Supplement

Protein satın al, İsolate protein tozu nedir?

İsolate protein tozu nedir

Protein tozları ve farklı protein tozu türleri çoğu sporcu için favori besin destekleri arasındadır. Çünkü etkili bir şekilde kas geliştirmek için yeterli miktarda protein tüketmek gerekir. Bu proteini öncelikle beslenme yoluyla almanız faydalı olacaktır. Beslenmenin yeterli olmadığı durumlarda ise protein tozu satın al yoluyla iyi bir protein kaynağına sahip olabilirsiniz. Kendi içinde farklı türlere sahip olan protein tozlarının çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Örneğin izole veya isolate protein tozu bu türlerden biridir.

Protein tozu ürünlerini temel olarak peynir veya sütten elde ederiz. Bunun yanı sıra üreticiler kimi zaman etten veya bitkisel kaynaklardan da yararlanabilmektedir. İsolate protein tozu, peyniraltı suyundan elde edilen whey proteinin bir türüdür. Üreticiler, peynir üretimi sırasında ortaya çıkan peyniraltı suyunu çeşitli işlemlerden geçirerek toz haline getirirler. Böylelikle whey protein ortaya çıkmaktadır. Ancak ortaya çıkan bu ürün proteinin yanı sıra belirli oranda yağ ve karbonhidrat da içermektedir. Kimi kullanıcı bu ekstra kalorileri almayı tercih etmemektedir. Dolayısıyla whey protein ekstra işlemlerden geçer ve isolate protein tozu haline gelir. Bu protein tozu türüne isolate protein tozu satın al işlemiyle erişebilirsiniz.

İsolate Protein Tozu Satın Al ve Daha Düşük Kalorili Protein Seçeneğine Sahip Ol

Amacınız ister kilo vermek ister ise almak olsun, bu hedefe sporla erişebilirsiniz. Dengeli ve düzenli bir beslenme programıyla gerekli miktarda kalori alarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle kilo verme veya alma işlemi sağlıklı bir biçimde gerçekleşmiş olacaktır. Bu süreç boyunca çeşitli protein tozu ürünlerinden yararlanabilirsiniz. İsolate protein özellikle kilo verirken kullanışlı olan bir protein tozu türüdür. Çünkü karbonhidrat ve yağ oranı düşük bu seçenek, daha az kaloriye sahiptir. Bu şekilde aynı miktarda proteine daha az kalori alarak ulaşmak mümkün olur. Eğer siz de kilo verme sürecinizi daha avantajlı bir seçenekle desteklemek istiyorsanız isolate protein tozu satın al işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Protein tozları proteine daha etkili şekilde ulaşmamızı sağlamaktadırlar. Basit şekilde protein yönünden zengin içecekleri hazırlamamızı ve tüketmemizi mümkün hale getirirler. Ancak kimi kullanıcı protein tozlarında bulunan ekstra kalorilerden şikayetçidir. Çünkü bu ekstra kaloriler toplamda oldukça yüksek olabilir. İsolate protein kullanımı ise bu ekstra kalorilerden kaçınmak için tercih edebileceğiniz bir seçenektir.

İsolate Protein Tozu Satın Al İşlemiyle Laktozsuz Protein Tozuna Erişebilirsiniz

Whey protein seçeneklerinde bulunan ekstra kalorilerden uzak durmak için isolate protein tozu tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra isolate protein tozu laktozsuz olması nedeniyle birçok kullanıcının ilgisini çekmektedir. Whey protein, peynir yapımı sürecinde elde ettiğimiz bir üründür. Temel olarak sütten elde ettiğimiz bu ürün laktoz içermektedir. Laktoz çoğu yetişkinin sindirmekte zorluk çektiği ve süt ürünlerinin çoğunda bulunan bir şekerdir. Bu şekerin yarattığı sindirim güçlüğü oldukça rahatsız edici olabilmektedir. Dolayısıyla isolate protein bu yönden de iyi bir whey protein alternatifidir. Bu alternatife rahatlıkla isolate protein tozu satın al yöntemiyle ulaşabilirsiniz.

Laktoz sindiremeyen kişiler bu şekeri tükettiklerinde çeşitli belirtiler görmektedirler. Örneğin şişkinlik ve gaz bu belirtiler arasında en yaygınlarından bazılarıdır. Bunlara ek olarak kabızlık, bulantı ve diğer belirtiler de olabilmektedir. Genel olarak laktoz tüketimi birçok kişide yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir. Laktoz sindirmekte zorlanan kişiler whey protein yerine isolate protein tozu tercih edebilirler. Eğer siz de bu sorundan şikayetçiyseniz isolate protein tozu iyi bir seçenek olacaktır. Çünkü isolate protein laktozsuz yapısıyla daha kolay sindirime sahiptir.

İster “Cutting” İster “Bulking” Döneminde İsolate Protein Tozu Kullanabilirsiniz

İsolate protein daha düşük kalori özelliğiyle dikkat çeken bir protein tozu çeşididir. Dolayısıyla sporcular bu tür protein tozunu, genellikle yağ yakımı dönemlerinde tercih ederler. Ancak isolate protein tozu kas kazanma döneminde de oldukça kullanışlı olabilmektedir. Çünkü bu dönemde sporcular genelde çok fazla besin tüketirler ve iyi bir sindirim isterler. Whey proteinde bulunan laktoz kimi sporcu için bu süreci zorlaştırabilmektedir. Buna karşın isolate protein tozu ise daha kolay ve etkili bir sindirime sahiptir. Yani isolate protein tozu yalnızca cutting dönemine değil, bulking dönemine de uygundur. Bu protein tozu türüne sahip olmak için isolate protein tozu satın al işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın