Protein Satın Al: Protein Açısından Zengin Diyet Önerileri

Yüksek proteinli diyet listesinin sadece et ve et ürünlerinden oluştuğunu düşünüyorsanız bu haberimizi okumadan geçmeyin! Protein satın al işleminin ardından ise protein diyetine başlayabilirsiniz.

Proteinler, insan vücudu için faydalı olan moleküllerdir. Vücudun işlevi, kontrolü ve organların yapısı açısından oldukça gereklidir. Deri, protein, saç, kemik ve kas gibi vücudun neredeyse her organında bulunabilmektedir. Protein açısından zengin diyet önerilerine bakıldığı zaman yağsız kırmızı et, süt, yumurta, ton balığı, kuru fasulye, tavuk gögsü ve yeşil mercimek gibi besinlerin tüketilmesi tavsiye ediliyor.

Protein Satın Al: Yüksek oranda protein içeren besinler ise şu şekilde sıralanıyor:

Yağsız Kırmızı Et: Yağsız kırmızı et en iyi protein kaynaklarından biridir. İçerisinde çinko, demir, selenuyum gibi vitaminler yer alır. Kırmızı et, faydalı bir diyetin parçası olabilmektedir. Fakat biliçnçli tüketilmesi gerekmektedir. Çünkü yüksek oranda kırmızı et tüketimi, başta kanser olmak üzere kolestrol gibi hastalıklara davetiye çıkarabilmektedir. Dolayısıyla kırmızı et tüketimi azaltılmalı ve protein olarak tavuk ve balık gibi ürünler tercih edilir.

Süt: Süt, insan vücudu için yararlı bir besindir. Yüksek seviyede protein içeren süt, kalsiyum ve fosfor açısıdan oldukça zengindir. 

Yeşil Mercimek: Yeşil mercimek, lif ve mineral yönünden oldukça zengin bir besin kaynağıdır. Bunun yanı sıra mercimek önemli bir protein kaynağıdır. Mercimek yüksek seviyede çinko, demir, magnezyum ve potasyum içerir.

Tavuk Göğsü: İyi bir protein kaynağı olan tavuk, özellikle spor yapan kişiler tarafından yaygın olarak tüketilmektedir. Yüksek proteinli besinler, yağ yakmaya, kas oluşumunu hızlandırmaya ve kasları korumaya yardımcı olur. Yağsız bir protein kaynağı olan tavuk gögüsü, vücudun ihtiyaç duyduğu proteini tek başına karşılayabilir. 

Yumurta: Yumurta, sağlıklı yağ ve yüksek protein değerine sahip bir gıda türüdür. Büyük bir yumurtanın sarısında ve beyazında yaklaşık olarak 7 gram protein bulunur. Bir adeti 74 kalori olan yumurta A, B, D, ve E vitiminleri yönünden son derece zengindir. Düşük kalori içermesine rağmen yumurta, insan vücudunun ihtiyacı olan tüm besinlere sahiptir. Buna ek olarak yumurta tüketimi, kilo verme ve kilo korumaya destek olur.

Ton Balığı: Ton balığı, protein yönünden oldukça zengindir. Bununla birlikte ton balığı, potasyum, kalsiyum, çinko, fosfor ve selenyum içerir. Yüksek protein ve düşük kalori içeren ton balığı, kilo vermek isteyen kişilerin öncelikli tercihlerinden birisi olabilmektedir. Yeme isteğinin azalması ve tokluk hissinin artmasını sağlayan ton balığı, protein açısından zengin olan diyetlerden biridir. Ton balığı aynı zamanda iyi bir omega 3 kaynağıdır. Omega 3, beyin, göz ve kalp sağlığı için gerekli olan besinlerin başında gelir.

Kuru Fasulye: Yüksek protein değerine sahip olan baklagiller demir, lif ve potasyum yönünden zengindir. Metabolizmayı hızlandırma konusunda da fayda sağlayan kuru fasulye, et yemeklerinine yerin tercih edilebilmektedir. Bunların yanı sıra kemik yapısını ve sindirim sistemini güçlendiren bu besinler, düzenli tüketildiği taktirde vücut için fayda sağlar. Aynı zamanda kırmızı etin vücuda sağladığı besinlerin büyük bir kısmını kuru fasulyeden tek başına karşılayabilirsiniz.

Protein Satın Al: Protein Diyetinin Faydaları Nelerdir?

Protein satın al yöntemi kolay diyet yapmanıza olanak sağlar. Beslenme ağırlıklı kişilerin gün içerisinde daha az açlık hissettiği bilinmektedir. Diyetin ne kadar faydalı olduğunu öğrenmek istiyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz. İşte protein açısından zengin diyet önerileri!

 • Kahvaltıda yüksek protein içeren besinler tüketmeniz halinde gün boyu kendinizi enerjik hissedebilir ve uzun süre tok kalabilirsiniz. 
 • Gün içerisinde protein ağırlıklı beslenen kişilerin geceleri yemek yeme isteği ortadan kalkar. Yani protein içerikli gıdalar sizin tok kalmanızı kolaylaştırır.
 • Proteinler, metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımına katkı sağlar. Düzenli ve bilinçli protein tüketimi insan sağlığına büyük fayda sağlar.
 • Uzun süre tokluk hissi verir ve kalori ihtiyacını minimum seviyeye indirir.
 • Proteinler, kas kütlesinin oluşmasına ve bunların korunmasına yardımcı olur. Bununla birlilte kilo verme aşamasında da oluşması muhtemel kas kayıplarının önüne geçer.
 • Protein içeren besinler kemikleri korur ve yaşlanmayı geciktirir. Özellikle bu kategoride yer alan kişilerin günlük olarak protein tüketmesi gerekiyor.
 • Bağışıklık sistemini güçlendiren proteinler aynı zamanda kötü kolestrolü ve yüksek tansiyonu düşürür.
 • Sporla yapan kişilerin günlük tüketmesi gereken protein miktarı normal insanlara göre daha fazladır. Dolayısıyla protein ağırlıklı beslenen sprocular hem kolay kilo verebilir hem de uzun süre aç kalabilmektedir.

Günlük Protein Tüketimi Ne Kadar Olmalı?

Sağlıklı bir bireyin yaşamını sürdürebilmesi için günlük ortalama 60 ile 100 gram protein tüketmesi gereklidir. Bir kişi, günlük tüketmesi gereken proteini almadığı taktirde kas dokusu zayıflamaya başlar. Bunun sonucu olarak ise ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabilmektedir.

Protein satın al yöntemi, sağlıklı yaşam için ihtiyaç duyulan temel besin gruplarından biridir. Vücudun normal işlevini sürdürebilmesi için her gün protein tüketilmesi gerekir. Vücuttaki kasların kendini yenileyebilmesi açısından önemli rol oynayan proteinler, özellikle sporcular için ayrı bir öneme sahiptir. Dolayısıyla protein diyeti, kas oluşumuna ve korunmasına yardımcı olması sebebiyle birçok sporcu tarafından uygulanır. Besin değeri yüksek protein diyeti uygulayan sporcular, normalden daha fazla kas kütlesi elde ederek oluşması muhtemel kas kaybının da önüne geçer.

Protein diyeti, protein konusunda zengin olan besinlerin gün içerisinde yeterli hatta yüksek miktarda alınması ile oluşturulan bir beslenme programıdır. Beslenmenin eksik kaldığı ve protein açığının olduğu durumlarda protein tozu tüketilerek diyete devam edilebilmektedir.

Protein Satın Al ve tüketim

Bir kişinin günlük tükettiği kalori miktarı yeterli düzeyde ise kişi ideal kilosuna ulaşır. Tüketilen kalori miktarının fazla olması durumunda ise birey gittikçe şişman bir görünüm kazanmaya başlar. Bu nedenle şişmanlamanın arkasında yatan en büyük sebep fazla kalori tüketimidir. Kalori alırken farklı kaynaklara ihtiyaç duyarız. Karbonhidratlar, proteinler ve yağlar temel kalori kaynağı olarak bilinmektedir.

Protein diyeti konusunda yapılan araştırmalara bakıldığında, bu diyetin kısa süreli uygulanması tavsiye edilmektedir. Kısa süre zarfında yoğun olarak uygulanmasından dolayı, metabolizmanın görevi artabilmektedir. Protein diyetleri, genelde 15 gün ile 1 ay arasında uygulanır. Metabolizma şoku nedeniyle kilo verme süreci 4 ay devam edebilmektedir. Protein satın al işleminin hemen ardından karbonhidrat tüketimi ya tamamen bırakılır ya da en düşük seviyelerde tutulur. Böyle bir durumda günlük kalori ihtiyacının nereydese tamamı proteinlerden elde edilmektedir. Protein tüketiminin artması halinde ise kan şekeri daha düzenli hale gelir. Sonuç olarak kişinin kilo verme süreci hız kazanır.

