Hızlı Kilo Alma Yöntemleri

Bazı insanların kilo alması veya kas oranlarını arttırması diğer insanlara göre oldukça zor olmaktadır. Bu durumun pek çok sebebi bulunmaktadır. Genetik faktörler, anatomik durumlar gibi oldukça fazla durumlardan dolayı kilo alımı yavaş olabilmektedir. Tüm bu faktörlerin yanında beslenme faktörü de kilo almada oldukça etkilidir. Kilo almak istiyorsanız belirli besinlere yer vererek hem sağlıklı bir kilo alma durumunu hem de çabalarınızı etkili hale getirebilirsiniz. 

Kilo alamamak veya kilo verememek birçok insanın sorunudur. Bazı insanlar ne yaparsa yapsın kilo veremezken bazı insanlarda kilo alamaz. Kilo almak isteyen bazı kişilerin de spor ile uğraşabileceğini unutmamamız gerekmektedir. Böylece kilo alma işlemini yağ olarak değil de kas olarak almayı tercih etmekteler. Bunun için de antrenman yapmanız gerekmektedir. Antrenman sonucunda vücutta oluşan protein ihtiyacını karşılamak içinde supplement satın al işlemi yapabilirsiniz. 

Hızlı Kilo Alma

Kilo alımı yapmak aslında sağlıklı bir durum değildir. Hızlı kilo almak yerine etkili bir şekilde kilo alımını gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Hızlı bir şekilde kilo almak için vücuda alınan kaloriler zamanla yağ kütlesine dönüşecektir. Bu durumda kas kütlesinin artmasına ve kilo alma ihtimalinizin düşmesine neden olacaktır. Tüm bu olumsuz sebeplerden dolayı yavaş ve etkili bir şekilde kilo alınması gerekmektedir. 

Sağlıklı bir şekilde kilo alma işlemini gerçekleştirmek için öncelikle protein ve yağ miktarını sabit tutup, karbonhidrat miktarını değiştirerek kilo alma işlemine başlayabilirsiniz. Kilo alma işleminde kilo verme olayına göre daha az proteine ihtiyaç duyulmaktadır. Vücuttaki yağ ihtiyacı da küçük miktarda vücut ağırlığı arttıkça artış gösterecektir. Tam bu devrede karbonhidrat oldukça etkilidir. 

Karbonhidrat kilo vermek isteyen insanların korkulu rüyası halindedir. Fakat kilo verirken de kilo alırken de en çok ihtiyaç duyduğumuz şey karbonhidrattır. Kilo alırken istediğiniz besinleri alamamanız oldukça normal bir durumdur. Herkes aynı iştahla ve aynı yemeği hazırlamaya vakti olamayabilir. Böyle durumlarda kullanmanız gereken bazı takviyeler bulunmaktadır.

Vücutta karbonhidrat eksiğini kilo aldırıcı ürünler olan supplement gıda takviyeleri satın alarak sağlayabilirsiniz. Bunun yanında protein ağırlıklı olarak beslenmeniz de mümkün olmayabilir. Bu durumlarda da protein tozu veya protein bar şeklinde olan takviyeleri kullanabilirsiniz. Bunun yanında yanlış yapılan stratejiler sonucunda karbonhidratlar vücutta yağ olarak da depolanabileceği unutulmamalıdır. Kilo almanın hızlı bir şekilde değil de etkili bir şekilde alınması oldukça önemlidir.

Vücuda alınan bu takviyeler kas kütlenizin de artmasında oldukça etkilidir. Ayrıca kaslarınızın enerji kapasitesinin artmasında da oldukça etkilidir. Böylece daha ağır antrenmanlar yaparak fazla kas kütlesi elde etmiş olabilirsiniz. Ayrıca kullanılan takviyeler vücutta su tutarak kilo almanıza da yardımcı olacaktır. 

Son olarak kilo almak istediğinizde kullanmanız gereken deve dikeni kapsülleridir. Bu kapsüller hem kilo almanıza yardımcı hem de daha fazla iştaha sahip olmanızı sağlayacaktır. 

Bir cevap yazın