alır. Sitemizden protein satın al adımında tüm protein tozları hakkında bilmediklerini danışabilirsiniz. Whey 3 Matrix’in diğer hangi ürünlerle bir arada kullanılabileceği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Protein Tozu Satın Al ve Toz Spermlere Zarar Verir Mi?

Protein Tozu Satın Al ve Toz Spermlere Zarar Verir Mi?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de fitness her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Fitness bir salon sporudur ve ağırlıklar ile çalışmalar yapılmaktadır. Yapılan çalışmalar neticesinde vücudun bazı ihtiyaçları ortaya çıkmaya başlar. Bunlardan biri de kas onarımına yardım eden protein tozu desteğidir. Spor ve egzersize olan ilginin artmasıyla birlikte protein tozu gibi takviye kullanımları da artış göstermeye başladı. Böylelikle daha güzel bir görünüme kavuşmak, kas oranına arttırmak isteyen kişiler fitness çalışmalarına başvururken daha hızlı ve etkili sonuçlar almak için protein tozuna da ihtiyaç duyuyor.

Protein kullanımına başlayan kişilerin aklına bazı sorular takılıyor. Protein tozu zararlı mı? Herkes protein tozu kullanmalı mı? Protein tozu spermlere zarar verir mi? Gibi pek çok soru akılları karıştırıyor. Her şeyin fazlasının zararlı olduğu gibi protein tozunun da fazla tüketilmesinin bazı zararlara yol açabileceğine uzmanlar tarafından dikkat çekiliyor. Uzmanların görüşüne göre profesyonel sporcular tarafından kullanılacak protein tozu, bir uzman eşliğinde günlük gereksinimlerine göre belirlenir.

Protein tozunun ağır antrenman sonrasında kas dokusunun onarımı, kas ve kemiklerin güçlenmesi için faydaları vardır ancak, sporla ilgilenen her birey için gerekli olduğu söylenemez. Uzman hekim ya da diyetisyen görüşüne göre karar verilmelidir. Hangi miktarda ne süre alınması gerektiğini ancak uzman bir göz belirleyebilir. Protein çeşitleri hakkında bilgi almak için sayfamızı tıklayabilirsiniz. Sayfamızdan protein tozu satın al butonundan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Protein tozu sipariş seçeneğini tıklayabilirsiniz.

Protein Tozu Satın Al ve Protein Tozu Nedir?

Vücudun temel ihtiyaçlarından biri de proteindir. Hücre gelişimini desteklediği gibi kansızlık oluşumunu engeller. Protein vücut direncini ve kas dokusunu da güçlendirir. Çeşitli gıdalar yoluyla alınır. Bunlar; et, yumurta, süt, yoğurt, peynir, fasulye, nohut, badem gibi sıralanmaktadır. Peynir altı suyunun izole edilmesi, süt proteini, soya proteini ve yumurta proteininden protein tozu ortaya çıkar.

Proteinin saf hale getirilmesi için kimyasal ve ışıl işlemler uygulanarak üretilmektedir. Bu işlemler protein tozunun kalitesini belirler. Vücudun enerji talebini karşılayan protein, metabolizmanın ihtiyacını karşılamak üzere karaciğerden kullanılmak üzere alınır. Profesyonel sporcuların bir uzman gözetimi altında tüketmesi en doğru olanıdır. Vücut geliştiren kişiler tarafından kas kütlesinin hızlı bir şekilde arttırılması için zaman zaman bilinçsizce tüketilebilen bir besin takviyesidir. Protein tozu satın al yorumu ile karşılaştığınız zaman mutlaka detaylı bir araştırma yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Normal bir sporcunun alması gereken takviye profesyonel sporculara göre çok daha azdır. Bazı durumlarda vücudun ihtiyacı olan protein miktarı sadece besinler yoluyla alınamaz. Uzmanlar tarafından vücudun protein ihtiyacı tespit edildikten sonra, bu ihtiyaç protein tozu ile karşılanabilir. Piyasada pek çok marka protein tozu üretmektedir. Sayfamızdan protein tozu satın al butonunu tıklayarak, kendiniz için en uygun seçeneği satın alabilirsiniz. Satın alma işlemi için Protein tozu sipariş adımını tamamlamanız yeterlidir.

