Protein satın al: Tüm vücut antrenman nasıl yapılır?

Vücut antrenman ister tüm ister bölge şeklinde olsun her zaman takviyelere ihtiyaç duyulur. Bunun içinde protein satın al seçenekleri de değerlendirilebilir. Şimdi tüm vücut antrenman nasıl yapılır? Konusuna detaylı göz atalım.

Tam vücut antrenmanı yapmak istiyor olabilirsiniz. Ama spor salonunda saatler geçirmekten rahatsız olmuyor musunuz? Size iyi haberlerim var, bu konuda yapabileceğiniz: Zamanı kısıtlı ama sonuçları en kısa sürede görmek isteyenler için en iyi tam vücut egzersizi burada.

Kolay olacağını söylemiyoruz, ancak biraz çaba harcamaktan memnunsanız, bu çok basit tüm vücut egzersiz rutini. Aynı anda hem kas yapmanıza hem de kilo vermenize yardımcı olabilir.

Nasıl bu kadar az egzersiz tam vücut egzersiz deneyimi sağlayabilir? Çok basit şekilde söylenebilir. Doğru türde egzersizler yapmanız ve doğru ekipmanı kullanmanız gerekiyor. Pahalı ev jimnastik ekipmanı satın alma konusunda endişelenmeyin. Tek ihtiyacınız olan bir çift dambıl veya ayarlanabilir dambıl. Bir ağırlık sehpası ve muhtemelen bazı tampon plakaları olan bir halter.

Bu antrenmanda bahsedilen egzersiz grubunu ‘Büyük Beşli’ olarak adlandırdık: bu bileşik hareketler bir dizi kası harekete geçirir ve güç ve kütle oluşturmanın mükemmel bir yoludur.

Performansı ve hatta toparlanmayı en üst düzeye çıkarmak için alternatifleri ve bazı ipuçlarını ve püf noktalarının yanı sıra aşağıdaki Beş Büyük egzersizin nasıl gerçekleştirileceğini tartışacağız. Alternatif olarak, bu itme-çekme bacak antrenmanını veya en iyi tam vücut dambıl antrenmanını çeşitlilik için deneyebilirsiniz.

Protein satın al: Tüm vücut antrenman

Spor içinde tüm vücut antrenman her zaman önemlidir. Antrenman kadar vücudun yeterli besin alması da gerekmektedir. Bunun için protein satın al seçeneği önerilmektedir.

Etkili bir şekilde yağsız kas kütlesi kazanmak için üç temel unsur vardır. Sıkı egzersiz, sağlıklı beslenme ve dinlenme. Bunlardan herhangi birini atlarsanız, daha yavaş kas gelişimi görebilir. Hatta daha da kötüsü bu süreçte kendinize zarar verebilirsiniz.

Hacim, vücut geliştiriciler arasında popüler bir kelimedir: Vücudunuzun karbonhidrat ve yağ rezervlerinizi kas kütlesine dönüştürebilmesi için kilo almak anlamına gelir. Kabarmak, gün boyu pizza ve makarna yiyebileceğiniz anlamına gelmez.

Bakım kalori düzeyinizi bulduktan sonra (ofis masasına dayalı bir işiniz varsa ve ortalama bir erkekseniz, bu günde yaklaşık 2400 kaloridir), bunun üzerine 5-700 kalori daha fazla tüketin, esas olarak daha fazla protein ve iyi karbonhidrat. . Bu, daha fazla kas (yağ değil) kazanmak için vücudunuzu beslemek için yeterli olmalıdır.

Ek olarak, sadece iki tanesine ihtiyacınız var. En iyi protein tozu ve kreatin. Birincisi, yırtık kas dokusunu onarmaya yardımcı olurken, ikincisi performansı artıracaktır. Protein satın al ve keratin için sitemizi kullanabilirsiniz. Buradan sipariş verebilirsiniz.

Kreatin ile, herhangi bir sıvı ile iyi karıştığı için aromalandırılmamış çeşidi almanızı öneririz. Kreatin seviyenizi doymuş tutmak için sadece küçük bir miktara ihtiyacınız vardır, böylece günlük 3-5 gram kreatin dozunuzu sabahları herhangi bir şeyle (su, meyve suyu, hatta kahve) ağızda kalan bir tat hakkında endişelenmenize gerek kalmadan birleştirebilirsiniz.

