Protein satın al: Hızlı metabolizmanın ipuçları

Ek takviye ürünler sporcular tarafından farklı nedenlerden dolayı tercih edilmektedir. Protein satın al ile birlikte istediğiniz takviye ürünlerine de erişim mümkün. Bugün yazımızda daha çok hızlı metabolizma ile ilgili ipuçları paylaşacağız.

Metabolizmanız içten yanmalı bir motora benzer. Yiyecekleri yakıta dönüştürmektedir. Canlılığı sağlayan maddi maddelerin üretilmesinden, korunmasından ve yok edilmesinden sorumludur. Vücudunuzdaki her parça, enerji için kalori metabolizmasına bağlıdır.

20 yaşından sonra metabolizmanız yavaşlamaya başlar. Ancak yüksek oktanlı yakıtla ve blok etrafında düzenli bir dönüşle pistonlarınızın patlamasını sağlayabilirsiniz. Yaş ilerledikçe metabolizmanın çalışma prensipleri değişir. Burada protein satın al ve diğer ürünlerde tercih edilebilmektedir.

Metabolizmalarımız çok fazla suçlanıyor. Metabolizma, kız arkadaşlarımızla yaptığımız sinirli sohbetlerimizde gevezelik eden bir kelimedir. Ama metabolizmanızın ne olduğunu ve hatta ne yaptığını biliyor musunuz?

Protein satın al: Metabolizma

Metabolizması yüksek olan kişiler için şişirme zor olabilmektedir. Bazı insanlar bu sorunu yaşamayı dilese de, zor kazananlar kendilerini genellikle yüzlerini kaloriyle doldururken, toklukta ve hüsrana uğramış hissederken bulurlar. Çünkü hiçbir şey vücut ağırlığını birkaç kilodan fazla yukarı çekmiyor gibi görünüyor. Hızlı bir metabolizma ile şişkinlik için 8 ipucu:

  • Sıvı Kalorileri Artırın
  • Öğün Sıklığını Artırın
  • Kaldırma Dışı Kalori Harcamalarını Azaltın
  • Her Hafta Aşamalı Olarak Daha Fazla Yiyin
  • Daha Uzun Süreler İçin Toplu
  • Bazen Daha Az Temiz Yemek Gerekebilmektedir
  • Sabırlı ve Tutarlı Olun

Protein Satın Al: Sarsıntıları ve Karbonhidrat Tozları ile Takviye Edin

Sağlığınız üzerinde önemli bir etki yaratacağını düşündüğüm bazı ipuçlarına göz atacağız. Metabolizmanın hayatınızın her alanını ve sağlığınızı etkilediğini unutmayın. Bunları birlikte gözden geçirelim. Protein satın al ve seçenekleri düşünerek ipuçlarına bakalım.

Bol Uyuyun

Öncelikle bol uykudan bahsetmek istiyorum. Sağlık hakkında konuştuğumuzda ve kilo vermeyi düşündüğümüzde bunun neredeyse klişe olduğunu biliyorum. Uyuduğunuz zaman tüm kilolarınızı verdiğiniz zamandır. Bazen deneyin. Sabah kendinizi tartın ve günün sonunda kendinizi tartın. Her zaman veya tipik olarak sabah yaptığınızdan daha ağır olacaksınız. Kilo verme modunda olsanız bile sabahları biraz daha kilo  alırsınız. Ve sonra yatmadan önce biraz daha. Ertesi gün sabah uyandığınızda, genellikle kilonuzu yakmış olursunuz. 

Uyurken bu nasıl oluyor? Siz uyurken vücudunuz yapı ve onarım işlemlerinin büyük bir kısmını gerçekleştirir. İnşa etmek ve onarmak için hem tükettiğiniz yiyeceklerden hem de depoladığınız yakıttan yakıt yakmanız gerekir. Vücudumuzu depolanmış yağlardan gelen yakıtı tüketecek şekilde beslemişizdir. Düşünülmesi gereken şey,  tüm teknolojinizi kapatmaktır. Onu odandan çıkar. Çalar saatinizi hala etkili olacağı bir yerde, mümkünse sizden uzakta tutmaya çalışın.

Stresten Kaçınmak

Beş numara, yapabildiğin zaman stresten uzak dur. Hepimizin, bedenimizin dışındaki çevremizin, bedenimizin içini büyük ölçüde etkilediğinin farkında olmamız gerekir. Eğer biraz günlük tutabilir ve stres yaratan şeyleri belirleyebilir ve bunlardan kaçınabilirseniz , bu sizi eğrinin çok önüne geçirecektir. Uygulama, meditasyon, derin nefes alma, kuru cilt fırçalama ve sıcak banyo gibi bazı stres azaltıcı teknikleri birleştiriyorum.  

Bunlar stresi azaltmak için çok önemlidir, aynı zamanda stresli bir vücudu beslemek için boş bir bardağı doldurmak da öyle ki adaptojenik hormonlarınız ya da stresle bir  hastalığa doğru gitmemenizi sağlayan hormonlar aktive olur. Genetik yatkınlıklar, stres hormonları bunda  önemli rol oynar. Bunların hepsi bardağınızı doldurmanıza yardımcı olacak, böylece kaçınamayacağınız şeyler için daha güçlü bir savaşçı olacaksınız. Sahip olduklarınızı, değiştirme gücünü tanımlayın.