Protein Tozunu Kimler Kullanmalıdır?

Herkesin sağlığını koruyabilmek için dengeli ve düzenli beslenmesi gerekir. Vücudun dengeli beslenmesi halinde ihtiyaç duyduğu tüm besin değerleri gıdalar aracılığıyla alınabilmektedir. Ancak, bu durum profesyonel sporcular için değişiklik gösterir. Protein tozu sipariş oranının en büyük kısmı profesyonel sporculara aittir. Profesyonel sporcular yaptıkları çalışmalarla birlikte vücutlarından oluşan bazı ihtiyaçları ek takviyeler ile tamamlayabilir.

Vitamin ve protein tozu gibi takviye kullanımı ancak uzman tavsiyesi ile alınmalıdır. Yapılan egzersize bağlı olarak değişen vücut ihtiyacı her metabolizmada farklılık gösterir. Profesyonel sporcular dışında egzersiz ve vücut geliştirme ile yakından ilgilenen kişilerin düzenli olarak ve mutlaka yeterli miktarda beslenmesi gerekir. Böylece metabolizma tüm besin ihtiyaçlarını karşılamış olur. Alınan takviyelerin miktarı çok önemlidir. Her şeyin gereğinden fazla kullanılması durumunda çeşitli zararlara yol açabileceği unutulmamalıdır. Alınan takviyeler bir diyet programı gibi düşünülmelidir.

Vücudun ihtiyacı olan protein miktarı tespit edildikten sonra tüketilmesi önerilen protein tozu dozunun dışına çıkılmamalıdır. Kas onarımının desteklenmesi için kas yapısının ve kemiklerin güçlenmesine yönelik faydalar görmek mümkündür. Siz de bu konuda desteğe ihtiyaç duyuyorsanız mutlaka sayfamızı incelemelisiniz. Son olarak sayfamızdan protein tozu satın al butonunu tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ancak protein tozu sipariş seçeneğini tıklayarak kendinizi için en uygun olan ürünü alabilirsiniz.

Protein Tozu Satın Al ve Doğru Kullanım Kılavuzu

Protein Tozu Satın Al ve Doğru Kullanım Kılavuzu

Sporcuların çok sık başvurduğu besin takviyelerinden biri de protein tozudur. Yumurta, süt, peynir gibi besinler başta olmak üzere çeşitli kaynaklardan doğal yollarla protein alınabilir. Ancak, profesyonel sporcular çok daha fazlasına ihtiyaç duyabilir. Peynir suyu altı, soya gibi çeşitli kaynaklardan elde edilen protein tozları toz formdadır. Hazırlanması da oldukça kolaydır. Bir uzman kontrolünde vücudun ihtiyacı belirlenir ve gerekli dozlar önerilir. Piyasada pek çok markanın ürettiği protein tozları ile karşılaşmak mümkündür. Sayfamızdan protein tozu satın al butonunu tıklayabilir ve kendiniz için en uygun olan seçeneği belirleyebilirsiniz.

Satın alma işlemine başladıktan sonra Protein tozu sipariş adımını takip etmeniz gerekir. Pek çok profesyonel sporcu antrenman öncesi ve sonrasında kasların ihtiyaç duyduğu proteini yerine koymak için protein tozuna başvurur. Herkesin doğru bir kullanım için protein tozu kullanım kılavuzu edinmeye ihtiyacı vardır. Yazımızda sizler için protein tozu kullanma kılavuzu niteliğinde bilgiler hazırladık. Ancak protein tozu nasıl kullanılır? Protein tozu ne işe yarar? Sorularına hazırladığımız yanıtlar aşağıda sizleri bekliyor.

Protein tozu nasıl kullanılmaktadır?