Proteinler kemik, kas ve kan gibi dokuların büyümesi gibi durumlarda daha fazla enerji hisseder. Proteinler sindirilirken yağ ve karbonhidrata göre daha yüksek enerji harcanmaktadır. Bununla birlikte protein değeri yüksek diyetlerin daha kolay bir şekilde kilo verdiği bilinmektedir.

Protein satın al işleminin ardından sizde kas kütlenizi kolayca arttırabilir ve hayalini kurduğunuz görünüme sahip olabilirsiniz. Unutmayın! Protein satın al işlemi güvenli ve bilindik mağazalardan yapılmalıdır. Aksi taktirde hem sağlığınızdan olabilir hem de paranızı dolandırıcılara kaptırabilirsiniz.

Protein Satın Al: Kas Gelişimi İçin Protein Mi Karbonhidrat Mı?

Kasların gelişimi birçok faktöre bağlıdır. Düzenli antrenman, uyku düzeni ve uygun bir diyet programı kasların büyümesini sağlar. Peki kas gelişimi için proteine mi karbonhidrata mı ihtiyaç vardır? Protein satın al işlemi nasıl uygulanır? Protein sipariş ederken nelere dikkat edilmeli? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Kas gelişimi sırasında yeni doku oluşturmak için, harcadığınızdan daha fazla kalori almanız gerekir. Dolayısıyla 2-3 saat aralıklarla yemek yemelisiniz. Antrenmandan önce ise yeterli miktarda protein ve karbonhidrat almalısınız. Yemek planlamanızı önceden yapmanız halinde, öğünlerinizde yüksek kaliteli besinler tüketebilir ve sağlıksız gıdaları hayatınızdan çıkartabilirsiniz.

Protein satın al işlemi kas dokusunun yapı taşını oluşturur. Yağsız kas kütlesine sahip olmak isteyen kişilerin günlük ortalama 150 ile 250 gram arasında protein tüketmesi gerekmektedir. Kasların toparlanması ve gelişmesi yönünden, antrenman sonrasında doğru besin grubunu almak oldukça önemlidir. Antrenmanın hemen ardından kısa sürede sindirilen protein grubunu tüketmek doğru bir hamledir. Antrenman yapılmayan günlerde de protein tüketimi kasların toparlanma ve büyüme dönemlerinin devam etmesi açısından büyük önem teşkil eder. Steroid satın al yöntemi sayesinde ihtiyacınız olan proteini kısa süre içerisinde bu ürünlerden karşılayabilirsiniz.

Karbonhidrat tüketimi, antrenman öncesi gerekli olan enerjiyi sağlayarak kas gelişimine katkı sağlar. Patates, tahıl ve lif değeri yüksek karbonhidrat alımı daha fazla olmalıdır. Yüksek glisemik içerikli karbonhidrat grubu, antrenman esnasında vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi temin eder. Tüketmiş olduğunuz karbonhidrat miktarı, vücudun toparlanmasına destek olmalı ve aşırı yağ tüketimine sebep olmamalıdır. Karbonhidratın en fazla tüketildiği dönem ise antrenman öncesi ve kahvaltı olmalıdır. Bu süre zarfında vücudun ihtiyaç duyduğu karbonhidrat miktarı maksimum seviyeye çıkar. Karbonhidratlar bu dönemde kas ve karaciğerde depolanır, genellikle de yağa dönüşmez.

Protein Satın Al: Kas Oluşumu İçin Karbonhidrat ve Protein Tüketilmeli

Proteinler ve karbonhidratlar vücut sağlığını korumak ve enerji üretiminin devamlılığı sağlamak açısından son derece önemlidir. Vücut şeklinizi değiştirmek için bu besin gruplarını gün içerisinde dengeli bir şekilde almalısınız. Ayrıca kuvvetli antrenmanlar yaparak kas kütlenizi hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz. Hem protein hem de harbonhidrat, kas oluşumunda farklı roller oynadığından, en sağlıklı sonucu ikisinden de yeterli oranda aldığınızda elde edebilirsiniz. Yeni bir beslenme programına başlamadan önce mutlaka uzman bir doktora danışmalısınız.

Protein satın al yöntemi, kas oluşumu ve bakımı açısından önemli rol oynamaktadır. Buna rağmen, aşırı miktarda protein tüketmek daha fazla kas yapacağınız anlamına gelmez. Bununla birlikte gereğinden fazla protein tüketimi karaciğer ve kalp sağlığı açısından da tehlike arz eder. Yağ miktarı az protein ve karbonhidrat kaynaklarını tüketerek dengeli bir diyet yapabilirsiniz. 

Karbonhidrat ve proteinden oluşan bir diyet programını uygulamak tek başına kas oluşumunu sağlamaz. Yeni kas kütlesi inşa etmek ve bunu korumak için kas güçlendirme antrenmanları yapmanız gerekir. Ağırlık kaldırma ve direnç egzersizlerinden oluşmaktadır. Bu antrenmanlar sayesinde vücudunuzdaki kas kütlesi kısa süre zarfında artar. Buna ilaveten egzersiz esnasında kaslarınıza daha fazla enerji aktarmak için, kabuklu yiyecekler ve yağlı balık tüketebilirsiniz. Ayrıca aşırıya kaçmamak şartıya kırmızı ette yiyebilirsiniz.

Protein Kas İnşasında Önemli Rol Oynar

Protein, kas ve doku oluşumuna katkı sağlayan aynı zamanda kasların yenilenmesini sağlayan temel besin kaynaklarından biridir. Değeri yüksek diyetler, uzun süre tok tutup kilo vermeyi kolaylaştırdığı için pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Fakat uzun süreli protein diyeti ise beklenmedik sonuçların ortaya çıkmasına olanak sağlıyor. Protein tüketimi, genelde hayvansal gıdalardan meydana geldiği için vücut yağlarının kısa süre içerisinde yükselmesine neden olabiliyor. Her besin grubunda olduğu gibi fazla protein tüketimi de özellikle sindirim sistemini olumsuz yönde etkiliyor. Aşırı protein tüketimi, idrar yoluyla kalsiyum atılımına sebep olduğu için ilerleyen yaşlarda kemikler için tehlike oluşturuyor.

Sağlıklı kilo vermek isteyen kişilerin dengeli ve çeşitli besin gruplarını tüketmesi gerekmektedir. Dengeli ve sağlıklı beslenme açısından gün içerisinde kilo başına 0.7 ile 1.2 gram arasında protein tüketilmelidir. En önemli protein kaynakları ise yağsız süt, balık, mercimek ve yumurta oluşturmaktadır. Baklagil grubu, hayvansal proteinler gibi yağ içermez ve doyurucu özelliğe sahiptir. Dolayısıyla bu besin grubu sofralarda tercih edilebilir. Günlük beslenmenizde baklagil tüketmeyi ihmal etmeyin.

Karbonhidrat Tüketerek Kilo Verilir Mi?

Karbonhidrat tüketimini azaltarak yapılan diyetler, kilo vermek isteyen kişilerin tercihi haline dönüşmüş durumda. Alınan kalorinin azaltılması kilo kaybetmek için iyi bir çözüm olsa da kalori, vücudun en önemli enerji kaynağıdır. Karbonhidratların çok sayıda görevi bulunuyor. Karbonhidratlar, kan şekerini düzenler ve beynin ihtiyaç duyduğu glikozu karşılar. Yeterli düzeyde karbonhidrat alınmaması halinde ise beyin bu ihtiyacını kas dokusundan karşılıyor. Bununla birlikte kepeği alınmadan hazırlanan tahıl ürünleri, yüksek tansiyon, kalp hastalıkları ve diğer kronik rahatsızlıkların ortadan kalkmasına destek oluyor.

Sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanmak isteyen kişilerin günlük kilo başına 2 ile 2.5 gram karbonhidrat tüketmesi gerekir. Fakat şekerli gıdalar ve beyaz ekmek gibi kana hızla karışan karbonhidratlar kısa süreli tokluk hissiyatı oluşturuyor. Çavdar, yulaf, tam tahıl ekmeği gibi besinler kana daha yavaş karıştığı için daha uzun süre tok tutabiliyor. Karbonhidratlar yalnızca ekmek ürünlerinde değil; makarna, yoğurt, pirinç ve bulgur gibi ürünlerde de bulunuyor. 