Protein satın al: Tüm vücut hedefleri

Aklınızdaki fitness hedefleri ne olursa olsun, onlara ulaşmanın hem zaman hem de bağlılık gerektirdiğini bilmek önemlidir. Bu, kilo vermek, daha iyi bir koşucu olmak veya kas yapmak için geçerlidir. Antrenör ve fitness modeli Shaun Stafford’un bu planı, altı ila sekiz hafta boyunca haftada dört antrenman yapmanızı gerektiriyor, bu küçük bir şey değil, ancak bu çabadan kazandığınız ödüller, vücudunuzun her yerinde artan güç ve boyut şeklinde gelir.

Ayrıca spor salonunda doğru şeyi yaptığınız konusunda içiniz rahat olur, çünkü plan tüm vücudunuzu etkiler, ancak sonuçları görmek için gerekli toparlanma süresine izin veren bir sırayla farklı kas gruplarını çalıştırır. Her antrenman iki  bileşik hareket, ardından bir üçlü set ve ardından son bir egzersizden oluşan bir bonus seti içerir.

Setler, tekrarlar ve toparlanma ile ilgili tüm bilgiler, egzersizi yapmayı gerçekten kolaylaştırmayacak olsa da, mümkün olduğunca net hale getirmek için sağlanmıştır. Bu, yeni bir şey arayan daha deneyimli spor salonu müdavimleri için en uygun olanıdır.

Planın ayrıntılarına girmeden önce, Stafford’un, aradığınız sonuçları elde etmek için planı nasıl izleyeceğiniz konusunda tavsiyesi var. Uzmanlarında söyledikler bu konu için önemli sayılır. Protein satın al ile her şeyi bitirmek mümkün değil. Daha fazlasını bilmek ve uygulamak gerekmektedir.

Tüm vücut egzersizleri

Tüm vücut egzersizleri her zaman popüler olmuştur. Birçok vücut geliştirme uzmanı (Arnold Schwarzenegger ve Steve Reeves gibiler dahil ) onları yağsız kas kütlelerinin temelini oluşturmak için kullandı.

Etkili olmalarının nedeni, haftada sadece 3 gün sıkı çalışmanıza izin vermeleridir. Bu tür bir programlama, çoğu kişinin eğitim seansları arasında en iyi şekilde toparlanmasını sağlar.

Her deneyim seviyesi için mükemmeller. Yeni başlayanlar, tam vücut egzersizlerini kullanırken başarılı olacaktır. Aracılar, hedeflerine yönelik ilerlemeyi fark etmeye devam edecekler. Ve ileri düzey kaldırıcılar, boyutlarını koruyabilecek ve yerleşik temelleri üzerine yavaşça inşa edebilecekler.

Bu yazıda, tüm vücut egzersiz rutininize dahil etmeniz gereken en önemli 5 egzersizi tartışacağız. Ardından, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak mükemmel bir tam vücut egzersiz rutini vereceğiz .

Son olarak, tüm vücut egzersiziyle ilgili en sık sorulan soruların bazılarını yanıtlayacağız.

Tüm Vücut Egzersizlerinin Faydaları

Kulağa oldukça açık geliyor, değil mi? Tüm vücudunuzu çalıştırmak, bir kas grubunu diğerine göre önceliklendirmediğiniz anlamına gelir ve aynı zamanda çok yönlü bir vücut inşa ettiğiniz anlamına gelir. Ama bunu sadece biz söylemiyoruz, bu sonuca ulaşan bir dizi bilimsel araştırma da var. 

Örneğin, Güç ve Kondisyon Araştırmaları Dergisi’nde yayınlanan bir araştırma, tüm vücut egzersizlerinin, her bir kasın haftada bir kez çalıştırıldığı geleneksel bir vücut geliştirme bölümü ile karşılaştırıldığında, üstün bir hipertrofik etki ile sonuçlandığını buldu. Başka bir deyişle, büyük kaslar istiyorsanız, tam vücut egzersizleri onları nasıl inşa ettiğinizdir.

Tüm Vücut Egzersizlerimiz Kimler İçindir?