 • Yüksek dozda kullanımdan uzak durun; tükettiğiniz her şeyde olduğu gibi protein tozu kullanımında da doz aşımına dikkat etmeniz gerekir. Piyasada yer alan protein tozu ölçekleri ortalama 25-30 gram protein tozu alır. Bir kişinin günlük olarak alması gereken protein tozu miktarı; boy, kilo, yağ oranının yanı sıra yaptığı spora, antrenman sıklığına göre değişiklik gösterir. Profesyonel bir sporcu sahip olduğu ağırlığın 4 katı kadar protein kullanılmaktadır. Buna en iyi uzmanlar karar verilebilmektedir.
 • Hasar gören kas dokularının yenilenmesi için vücut protein ihtiyacı duyar. Ayrıca protein tozunun bir beslenme takviyesi olduğu akılda tutulmalıdır. Seçtiğiniz ürünün üstünde yazan dozdan fazlası kesinlikle kullanılmamalıdır. Protein çeşitleri hakkında sayfamızdan bilgi alabilirsiniz. Sayfamızda yer alan protein tozu satın al butonu bizimle iletişime geçmenize yardımcı olur. Bundan sonraki aşamada satın alma işlemi için Protein tozu sipariş seçeneğini tıklayabilirsiniz.
 • Doğru zamanda takviye alın; protein tozu doğru zamanda kullanılmadığında faydalı olmamaktadır.
 • Protein tozunun en uygun kullanım zamanı; spor dalına, spor yapma sıklığına ve öğün zamanına göre değişiklik gösterir. Sabah uyandığınızda, spordan önce, spordan sonra ya da yatmadan önce protein tozu tüketebilirsiniz. Kaslarınızı geliştirmek istiyorsanız spordan en az 30 dakika önce protein tozu tüketmelisiniz. Spor yapmadan önce protein tozu almak, kaslardaki travmayı düşürür, daha hızlı onarılmasına yardımcı olur.

Protein tozu kullanılması

 • Travmaya uğrayan kaslar spor tamamlandıktan sonra da desteğe ihtiyaç duyar. Spor tamamlandıktan sonra bir ölçek protein tozu tüketmek kasların daha hızlı onarılmasına yardım eder. Her protein tozu farklı bir hızda sindirildiği için kullanımı için önerilen zaman dilimleri de farklılık gösterir. Sayfamızdan protein tozu satın al aşamasında ürünlerin içerik bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
 • Amacınıza yönelik kullanın; kilo alma ya da kilo verme amacıyla protein tozu kullanılmaktadır. Kilo alma aşamasında protein açığını ortadan kaldır ve vücuttaki kas oranını arttırır. Zayıflama sırasında ise karbonhidrat içermediğinden kilo alımına izin vermez. Ayrıca tokluk hissi verir ve kısa sürede acıkmanın önüne geçer. Piyasada bulunan protein tozlarında farklı protein çeşitleri bulunmaktadır.
 • Sayfamızda protein tozu sipariş aşamasında içerikler hakkında da bilgi alabilirsiniz.
 • Süt alerjisine dikkat edin; süt içtiğinizde hazımsızlık gibi sindirim problemleri yaşıyorsanız, süt ve süt ürünlerine alerjiniz olabilmektedir. Böyle durumlarda protein tozlarından uzak durmanız gerekir.
 • Güvenilir markaları seçin; çeşitli katkı maddeleri barındıran protein tozlarından uzak durmanızı öneriyoruz. Sayfamızda protein tozu satın al butonunu tıklayabilir ve protein tozu sipariş işlemini yapabilirsiniz.

Protein Tozu Ne İşe Yarar?

 • Vücudun su bazlı ana antioksidan seviyelerinin artmasını destekler.
 • Kanda yer alan trigliserit değerlerinin düşürülmesine destek verir.
 • Profesyonel sporcuların günlük alması gereken protein miktarının eksik kalan kısmını tamamlamasına yardım eder.
 • Antrenman sonrası oluşan kas travmalarının azaltılmasına yardımcı olur.
 • Bağışıklık fonksiyonlarını destekler.
 • Kas kütlenizin artmasına yardımcı olur.

Yukarıda sıraladığımız protein tozu özellikleri doğru dozla ve uzman kontrolünde uygulanmasında gereken faydayı gösterir. Bu sayede sayfamızdan protein tozu satın al butonunu tıklayarak, sorularınıza yanıtlar alabilirsiniz. Böylelikle protein tozu sipariş seçeneğini tıklayarak, belirlediğiniz ürüne hızlıca ulaşabilirsiniz.