Protein Satın Al ve Protein İhtiyacınızı Karşılayın

Profesyonel olarak spor yapan kişilerin günlük protein ihtiyacı spor yapmayanlara göre daha fazladır. Bu kişiler genel olarak protein ihtiyacını doğal besin gruplarından karşılar. Fakat ağır antrenman yapan kişiler protein satın al işlemini uygulayarak, vücudun ihtiyaç duyduğu proteini bu ürünlerden alırlar. Protein sipariş etmek ise oldukça kolaydır. İnternet üzerinden veya besin takviyesi mağazalarından bu ürünleri kolayca temin edebilirsiniz. Steroid içerikli ürünleri kullanan kişi sayısı her geçen gün artıyor. İnsanlar gün içinde doğal besinlerden alamadığı proteini steroidler sayesinde karşılayabiliyor. Ancak bilinçsiz ve aşırı steroid tüketimi, geri dönülmesi mümkün olmayan sağlık sorunlarına neden olabilir. Dolayısıyla steroid sipariş etmeden önce mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız. Aksi taktirde steroidler başta karaciğer ve kalp rahatsızlıkları olmak üzere pek çok rahatsızlığın habercisi olabilmektedir.

Metabolizmanın işlevini sağlıklı olarak yerine getirebilmesi ve vücudun kendini yenilemesi için gerekli olan enerjinin temin edilmesi ancak her besin grubundan alınarak yapılabilir. Bu sebeple karbonhidrat, yağ, protein, lif, vitamin tüketimi dengeli olmalı ve mutlaka diyet yapılmalıdır. Vücutta yağ birikmesi ise yalnızca fazla kaloriden değil. Aynı zamanda az uyumaktan, ilaç kullanmaktan ve stresten de olabilir. Doğru kas gelişimi için dengeli spor yaparken, sağlıklı beslenmeyi ihmal etmemelisiniz. Çünkü sadece beslenme veya spor yapmak tek başına kas kütlesini arttırmak için yeterli değildir. Özellikle profesyonel anlamda spor yapan kişilerin bu süreci doktor kontrolünde yürütmesi gerekir. Protein satın al işlemi için ise çevrenizde bu konuyla ilgilenen kişilerde destek alabilirsiniz. Unutmayın bilinçsiz protein tüketimi ilerleyen dönemde ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

Protein satın al: Spor öncesi içebileceğini 3 Smoothie Tarifi

Protein satın al: Spor öncesi içebileceğini 3 Smoothie Tarifi

Smotthie nedir? Smoothie son dönemlerin trend içeceği içecekleri arasında yer almaktadır. Özellikle yaz aylarında en çok tüketilen içeceklerden biridir. Çeşitli sebze ve meyvelerin karışımıyla hazırlana smoothieleri evde hazırlamak oldukça kolaydır. Smoothie tarifi ile ister zayıflayın isterseniz de serinleyin. Bu yazımızda en çok tercih edilen 3 smoothie çeşidini sizler için hazırladık. İşte spor öncesi ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi sağlayacak smoothie tarifleri! Whey Protein Satın Al içerikli protein tozu tüm esansiyel amino asitlerden oluştuğu için çok önemli bir protein kaynağıdır. Bu ürü kas oluşumu için oldukça gereklidir. Amino Asit Satın Al işleminden sonra ise dilediğiniz smoothieyi bu besinleri kullanarak hazırlayabilirsiniz.

Whey Protein yüzde 87 oranında süt ve diğer katı besinlerden oluşur. 100 gram sütün içerisinde 1 gramdan daha az oranda whey bulunmaktadır. Taze sebze ve meyvelerin içine takviye amaçlı besinlerin eklenmesiyle hazırlanan soğuk içeceklere ise smoothie adı verilmektedir. Smoothie’lere takviye besin olarak Antep fıstığı, keten tohumu, ceviz, yer fıstığı ve yulaf ezmesi eklenebilir.  

Protein satın al: Smothie’nin Diğer İçeceklerden Farkı Nedir?

 • Kolay hazırlanır ve pratiktir. Geriye kalan zamanın size kalmasını sağlar,
 • Heterojen bir yapıya sahip olması, 
 • Yoğun bir kıvamda olması
 • Doğru hazırlama yöntemi kullanılarak hazırlanması halinde kilo kaybına yardımcı olabilmektedir.
 • İçerisinde bulunan mineral ve vitaminler sayesinde bağışıklık sisteminin dengelenmesi sağlar, doygunluk hissi verir.
 • Güçlü antioksidan kaynağı olarak bilinmektedir. Bu da cildinizin güzelleşmesini sağlamaktadır.
 • Kişisel hedeflerinize ulaşma noktasında size destek olur. Gün içerisinde yeterli miktarda kalsiyum tüketemiyorsanız, süt ürünleriyle hazırlanmış smoothie içebilirsiniz ayrıca yeterli düzeyde protein alamıyorsanız içeceklerinizi protein ağırlıklı hazırlayabilirsiniz.
 • Tatlı ihtiyacınızı karşılamaya yarayan güzel bir alternatif olarak bilinmektedir.
 • Besleyici olması; smoothie’yi diğer içeceklerden ayıran özelliklerdir.

Whey Protein Satın Al işleminden sonra Hindistan cevizi yağı, yoğurt, hurma gibi besin değeri yüksek yiyecekleri tespit ederek smoothie’lerinize ekleyin. Özellikle profesyonel olarak spor yapan kişiler, uzman kontrolünde smoothie’lerine Amino Asit Satın Al içerikli besinler ekleyebilirler. 

Protein satın al: Smoothie Ne Zaman Tüketilebilir?

Smoothie ne zaman içilir? Pek çok kişi bu sorunun cevabını merak ediyor. Smoothie’leri sabah uyandığınızda, ara öğünlerde, spor öncesi ve sonrasında rahatça tüketebilirsiniz. İce slush, milk shake görünümüne sahip smoothie, kesinlikle tek başına bir ana öğün olarak tüketilmemeli. Fakat uzun süreli smoothie kullanımı insan sağlığı açısından birtakım olumsuzluklara neden olabilir. Dolayısıyla smoothie içen kişilerin aşırıya kaçmaması gerekir.

Whey Protein Satın Al işleminin hemen ardından hazırlamaya karar verdiğiniz smoothiler doku onarımına katkıda bulunacak antioksidanlar içermelidir. C vitamini ve E vitamini bunun en güzel örneğidir. Ayrıca vücudunuz için mutlaka potasyum desteği almalısınız. Protein tozları vücudun ihtiyaç duyduğu protein üretimini kolaylıkla karşılayabilir ancak protein tozu kullanımı tamamen sizin tercihinizdir. Protein tozu kullanmayacak olan kişiler, Amino Asit Satın Al ihtiyacını farklı besin türlerinden almalıdır.

Spor Öncesi İçebileceğiniz 3 Smoothie Tarifi

Spor Öncesi İçebileceğiniz 3 Smoothie Tarifi

Mutfakta vakit geçirme konusunda herhangi bir sıkıntınız yoksa ve mutfak aletlerini rahatlıkla kullanabiliyorsanız spor öncesinde kendinize faydalı içecekler hazırlayabilirsiniz. Smoothie çeşitleri spordan önce faydalı; ancak içerisine ne koyacağınız oldukça önemli. Aşırı şeker tüketimi yapmadığınız taktirde bu içecekleri tüketmenizde bir sakınca yok. Evde olan kuruyemişleri ve taze meyveleri robotta karıştırarak kısa sürede hazır hale getirebilirsiniz. Özellikle ceviz ve muzun bir arada olduğu smoothie, tam bir enerji deposudur. Günün önemli bir kısmını spor yaparak harcayan kişiler, spordan önce enerji ihtiyacını smoothielerden karşılayabilir. İşte spor öncesi içebileceğiniz 3 smoothie tarifi!

Ispanak ve Kivili Smoothie 

Bir avuç taze ıspanak yaprağını ve bir kâse küçük küçük doğradığınız kavunu bir kaba alın. Sonrasında 1 muz, 2 kivi ve 1 adet limonla birlikte tüm malzemeleri karıştırıcıya koyun. Hazırlamış olduğunuz tüm malzemeleri 1 dakika boyunca karıştırdıktan sonra bardağa aktarın. Enerji seviyenizi yukarı çıkaracak olan bu karışım A vitamini içerdiği için cildinize ve gözlerinize faydalı olacaktır. C vitamini deposu olan limon, kivi ise cildinize parlak görüntü vererek lekelerinizin azalmasına katkıda bulunur.