Aktif Kalmak

Egzersiz çeşitli farklı şeyler olabilir. Herkes için farklı bir anlam ifade edebilmektedir. Bu nedenle bazen egzersiz, vücudunuzda veya vücudunuzda fizik tedavi uygulayan birine ihtiyaç duymanız anlamında pasif bir deneyim olabilmektedir.

Hormonlar kan ve doku içinde hareket eder. İyi hormonlar, metabolizmayı uyarıcı hormonlar, seks hormonları ya da iltihap önleyici hormonlar hissetmek istiyorsanız, kanın hareketini kolaylaştırmalıyız. Bu konuda çok şeyimiz var. 

Hendek Kalori Sayma

Kalori sayımı, ipuçları listesinin önemli konumunda. Kalori yakımı protein satın al sitesinde de farklı ürünlerle yapılabilmektedir. Bir şeyi yakmak için ne kadar enerji gerektiğine dair çok odaklı bir kimyasal hesaplamadır. 

Hiçbir şeyi dikkate almıyor. Enzim salgılanmasından bahsetmiştik. Hormonlar  hakkında düşünülen hiçbir şey yok, herhangi bir organın, sistemin veya  bezlerin işlevselliği. 

Sık Yemek

Metabolizma besine bağımlıdır. Bu besinler, yiyecekleri tüketmekten ve bu yiyecek parçacıklarından besinleri serbest bırakmaktan gelir. Bu enzimleri cezbetmenin,  uyarmanın veya heyecanlandırmanın yollarından biri de sık sık yemek yemek ve atıştırmaktır. Ben günde beş kez ve yaptığınız şeyde çeşitlilik için büyük bir savunucuyum. Tüm gıda planlarımın stratejik enzimleri uyarmak. Belirli hormonları harekete geçirmek ve vücuttaki, organlardaki, bezlerdeki, sistemlerdeki belirli yapıları beslemek için stratejik yiyecekler kullandığını fark edeceksiniz. 

Takviyeler Alın

Metabolik fonksiyonlarımı stratejik olarak desteklemek için vitamin ve mineralleri kullanma perspektifinden sağlığın için  bu önemli. Sizin için etkili olan bir  multivitamini kullanmalısınız. Buna bağlı olarak protein satın al ve sipariş bölümünden gerekli takviyeler alınabilmektedir.

Mikro Besinlerinizi Alın

Sağlıklı bir metabolizma sağlıklı bir vücuda eşittir, ancak metabolik sendrom diyabet, kilo alımı ve kalp hastalığına yol açabilmektedir. Tabii ki, egzersiz ve sağlıklı bir diyet bunu önlemek için uzun bir yol kat edecektir, ancak yoğun bir dönemden geçiyorsanız ve egzersizleriniz ve sağlıklı öğünleriniz arka planda kaldıysa, doğru takviyeleri yaptığınızdan emin olun . mikro besinler Bazı vitamin ve minerallerin sağlıklı bir metabolizmayı desteklediği bulunmuştur. Bunları çeşitli bir diyetten alabilsek de, alımınızı bazen bir takviye ile doldurmaya değer.Bir çalışma, E ve C vitaminlerinin sağlıklı bir metabolizma için çok önemli olduğunu buldu. D vitamini ayrıca metabolik sendromun önlenmesinde anahtardır ve güneşin her zaman parlamadığı bir ülkede yaşadığımız için, diyetinizin yararları ne olursa olsun bunu her gün almaya değer. 

Protein satın al: Kas yapmak

Daha önce de belirttiğimiz gibi, kuvvet antrenmanı dinlenme halindeyken daha fazla yağ yakmanın anahtarıdır (diğer bir deyişle BMR’nizi yükseltmek için). Yağsız kas, metabolizmayı hızlandırmada ve dolayısıyla BMR’nizi yükseltmede kesinlikle müttefikinizdir. Kardiyo, en dikkate değer HIIT yağ yakacak olsa da, LeVeque, “HIIT eğitiminin antrenmandan sonra sekiz saate kadar metabolizmayı artırdığı gösterildi” diyor, kuvvet antrenmanı yağsız kas yapmanıza yardımcı olacak şey. “Ağırlık kaldırmanın yanık sürenizi 39 saate kadar artırdığı gösterildi” diyor.

Uzmanlar, metabolizma konusunu birçok farklı yönden ele alır. Burada hızlı çalışması ya da yavaş ilerlemesi farklı okunabilmektedir. Ancak spor için metabolizma da önemli bir kavramdır. Sadece protein satın al işlemiyle her şeyi bitiremezsin.

Kas, dinlenme halindeyken yağdan daha fazla kalori yakar. Kas kaybı, egzersiz eksikliğinden kaynaklanır ve aynı zamanda, insanlar yaşlandıkça (30’lu yaşlardan itibaren) doğal olarak gerçekleşir. Vücut kütlesini korumanın anahtarı, ağırlık kaldırmadan ağırlık kaldırmaya kadar kuvvet antrenmanı yapmaktır. Kardiyo sağlığı korumanın ayrılmaz bir parçasıdır, kas da eşit derecede önemlidir.

Bir cevap yazın