Protein Tozu Gaz Yapar Mı?

Gaz çıkartma işlemi hassas kişileri olumsuz etkilese de hayatın bir gerçeği olduğu unutulmamalıdır. Gün içerisinde sağlıklı bir insanın ortalama 14 defa gaz çıkardığı hesaplanmıştır. Beslenmeden gün içerisinde proteinler ağırlıklı gıda veya gıda takviyesi kullanan kişiler de bu durum biraz daha ciddileşmektedir. Vücutta oluşan gaz mideye basınç yapmasından dolayı çeşitli ağrılara neden olacaktır. Oluşan bu gaz sorunlarını gidermek ise mümkündür. Kullanılan protein takviyelerinin değiştirilmesi ve beslenme şeklinin değiştirilmesi ile bu sorunu biraz çözme imkânınız bulunmaktadır. Kendinize ve vücudunuzun metabolizmasına uygun supplement satın al işlemi vücudunuza gerekli takviyeyi yapabilirsiniz.  

Protein takviyeleri çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Gün içerisinde yapılan antrenmandan sonra vücutta proteine ihtiyaç olmaktadır. Açığa çıkan protein ihtiyacını supplement satın al işlemi ile tamamlamanız mümkündür. Proteinler antrenman sırasından kasların gelişmesine büyük oranda katkı sağlamaktadır. Ancak protein tozlarının kullanılmasından sonra bazı hazımsızlık gibi durumlar çıkabilir.

Protein Tozu

Vücuda alınan proteinlerin sindirimi oldukça zor bir durumdur. Bundan dolayı vücutta termik bir etki söz konusu olmaktadır. Oluşan bu termik etki ise proteinin sindirilmesi esnasında daha fazla enerji miktarı tüketmektir. Bunun yanında sindirim esnasında nitrojen ortaya çıkmaktadır. Tüm bu sebeplerden dolayı protein tüketimi gerçekleştirirken lifli gıdalar tercih edilmelidir. 

Vücutta oluşan gazın keskin bir koku da olmasının kullandığınız proteinle bağlantısı bulunmaktadır. protein tozlarını kullanırken izole mi yoksa kompleks mi olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. kullanılan protein tozlarından kompleks tozlar izole proteinin tozuna göre oldukça fazla laktoz içermektedir. Bunun yanında proteinlerdeki toz kullanımıi süt de oluşabilecek gazda etkili olacaktır. Tüm bu ayrıntılara dikkat ederek supplement satın almada içeriğini araştırmanız gerekmektedir.

Mide Gazı Nasıl Önlenir?

Protein tozunu kullanırken oldukça fazla sallamak sanıldığı kadar iyi değildir. İçerisinde oldukça fazla hava kabarcıklarının oluşmasına sebep olacaktır. Bunun yanında proteinin karışımı hızlı bir şekilde tüketmek de midenize gereksiz şekilde hava dolmasına neden olacaktır. Protein takviyesi kullanırken çalkalamamaya dikkat etmeli ve hızlı bir şekilde tüketilmemelidir. 

Midede oluşan gazı yok etmek için beslenme de baharat kullanılmalıdır. Bunlar sarımsak, tarçın, kimyon ve nanedir. Yemeklerinize yerken bu baharatları serpiştirerek tüketebilirsiniz. Böylece midede oluşan gazı yok edebilirsiniz. Baharatların yanında bazı çaylarda midenizde oluşan gazı yok etmede oldukça faydalı olacaktır. 

Probiyotiklere bakıldığı zaman midede oluşan gazların yok olmasında oldukça önemlidir. Bu bakterinin kullanılması midenizde bulunan zararlı bakterilerin azalmasına yardımcı olacaktır. 

Proteinler gün içerisinde vücuda alınan en önemli parçalar arasındadır. Bu durum spor yapan kişiler için daha da önemli hale gelmektedir. Fakat sindirim konusunda oldukça zor olan proteinleri kademeli bir şekilde tüketmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Antrenman sonucunda vücutta açığa çıkan proteini gidermek için güvenilir sitelerden supplement satın al işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece vücudunuzun protein ihtiyacını karşılamış olursunuz.

Alışveriş sepeti kapat