Hindistan Cevizi ve Ispanaklı Smoothie 

2 avuç ıspanağı ve Hindistan cevizi suyunun iyice karıştırın. Daha sonra içerisinde 1 adet muz, 2 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 adet dilimlenmiş şeftali ekleyerek tekrar karıştırmaya devam edin. Hazırlamış olduğunuz bu içeceği bir bardağa koyarak spordan önce tüketebilirsiniz. Hindistan cevizi ve Ispanaklı Smoothienin faydalarına bakıldığında; içeriğindeki muz sizin uzun süre tok kalmanızı sağlayarak vücudunuza enerji verir. Hindistan cevizi yağı ise antrenman boyunca enerjinizin sabit kalmasına katkıda bulunur. Hindistan cevizi suyu ise cildinizi nemlendirir.

Ananas ve Portakallı Smoothie 

Bir kaba 2 adet kabuğu soyulmuş portakal kabuğunu ekleyin, sonra aynı kaba bir miktar yeşil lahana ve 1 bardak su koyun. Hazırlamış olduğunuz bu ürünleri pürüzsüz hale gelene kadar blenderden çekin. Daha sonra 1 kâse küp küp doğranmış ananas, 2 yemek kaşığı keten tohumu ve yarım limon suyunu aynı kaba ekleyerek karıştırmaya devam edin. Ananas ve portakallı smoothieyi bir bardağa boşaltarak spor öncesi tüketebilirsiniz. Antioksidan kaynağı olan bu smoothie, cildinizi erken yaşlanmaya karşı korur ve bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlar. İçerisinde bulunan keten tohumu ise beyniniz ve kalbinizi güçlendirir.

Gündelik hayatta yetersiz uyku, endişe ve stresli yaşam gibi pek çok faktörden dolayı enerji seviyemiz oldukça düşük olabiliyor. Enerji faktörü ise kaliteli yaşam açısından olmazsa olmaz bir unsurdur. Kendinizi sürekli enerjisiz ve stres altında hissediyorsanız, psikolojik ve fiziksel anlamda da tehdit altında olduğunuz bir gerçektir. Dolayısıyla üzerinizdeki negatif enerjiyi atacak ve enerji seviyenizi üst seviyelere çıkartmak için farklı yollar denemelisiniz.

Whey Protein Satın Al işleminin hemen sonrasında hazırlanan smoothieler sağlıklı beslenmek. Ayrıca enerji seviyenizi arttırmak için son derece önemlidir. Anlık enerji seviyenizi yükselmek için zararlı besinlerden uzak durmalısınız. Buna ilaveten gün içerisinde sizi olumsuz etkileyebilecek durumlara karşı psikolojik ve zihinsel anlamda kendinizi güçlü hissetmelisiniz. 

Protein satın al ve son sözler

Son dönemlerin pek çok beslenme programında kendine yer bulmaktadır. Ttarifleri hem besleyici hem de detoks içerikli olması sebebiyle pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Sebze ve meyve ağırlıklı olarak hazırlanan bu içecek, içerisine koyulan çeşitli yağ ve tohumlarla zengin hale getirilebiliyor. Smoothie oldukça lezzetli ve soğuk bir içecektir. Özenli yapıldığı taktirde besleyici ve lezzetli bir içecektir. Uzun zamandır tüketilen smoothie, kendine has farklı tarifler içerir. Burada önemli olan sevdiğiniz ürünleri bir araya getirmektir. Spor öncesi içebileceğiniz smoothie tarifleri için internetten yardım alabilirsiniz. Çünkü yüzlerce çeşit tarif bulunmaktadır. Amino Asit Satın Al yöntemiyle hangilerinin spor öncesi hangisinin spor sonrası tüketilmesi gerektiğine ilişkin en sağlıklı bilgileri internetten bulabilirsiniz. 

Whey Protein Satın Al içerikli protein tozu tüm esansiyel amino asitlerden oluştuğu için çok önemli bir protein kaynağıdır. Bu ürü kas oluşumu için oldukça gereklidir. Amino Asit Satın Al işleminden sonra ise dilediğiniz smoothieyi bu besinleri kullanarak hazırlayabilirsiniz.

Protein satın al: Etkili spor aletleri

Spor yapmak isteyen her birey kullandığı aleti doğru seçmelidir. İster evde ister spor salonunda bulunun etki gösterecek aletlerin kullanmak gerekir. Özellikle de pandemi döneminde evde spor yapmak daha önemli olmuştur. Bu yüzden spor aletleri daha çok ön plana çıkmıştır. Spor aletleri ve protein satın al seçeneği artmıştır.

Protein satın al ve sipariş işlemleri her dönemde popülerliğini yitirmez. İnsanların önemli ihtiyacı olduğu için sporcular bu takviye ürünlerinden vazgeçmez. Ancak spor aletleri pandemi döneminde daha çok plana çıktı. Şimdi ise artık spor salonlarına rahat rahat gidebiliyoruz.

İster özel bir ağırlık kaldırıcı, süper yoğun bir CrossFit yardımcısı veya sakin bir yogi olun, evde en sevdiğiniz antrenmanları yapmak için güvenilir bir kuruluma sahip olmak gerekir. Gittiğiniz sağlık kulübünü veya ağırlık odası alanınızı çoğaltan bir alan yaratmak için bütçeniz olmayabilir. Ancak alma fikrine kendini adamışsan, biraz teçhizatın uzun bir yol kat etmesini sağlayabilirsiniz.

Ekipmanınızı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şey, ilgi alanlarınız için en iyi seçenekleri elde etmektir. Neden asla kullanmayacağınız bir ekipmanı rastgele seçesiniz? Özel indirimlerin veya gösterişli trendlerin sizi yanıltmasına izin vermeyin. 

Daha önce kullandığınız teçhizatı tercih edin. Daha da önemlisi, yalnızca depolayabileceğinizi bildiğiniz şeyleri seçin. Yalnızca fitness planınıza ayrılmış tam donanımlı bir garaj spor salonuna yeriniz yoksa, genel kullanıma geri dönmek için egzersiz alanınızı bir kenara koymak isteyeceksiniz.

Elbette bunların hepsi abartı olabilir standart bir spor aletleri takımı iş görecektir. Çünkü nihayetinde bir spor salonuna ihtiyacınız olacaktır. Bununla birlikte takviye olarak protein satın al işlemini değerlendirmek isteyeceksiniz.

Protein satın al: Genel spor alet seçimleri

Antrenmanlar geleneksel ağır kaldırmadan, HIIT antrenmanlarına, tam kapalı kardiyo teçhizatlarına, akla gelebilecek her tür antrenman için orada bir şeyler var. Tek yapmanız gereken doğru şeyleri bulmak ve kendinize bir yatırım yapmak. 

Ev spor salonu alanınızı yükseltmeye hazır mısınız? Burada, hemen hemen her tür alan ve antrenman stili için işe yarayacak seçimler içeren, kaçırılmayacak spor aletlerini paylaşacağım.

Protein satın al: En iyi ev jimnastik ekipmanı öğeleri nelerdir?

Pek çok insanın evde spor aletlerini saklamak için çok fazla yeri yok. Bu yüzden seçim yaparken dikkat edin. CAP Barbell Kaplamalı Altıgen Dambıllar, INTEY Pull Up Assist Band Egzersiz Direnç Bantları çok az yer kaplar. En iyi atlama ipi olan AIZIYUO Atlama İpi’nden daha küçük veya daha taşınabilir.

Yine de bazı egzersizler daha büyük ev jimnastiği ekipmanı gerektirir. Bunları seçmeye gelince, satın alınabilirliğe dikkat ettik. XTERRA Fitness TR200 Katlanır Koşu Bandı, kategorideki diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında ucuzdur. 

En iyi ev jimnastik ekipmanı

Spor aletleri seçiminde karar tamamen size aittir. Ancak seçimlerde dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Bunlara yukarıda kısaca değindik. Evin büyüklüğüne ve yapmak istediğini spor göre değerlendirebilirsiniz. Protein satın al seçeneği kullanırken aynı mantık olabilir. Şimdi jimnastik için en iyi ekipmanlara kısaca göz atalım.

En iyi ev jimnastik salonu ekipmanını satın alırken göz önünde bulundurulması gereken ana faktörler antrenman türü, boyutu ve fiyatıdır. 

Antrenmanlara gelince, kardiyoyu tercih ediyorsanız, bir egzersiz bisikleti veya koşu bandı düşünebilirsiniz. Güç antrenmanı yapmak istiyorsanız, dambıl ve kettlebell ev jimnastik aletlerinin popüler parçalarıdır. Tam vücut egzersizleri için, bir kürek makinesi veya eliptik makine birden fazla kas grubunu hedef alır ve kalp atış hızınızı artırır.

Ev jimnastiği ekipmanı için çok fazla alanınız olamayabilir. Boyut da düşünülmesi gereken bir şeydir. Katlanıp saklanan makineleri düşünün. Direnç bantları ve ab silindirleri, küçük ve taşınabilir iki parçadır. 

Son olarak, ne tür ev jimnastiği ekipmanı alacağınız konusunda fiyat büyük rol oynar. Neyse ki, bütçeniz kısıtlı olsun ya da savurganlık yapabilecek durumda olun, dışarıda daha fazla seçenek var. Yoga matı ve atlama ipi gibi ucuz ürünler, her türlü antrenmanda çok yönlü ve kullanışlıdır.

En iyi ev jimnastik ekipmanı nasıl seçilmektedir?

Ev jimnastiği ekipmanlarında geniş çeşitlilik olsa da, alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç önemli faktör şunlardır:

Amaç, güç kazanmak mı istiyorsunuz yoksa kardiyo mu? Özellikle birden fazla ekipman satın almaya gücünüz yetmiyorsa veya yeriniz yoksa, mevcut fitness ihtiyaçlarınızı karşılayan öğelere öncelik vermek isteyeceksiniz.

Spor salonu ekipmanlarının fiyatları sürekli değişiklik gösterebiliyor. Güvenlik veya kaliteden ödün vermemeniz gerekirken, dokunmatik ekranlar ve Bluetooth özellikleri gibi daha az yüksek teknoloji özelliğine sahip ürünleri seçerek genellikle paradan tasarruf edebilirsiniz.

Yüksek kaliteli spor salonu ekipmanı bile bozulabilir, bu nedenle üretici veya perakendecinin sağladığı garanti türüne dikkat etmek önemlidir. Bu kıstaslar sorunlarda muhatap bulmanıza yardımcı olur. Protein satın al işlemi yaptığınızda bunu hissedebilirsiniz. Bire bir sizinle ilgilenen bir ekip çalışanları mevcut.

Protein satın al: Akıllı spor aletleri

Günümüzde artık teknolojinin gelişmesiyle akıllı spor aletlerine de ulaşabiliyoruz. Şimdi bu alanda birkaç alternatif söyleyeceğim.

En İyi Akıllı Koşu Bantları

Koşu bantları, evdeki en popüler fitness makineleridir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Tek bir makinede çeşitli egzersizleri desteklerler: yürüyüş, koşu, sprint ve hatta eğimli bir makineniz varsa yürüyüş simülasyonu. Kürek makineleri, uygun teknik bilgisi olmadan yeni başlayanlar için göz korkutucu gelebilmektedir. Bisiklet koltukları tam bir baş ağrısı olabilirken, koşu bantları birçokları için daha kullanıcı dostu, erişilebilir ve rahattır, çünkü yürümek bir spordur. Aslında çoğumuzun günlük olarak yaptığı bir eylem. 

Olumsuz tarafı, koşu bantları genellikle oldukça pahalıdır, montajı karmaşıktır ve büyüktür. NordicTrack Commercial 2950, özellikle, oldukça yüksek bir tavan gerektirir. Tamamen eğimli olan kemer, yerden yaklaşık 17.25 inç yükseklikte oturuyor. Tavanınızın makine için yeterince yüksek olup olmadığını değerlendirirken bu ölçümleri ve evinizdeki en uzun kişinin boyunu göz önünde bulundurun. 

En İyi Akıllı Sabit Bisikletler

Bebeği veya uyuyan bir partneri uyandırmayacak bir fitness aleti arıyorsanız, sabit bir bisiklet düşünün. Çoğu akıllı modelin desteklediği bir çift Bluetooth kulaklıkla birleştiğinde, sessizdirler. Hepsi, koltuğa alıştığınızda ilk başta biraz rahatsızlık verir. Ancak sıcak yoga dışındaki diğer pek çok egzersiz türü, sizi bir kapalı bisiklet dersi kadar ter içinde bırakmaz.

Son olarak spor aletleri kişinin ihtiyacına göre değişir. Pek çok spor aleti bulabilmek mümkündür. Ancak imkanı olan bireylerin spor salonlarını tercih etmeleri daha iyi olacaktır. Daha verimli ve daha iyi bir spor aktivitesi için gereklidir.

Daha fazla spor daha çok güç anlamına gelir Bu sayede de karşılığını bulursunuz. Aynı zamanda protein satın al işlemini gerçekleştirerek büyümeyi artırır ve hacim genişlemesi yakalayabilirsiniz. Bunları evde sağlamak daha zor olacaktır.

Protein tozu nasıl hazırlanır

Protein satın al ve Protein tozu nasıl hazırlanır?

Protein insan vücudunun fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için gerek duyduğu bir besin öğesidir. Sağlıklı bir yaşam ve güçlü bir vücut için her gün yeterli miktarda protein almanız gerekir. Kişinin yaşı, kilosu gibi faktörlere bağlı olarak protein ihtiyacı değişim gösterebilmektedir. Sporla beraber vücudun protein ihtiyacı artış göstermektedir. Çünkü spor sonrası iyileşme için vücuttaki kaslar ekstra proteine ihtiyaç duymaktadır. Dolayısıyla protein tozu ürünleri sporcularun en yaygın kullandıkları besin takviyeleri arasındadır. Sporcular beslenme programlarını protein yönünden zenginleştirmek için bu ürünleri kullanırlar. Haliyle protein tozu ve protein tozunun kullanımı hakkında da birçok soru bulunmaktadır. Örnek olarak protein tozu nasıl hazırlanır sorusu merak edilenler arasındadır. Yazımızda protein tozunun hazırlanışı hakkında merak ettiğiniz birçok sorunun cevabına ulaşacaksınız.Protein tozu nasıl hazırlanır konusunu incelemeye öncelikle protein tozunun kullanım sebebiyle başlayabiliriz. Temel olarak protein tozu ürünlerini protein alımını arttırmak isteyen kişiler kullanmaktadır. Bu kişiler protein tozu satın al işlemiyle bu ürünlere sahip olurlar. Daha sonra yazımızda da bahsedeceğimiz çeşitli hazırlama yöntemleriyle bu ürünleri kullanırlar. Sonuç olarak vücudun aldığı protein miktarı protein tozu kullanımı ile artmaktadır. Artan protein alımı ile beraber kullanıcılar kas gelişimlerini ve spor süreçlerini desteklerler.

Protein Tozu Satın Al ve Lezzetli Protein İçecekleri Hazırlamaya Başla

Protein tozları kolay kullanımları ile dikkat çeken ürünlerdir. Sporcular, spor sürecini destekleyen özellikleri yüzünden protein alımına özellikle dikkat ederler. Genellikle sporla uğraşan kişiler yüksek protein oranlarına sahip diyetler uygulamaktadırlar. Böylelikle spor sonrası iyileşme sürecine yardımcı olan bu besin öğesini yeterli miktarda almış olurlar. Ancak kimi zaman yalnızca beslenme yoluyla protein almak yeterli olmaz. Bu durumda sporcular kolay şekilde protein sağlayan protein tozu ürünlerine yönelirler. Protein tozu satın al yoluyla bu ürünlere ulaşan kullanıcılar kolay kullanıma sahip bir protein kaynağına sahip olurlar.

Protein tozlarının en yaygın hazırlanma metodu protein shake içecekleri yoluyladır. Kullanıcılar bu içecekleri bir veya iki ölçek protein tozunu genellikle süt veya su ile karıştırarak hazırlarlar. Ayrıca protein shake içeceklerine diğer malzemeler eklemek de mümkündür. Muz, çilek gibi meyveler veya içeceğin ekstra ferahlatıcı olması için buz eklemek yaygın seçenekler arasındadır. Ekstra vitamin ve lif kaynağı olarak ıspanak gibi sebzeler eklemek de mümkündür. Protein tozu ile shake hazırlamak oldukça basit ve zahmetsiz bir işlemdir. Aynı zamanda bu içecekleri spor sonrası spor salonunda da kolayca hazırlayabilirsiniz. Protein tozunu sıvıyla karıştırmadan, kuru halde, shaker içerisinde, belirli bir süreyi aşmadan tutabilirsiniz. Zamanı geldiğinde gerekli miktarda sıvıyı ekleyerek protein içeceğinizi hazırlayabilirsiniz.

Protein Dolu Harika Tarifler İçin Protein Tozu Satın Al İşlemini Gerçekleştirebilirsiniz

Kullanıcılar protein tozlarını genellikle protein shake içecekleri hazırlayarak tüketirler. Çünkü bu hazırlama yöntemi oldukça kolaydır ve hızlı şekilde ekstra protein sağlamaktadır. Ancak protein tozlarını hazırlamanın tek yöntemi shake içecekleri yoluyla değildir. Bunun yanı sıra protein tozlarını çok sayıda farklı yöntem kullanarak hazırlayabilirsiniz. Örneğin protein tozu kullanarak protein yönünden zengin krepler yapabilirsiniz.

Spor için uygulamanız gereken diyeti kimi zaman sıkıcı ve bunaltıcı bulabilirsiniz. Sürekli olarak aynı yemekleri yemek diyetinizi dayanılmaz hale getirebilir. Protein tozu kullanarak hazırlayabileceğiniz tarifler diyetinizi daha keyifli hale getirmenin yollarından biridir. Öncelikle protein tozu satın al işlemiyle bu tarifleri yapmakta kullanabileceğiniz bu ürüne sahip olabilirsiniz. Çeşitli tatlı tarifleri ve hamur işi benzeri besinler protein tozları ile hazırlanabilmektedir. Kullandığınız diğer malzemelere de dikkat ederek, protein tozu yardımıyla daha sağlıklı tatlılar hazırlayabilirsiniz.

Protein Tozu Ürünleri İle Diyetinize Çeşitlilik Katın ve Protein Alımını Arttırın

Sağlıklı bir diyet uygulamak çok sayıda kişinin zor bulduğu bir süreçtir. Çünkü diyet konusunda sınırlama koymaktan hiçbirimiz hoşlanmayız. Ancak protein tozları protein alımını kolay şekilde arttırırken, diyetinizi daha keyifli hale getirebilmektedirler. Bu şekilde uyguladığınız diyete daha uzun vadede devam etmeniz kolaylaşmaktadır. Şimdi sitemiz üzerinden protein tozu satın al işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Diyetinizi protein yönünden zenginleştirmekte kullanabileceğiniz bu besin takviyesine kolayca sahip olabilirsiniz. Ardından lezzetli içecekler ve harika tarifler hazırlamak için protein tozu kullanabilirsiniz. Kısaca, kolay bir hazırlanma sürecine sahip protein tozları ile fitness sürecinizi destekleyebilirsiniz.

İsolate protein tozu nedir

Protein satın al, İsolate protein tozu nedir?

Protein tozları ve farklı protein tozu türleri çoğu sporcu için favori besin destekleri arasındadır. Çünkü etkili bir şekilde kas geliştirmek için yeterli miktarda protein tüketmek gerekir. Bu proteini öncelikle beslenme yoluyla almanız faydalı olacaktır. Beslenmenin yeterli olmadığı durumlarda ise protein tozu satın al yoluyla iyi bir protein kaynağına sahip olabilirsiniz. Kendi içinde farklı türlere sahip olan protein tozlarının çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Örneğin izole veya isolate protein tozu bu türlerden biridir.

Protein tozu ürünlerini temel olarak peynir veya sütten elde ederiz. Bunun yanı sıra üreticiler kimi zaman etten veya bitkisel kaynaklardan da yararlanabilmektedir. İsolate protein tozu, peyniraltı suyundan elde edilen whey proteinin bir türüdür. Üreticiler, peynir üretimi sırasında ortaya çıkan peyniraltı suyunu çeşitli işlemlerden geçirerek toz haline getirirler. Böylelikle whey protein ortaya çıkmaktadır. Ancak ortaya çıkan bu ürün proteinin yanı sıra belirli oranda yağ ve karbonhidrat da içermektedir. Kimi kullanıcı bu ekstra kalorileri almayı tercih etmemektedir. Dolayısıyla whey protein ekstra işlemlerden geçer ve isolate protein tozu haline gelir. Bu protein tozu türüne isolate protein tozu satın al işlemiyle erişebilirsiniz.

İsolate Protein Tozu Satın Al ve Daha Düşük Kalorili Protein Seçeneğine Sahip Ol

Amacınız ister kilo vermek ister ise almak olsun, bu hedefe sporla erişebilirsiniz. Dengeli ve düzenli bir beslenme programıyla gerekli miktarda kalori alarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle kilo verme veya alma işlemi sağlıklı bir biçimde gerçekleşmiş olacaktır. Bu süreç boyunca çeşitli protein tozu ürünlerinden yararlanabilirsiniz. İsolate protein özellikle kilo verirken kullanışlı olan bir protein tozu türüdür. Çünkü karbonhidrat ve yağ oranı düşük bu seçenek, daha az kaloriye sahiptir. Bu şekilde aynı miktarda proteine daha az kalori alarak ulaşmak mümkün olur. Eğer siz de kilo verme sürecinizi daha avantajlı bir seçenekle desteklemek istiyorsanız isolate protein tozu satın al işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Protein tozları proteine daha etkili şekilde ulaşmamızı sağlamaktadırlar. Basit şekilde protein yönünden zengin içecekleri hazırlamamızı ve tüketmemizi mümkün hale getirirler. Ancak kimi kullanıcı protein tozlarında bulunan ekstra kalorilerden şikayetçidir. Çünkü bu ekstra kaloriler toplamda oldukça yüksek olabilir. İsolate protein kullanımı ise bu ekstra kalorilerden kaçınmak için tercih edebileceğiniz bir seçenektir.

İsolate Protein Tozu Satın Al İşlemiyle Laktozsuz Protein Tozuna Erişebilirsiniz

Whey protein seçeneklerinde bulunan ekstra kalorilerden uzak durmak için isolate protein tozu tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra isolate protein tozu laktozsuz olması nedeniyle birçok kullanıcının ilgisini çekmektedir. Whey protein, peynir yapımı sürecinde elde ettiğimiz bir üründür. Temel olarak sütten elde ettiğimiz bu ürün laktoz içermektedir. Laktoz çoğu yetişkinin sindirmekte zorluk çektiği ve süt ürünlerinin çoğunda bulunan bir şekerdir. Bu şekerin yarattığı sindirim güçlüğü oldukça rahatsız edici olabilmektedir. Dolayısıyla isolate protein bu yönden de iyi bir whey protein alternatifidir. Bu alternatife rahatlıkla isolate protein tozu satın al yöntemiyle ulaşabilirsiniz.

Laktoz sindiremeyen kişiler bu şekeri tükettiklerinde çeşitli belirtiler görmektedirler. Örneğin şişkinlik ve gaz bu belirtiler arasında en yaygınlarından bazılarıdır. Bunlara ek olarak kabızlık, bulantı ve diğer belirtiler de olabilmektedir. Genel olarak laktoz tüketimi birçok kişide yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir. Laktoz sindirmekte zorlanan kişiler whey protein yerine isolate protein tozu tercih edebilirler. Eğer siz de bu sorundan şikayetçiyseniz isolate protein tozu iyi bir seçenek olacaktır. Çünkü isolate protein laktozsuz yapısıyla daha kolay sindirime sahiptir.

İster “Cutting” İster “Bulking” Döneminde İsolate Protein Tozu Kullanabilirsiniz

İsolate protein daha düşük kalori özelliğiyle dikkat çeken bir protein tozu çeşididir. Dolayısıyla sporcular bu tür protein tozunu, genellikle yağ yakımı dönemlerinde tercih ederler. Ancak isolate protein tozu kas kazanma döneminde de oldukça kullanışlı olabilmektedir. Çünkü bu dönemde sporcular genelde çok fazla besin tüketirler ve iyi bir sindirim isterler. Whey proteinde bulunan laktoz kimi sporcu için bu süreci zorlaştırabilmektedir. Buna karşın isolate protein tozu ise daha kolay ve etkili bir sindirime sahiptir. Yani isolate protein tozu yalnızca cutting dönemine değil, bulking dönemine de uygundur. Bu protein tozu türüne sahip olmak için isolate protein tozu satın al işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Protein Tozu Satın Al ve Doğru Kullanım Kılavuzu

Protein Tozu Satın Al ve Doğru Kullanım Kılavuzu

Sporcuların çok sık başvurduğu besin takviyelerinden biri de protein tozudur. Yumurta, süt, peynir gibi besinler başta olmak üzere çeşitli kaynaklardan doğal yollarla protein alınabilir. Ancak, profesyonel sporcular çok daha fazlasına ihtiyaç duyabilir. Peynir suyu altı, soya gibi çeşitli kaynaklardan elde edilen protein tozları toz formdadır. Hazırlanması da oldukça kolaydır. Bir uzman kontrolünde vücudun ihtiyacı belirlenir ve gerekli dozlar önerilir. Piyasada pek çok markanın ürettiği protein tozları ile karşılaşmak mümkündür. Sayfamızdan protein tozu satın al butonunu tıklayabilir ve kendiniz için en uygun olan seçeneği belirleyebilirsiniz.

Satın alma işlemine başladıktan sonra Protein tozu sipariş adımını takip etmeniz gerekir. Pek çok profesyonel sporcu antrenman öncesi ve sonrasında kasların ihtiyaç duyduğu proteini yerine koymak için protein tozuna başvurur. Herkesin doğru bir kullanım için protein tozu kullanım kılavuzu edinmeye ihtiyacı vardır. Yazımızda sizler için protein tozu kullanma kılavuzu niteliğinde bilgiler hazırladık. Ancak protein tozu nasıl kullanılır? Protein tozu ne işe yarar? Sorularına hazırladığımız yanıtlar aşağıda sizleri bekliyor.

Protein tozu nasıl kullanılmaktadır?

 • Yüksek dozda kullanımdan uzak durun; tükettiğiniz her şeyde olduğu gibi protein tozu kullanımında da doz aşımına dikkat etmeniz gerekir. Piyasada yer alan protein tozu ölçekleri ortalama 25-30 gram protein tozu alır. Bir kişinin günlük olarak alması gereken protein tozu miktarı; boy, kilo, yağ oranının yanı sıra yaptığı spora, antrenman sıklığına göre değişiklik gösterir. Profesyonel bir sporcu sahip olduğu ağırlığın 4 katı kadar protein kullanılmaktadır. Buna en iyi uzmanlar karar verilebilmektedir.
 • Hasar gören kas dokularının yenilenmesi için vücut protein ihtiyacı duyar. Ayrıca protein tozunun bir beslenme takviyesi olduğu akılda tutulmalıdır. Seçtiğiniz ürünün üstünde yazan dozdan fazlası kesinlikle kullanılmamalıdır. Protein çeşitleri hakkında sayfamızdan bilgi alabilirsiniz. Sayfamızda yer alan protein tozu satın al butonu bizimle iletişime geçmenize yardımcı olur. Bundan sonraki aşamada satın alma işlemi için Protein tozu sipariş seçeneğini tıklayabilirsiniz.
 • Doğru zamanda takviye alın; protein tozu doğru zamanda kullanılmadığında faydalı olmamaktadır.
 • Protein tozunun en uygun kullanım zamanı; spor dalına, spor yapma sıklığına ve öğün zamanına göre değişiklik gösterir. Sabah uyandığınızda, spordan önce, spordan sonra ya da yatmadan önce protein tozu tüketebilirsiniz. Kaslarınızı geliştirmek istiyorsanız spordan en az 30 dakika önce protein tozu tüketmelisiniz. Spor yapmadan önce protein tozu almak, kaslardaki travmayı düşürür, daha hızlı onarılmasına yardımcı olur.

Protein tozu kullanılması

 • Travmaya uğrayan kaslar spor tamamlandıktan sonra da desteğe ihtiyaç duyar. Spor tamamlandıktan sonra bir ölçek protein tozu tüketmek kasların daha hızlı onarılmasına yardım eder. Her protein tozu farklı bir hızda sindirildiği için kullanımı için önerilen zaman dilimleri de farklılık gösterir. Sayfamızdan protein tozu satın al aşamasında ürünlerin içerik bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
 • Amacınıza yönelik kullanın; kilo alma ya da kilo verme amacıyla protein tozu kullanılmaktadır. Kilo alma aşamasında protein açığını ortadan kaldır ve vücuttaki kas oranını arttırır. Zayıflama sırasında ise karbonhidrat içermediğinden kilo alımına izin vermez. Ayrıca tokluk hissi verir ve kısa sürede acıkmanın önüne geçer. Piyasada bulunan protein tozlarında farklı protein çeşitleri bulunmaktadır.
 • Sayfamızda protein tozu sipariş aşamasında içerikler hakkında da bilgi alabilirsiniz.
 • Süt alerjisine dikkat edin; süt içtiğinizde hazımsızlık gibi sindirim problemleri yaşıyorsanız, süt ve süt ürünlerine alerjiniz olabilmektedir. Böyle durumlarda protein tozlarından uzak durmanız gerekir.
 • Güvenilir markaları seçin; çeşitli katkı maddeleri barındıran protein tozlarından uzak durmanızı öneriyoruz. Sayfamızda protein tozu satın al butonunu tıklayabilir ve protein tozu sipariş işlemini yapabilirsiniz.

Protein Tozu Ne İşe Yarar?

 • Vücudun su bazlı ana antioksidan seviyelerinin artmasını destekler.
 • Kanda yer alan trigliserit değerlerinin düşürülmesine destek verir.
 • Profesyonel sporcuların günlük alması gereken protein miktarının eksik kalan kısmını tamamlamasına yardım eder.
 • Antrenman sonrası oluşan kas travmalarının azaltılmasına yardımcı olur.
 • Bağışıklık fonksiyonlarını destekler.
 • Kas kütlenizin artmasına yardımcı olur.

Yukarıda sıraladığımız protein tozu özellikleri doğru dozla ve uzman kontrolünde uygulanmasında gereken faydayı gösterir. Bu sayede sayfamızdan protein tozu satın al butonunu tıklayarak, sorularınıza yanıtlar alabilirsiniz. Böylelikle protein tozu sipariş seçeneğini tıklayarak, belirlediğiniz ürüne hızlıca ulaşabilirsiniz.

Protein Satın Al ve Protein Diyeti Nedir?

Protein Satın Al ve Protein Diyeti Nedir?

Daha estetik görünmeyi ve daha fit bir vücuda sahip olmayı hepimiz isteriz. Dolayısıyla pek çok kişi fitness ve diyet konularına ilgi duymaktadır. Bu konularda başarıya ulaşanlar, genellikle etkili bir spor rutini uygulamakta ve diyetlerinden proteini eksik etmemektedir. Ayrıca diyetlerinin yeterli gelmediği zamanlarda protein satın al işlemiyle vücutlarına ekstra bir protein kaynağı sağlamaktadırlar. Çünkü kas gelişimi ve fit bir görünüm için yeterli miktarda protein tüketmek gereklidir. Protein tüketimini arttırmaya ve fitness konusunda daha iyi sonuçlar yaratmaya yönelik birçok diyet bulunmaktadır. Daha istikrarlı ve dengeli diyetlerin yanı sıra daha kısa süre uyguladığımız şok diyetler vardır. Protein diyeti bu şok diyetlerden biridir. Peki protein diyeti nedir ve nasıl yapılır? Uzun süre protein diyeti yapmanın zararları var mıdır? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda bulacaksınız.

Fit bir vücuda sahip olmak söz konusu olduğunda antrenman kadar diyetin de büyük önemi vardır. Çünkü sporla çalıştırdığımız kasları öncelikle gıdalar ile besleriz. Böylelikle kaslar ihtiyaç duydukları amino asitleri ve diğer besin öğelerini almış olur. Gıdalar yeterli gelmiyorsa o zaman da protein satın al yoluyla kaslara protein sağlayan ürünlere sahip olabilirsiniz. Bu şekilde vücudunuza ihtiyaç duyduğu oranda protein sağlamanız mümkün hale gelir.

Beslenmede protein tüketiminin çok sayıda avantajı bulunmaktadır. Örneğin protein sayesinde kasların iyileşme süreci kolaylaşır ve vücut güç kazanır. Bunun yanı sıra protein vücutta tokluk hissi oluşturmaktadır ve diyet yapanlar için destekleyicidir. Dolayısıyla protein ağırlıklı besinlerin tüketiminden oluşan protein diyeti ortaya çıkmıştır. Kısa süre uygulamak gereken bu diyet sayesinde daha fit bir vücuda kavuşmak mümkündür.

Protein Diyeti İle Daha Fit Bir Görünüm Kazanmak İçin Protein Satın Al

Fitness severlerin uyguladıkları pek çok farklı diyet türü bulunmaktadır. Bunlardan biri olan protein diyeti de farklı uygulama şekillerine sahiptir. Öncelikle bu diyette tavuk, et, balık, yumurta, süt ve süt ürünleri gibi protein yönünden zengin besinler tüketiriz. Ancak makarna, pirinç, patates ve meyve gibi karbonhidrat içeren besinlerden uzak dururuz. Bunun yanı sıra bazı kişiler düşük kalorili sebzeler ve kalorisiz içecekler de tüketmektedir.

Düşük karbonhidrat ve kalori ile vücutta şok etkisi yaratan bu diyeti doğru şekilde uygulayarak kilo vermek mümkündür. Tabii ki bu diyetin vücutta beklenmedik etkiler yaratabileceğini ve diyete başlamadan önce doktorunuza danışmanız gerektiğini unutmayın.

Bu diyeti uygulayan kişiler oldukça etkili bir şekilde kilo verebilmektedirler. Protein diyeti sırasında protein ağırlıklı gıdalarla beraber protein tozu da tüketmek mümkündür. Ekstra karbonhidratlardan kaçınmak için protein diyetinde izole protein tozu tüketebilirsiniz. Kaliteli izole protein ürünlerine ulaşmak için izole protein satın al işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer vücudunuz bu diyete uygunsa kısa bir süreliğine protein diyetini uygulayarak etkili şekilde kilo verebilirsiniz.

Gece Yemek Yemeyi Nasıl Önleriz?

Gün içerisinde az besin tüketip gece evinize geldiğiniz zaman da daha fazla yeme ihtiyacı duyabilirsiniz. Geceleri yatmadan önce yemek yeme alışkanlığı olan kişiler araştırıldığı zaman çalışma temposunda çok stresli oldukları görülmektedir. Vücutta stres sonucunda oluşan kortizol hormonu açığa çıkmaktadır. Bu da sizin aç olmanızı tetiklemektedir. 

Gün içerisinde oluşan tempodan dolayı besin alımı sınırlandırılmaktadır. Evinize geldiğiniz zaman ise bu durum yemek yeme nöbetlerinin başlamasına neden olmaktadır. Oluşan bu atakların en etkili yöntemi ise stresi yok etmenizdir. Ayrıca salatalık, domates, yeşillik gibi ürünler ile de uzun süre tok kalmanıza yardımcı olabilirsiniz. Oluşan bu açlık hissi bir süre sonra ortadan kalkacaktır. 

Akşam oluşan açlığın bir diğer sebebi ise düzensiz ve yetersiz beslenmenizden kaynaklanmaktadır. Öğle yemekleri ve akşam yemekleri arasında herhangi bir ürün tüketmemenizden dolayı gece acıkmalar ortaya çıkmaktadır. Vücutta oluşan protein açığını ve karbonhidrat eksikliğini tamamlamak için supplement satın al işlemi gerekmektedir. Bu satın aldığınız supplement gıda takviyesinin yanında yoğurt ve meyve ile tamamlayabilirsiniz. 

Neden Gece Yemek İhtiyacı Duyarız?

Gün içerisinde sağlık br şekilde beslendiniz. Fakat gün sonunda eve geldiğinizde kendinizi çok aç hissedebilirsiniz. Stres, yorgunluk ve uykusuzluktan dolayı vücutta protein ve sağlıklı olan yağlar yerine vücut fazla karbonhidrat tüketimi gerçekleştirmektedir. 

Akşam yemeğinden sonra yatana kadar olan süre oldukça kritik bir süredir. Çünkü büyüme hormonu gibi hormonların salgılandığı süre bu zamanlardır. Bu zamanda beslenme şekli de kas yapınızı da oldukça fazla etkilemektedir. 

Gece yemek yeme ihtiyacını karşılamak için bazı faydalı besinler yapmanız mümkündür. Bunlardan birisi de kazein proteinli pudinktir. Gece oluşan açlık hissini yok etmek için bu pudingi tüketebilirsiniz. Vücutta oldukça yavaş bir şekilde sindirimi gerçekleşmektedir. Bunun yanında sporcular için oldukça önemli olan kaslara da uyku sırasında yavaş yavaş amino asit göndermektedir. 

Kazein tozunun bir diğer kullanım şekli de jöle ile kullanımıdır. Jöle ile karıştırılması uyku esnasında kaslarınıza oldukça fayda sağlayacaktır. Kullanacağınız ürünlerin miktarlarını kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz jölenin içerisine bir veya iki kaşık kazein tozunu ilave ederek tüketebilirsiniz. Tüketilen her porsiyonun protein miktarına dikkat etmelisiniz. 

Vücutta yavaş şeklide sindirilen besinlerin kan şekerini yükseltmediğini bilmekteyiz. Bunun yanında gece yemek yeme ihtiyacını da oldukça azaltmaktadır. Çözülen lifli besinler midenin daha geç boşalmasını sağlayacaktır. Böylece geceleri yemek yeme ihtiyacı ortadan kalkacaktır. Gece yatmadan önce alınan lifli besinler tok kalmanıza yardımcı olacaktır. Gece oluşan açlık hissini gidermekte hangi besini tercih edeceğinizde kararsız kalırsanız lifli besinleri tercih etmelisiniz. Tüm bu besinlerin yanında vücudun ihtiyacı olan protein açığını supplement satın al işlemi ile tamamlayabilirsiniz. Böylece gece açlık hissi ortadan kalkıp kaslarınızın da güçlenmesine yardımcı olabilirsiniz. 

Protein Tozu Gaz Yapar Mı?

Gaz çıkartma işlemi hassas kişileri olumsuz etkilese de hayatın bir gerçeği olduğu unutulmamalıdır. Gün içerisinde sağlıklı bir insanın ortalama 14 defa gaz çıkardığı hesaplanmıştır. Beslenmeden gün içerisinde proteinler ağırlıklı gıda veya gıda takviyesi kullanan kişiler de bu durum biraz daha ciddileşmektedir. Vücutta oluşan gaz mideye basınç yapmasından dolayı çeşitli ağrılara neden olacaktır. Oluşan bu gaz sorunlarını gidermek ise mümkündür. Kullanılan protein takviyelerinin değiştirilmesi ve beslenme şeklinin değiştirilmesi ile bu sorunu biraz çözme imkânınız bulunmaktadır. Kendinize ve vücudunuzun metabolizmasına uygun supplement satın al işlemi vücudunuza gerekli takviyeyi yapabilirsiniz.  

Protein takviyeleri çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Gün içerisinde yapılan antrenmandan sonra vücutta proteine ihtiyaç olmaktadır. Açığa çıkan protein ihtiyacını supplement satın al işlemi ile tamamlamanız mümkündür. Proteinler antrenman sırasından kasların gelişmesine büyük oranda katkı sağlamaktadır. Ancak protein tozlarının kullanılmasından sonra bazı hazımsızlık gibi durumlar çıkabilir.

Protein Tozu

Vücuda alınan proteinlerin sindirimi oldukça zor bir durumdur. Bundan dolayı vücutta termik bir etki söz konusu olmaktadır. Oluşan bu termik etki ise proteinin sindirilmesi esnasında daha fazla enerji miktarı tüketmektir. Bunun yanında sindirim esnasında nitrojen ortaya çıkmaktadır. Tüm bu sebeplerden dolayı protein tüketimi gerçekleştirirken lifli gıdalar tercih edilmelidir. 

Vücutta oluşan gazın keskin bir koku da olmasının kullandığınız proteinle bağlantısı bulunmaktadır. protein tozlarını kullanırken izole mi yoksa kompleks mi olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. kullanılan protein tozlarından kompleks tozlar izole proteinin tozuna göre oldukça fazla laktoz içermektedir. Bunun yanında proteinlerdeki toz kullanımıi süt de oluşabilecek gazda etkili olacaktır. Tüm bu ayrıntılara dikkat ederek supplement satın almada içeriğini araştırmanız gerekmektedir.

Mide Gazı Nasıl Önlenir?

Protein tozunu kullanırken oldukça fazla sallamak sanıldığı kadar iyi değildir. İçerisinde oldukça fazla hava kabarcıklarının oluşmasına sebep olacaktır. Bunun yanında proteinin karışımı hızlı bir şekilde tüketmek de midenize gereksiz şekilde hava dolmasına neden olacaktır. Protein takviyesi kullanırken çalkalamamaya dikkat etmeli ve hızlı bir şekilde tüketilmemelidir. 

Midede oluşan gazı yok etmek için beslenme de baharat kullanılmalıdır. Bunlar sarımsak, tarçın, kimyon ve nanedir. Yemeklerinize yerken bu baharatları serpiştirerek tüketebilirsiniz. Böylece midede oluşan gazı yok edebilirsiniz. Baharatların yanında bazı çaylarda midenizde oluşan gazı yok etmede oldukça faydalı olacaktır. 

Probiyotiklere bakıldığı zaman midede oluşan gazların yok olmasında oldukça önemlidir. Bu bakterinin kullanılması midenizde bulunan zararlı bakterilerin azalmasına yardımcı olacaktır. 

Proteinler gün içerisinde vücuda alınan en önemli parçalar arasındadır. Bu durum spor yapan kişiler için daha da önemli hale gelmektedir. Fakat sindirim konusunda oldukça zor olan proteinleri kademeli bir şekilde tüketmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Antrenman sonucunda vücutta açığa çıkan proteini gidermek için güvenilir sitelerden supplement satın al işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece vücudunuzun protein ihtiyacını karşılamış olursunuz.

Alışveriş sepeti kapat