Kilo vermek mi istiyorsunuz? Bu egzersizler yağsız kasları korumanıza yardımcı olacak ve bu nedenle sizin için iyi olacaktır. Güç oluşturmak mı istiyorsunuz? Bu egzersizler, tam vücut gücü oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Spor salonunda yeni misiniz? Bu egzersizler, becerilerinizi geliştirebileceğiniz ve vücudunuzun mekaniği hakkında bilgi edinebileceğiniz bir platform sağlayacaktır.

En İyi Tüm Vücut Egzersizleri

Bir antrenmanı bir araya getirmek veya bir programda nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmek söz konusu olduğunda, en iyi tam vücut antrenmanları, birden fazla kas grubunu içeren hareketler olan bileşik egzersizleri içerecektir. Deadlift, kettlebell salınımı, iticiler ve burpe gibi egzersizlerin tümü, hareket aralığı boyunca çalışmak için en az üç hareket kullanır. Koçluk ipuçları ve uzman ipuçları ile bir sonraki seansınıza dahil etmeniz için önerilerimizden oluşan bir kümeyi burada bulabilirsiniz.

Antrenman yapısı

Kendinizi güçlendirin: Bu uzun ve zorlu bir egzersiz planıdır. Ancak öngörülen yapıya sadık kalırsanız sonuçlara değecektir. Aşağıdaki dört antrenmanın her birini toplamda altı ila sekiz hafta boyunca her hafta yapacaksınız. Antrenmanlar için verilen sıraya bağlı kalmalısınız. Çünkü bunlar vücudun farklı bölgelerini hedefler. Siz diğerlerine odaklanırken bazı kas gruplarının dinlenmesini ve iyileşmesini sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Her antrenman üç bölüme ayrılmıştır. İlkinde, aynı anda birden fazla kas grubunu hedef alan iki bileşik hareket yaparsınız. İkinci bölüm, üç egzersizden oluşan üç setten güç alacağınız ve yalnızca her turun sonunda dinleneceğiniz zorlu bir üçlü settir. Daha sonra her egzersiz, duşa girmeden önce son bir kez kaslarınızı çalıştırmak için son bir egzersizle sona erer.

Protein satın al: Anternmana ısınma

Bu antrenman planında yaptığınız her antrenmandan önce düzgün bir şekilde ısındığınızdan emin olmanız önemlidir. Bunu yapmak, yalnızca antrenmanda performans göstermeye hazır olmanızı sağlamakla kalmayacak. Aynı zamanda vücudunuzu hazırlamak, antrenman planı sırasında yaralanmalara yenik düşme ihtimalinizi de azaltacaktır. Çünkü kaslarınız ağır yükleri soğukta kaldırmayacaktır.

Düzgün bir şekilde ısınmak için antrenmanda gerçekten kullanacağınız kasları harekete geçirmeniz gerekir. Bu yüzden bir kardiyo makinesinde beş dakika harcamak ağırlık antrenmanından önce en iyi fikir değildir.

Bunun yerine, The Fitting Rooms spor salonundan Yasmin Saadi tarafından oluşturulan bu  ısınma rutinini kullanın. Tüm vücudu harekete geçiren bir dizi yedi esneme ile başlar. Bundan sonra, antrenmana özel bazı ısınmalardan geçmelisiniz. Bunu yapmanın en kolay yolu, antrenmanınız için sıraladığınız egzersizleri. Ancak çok az ağırlıkla veya hiç ağırlık olmadan yapmaktır. Çünkü bu şekilde seans sırasında test etmeyi umduğunuz kasları kullanacaksınız. Ancak daha fazlasını da yapabilirsiniz. ilgili kasları hedef alan esneme hareketleri.

Zamanınız kısıtlıysa, antrenmana zaman ayırmak için ısınmayı atlamak her zaman cezbedicidir. Ancak antrenmanı kısaltmak ve düzgün yaptığınızdan emin olmak, soğukta gidip özensiz setleri nakavt etmekten daha iyidir. kaslarınız ısınırken

Kas Grubu Başına Set Sayısı Ancak Bu Genel Yönergelere Uymalısınız:

  • Göğüs, sırt, omuz, dörtlü gibi daha büyük kas grupları: 9 ila 15 set.
  • Triseps, pazı, baldır, abs, hamstrings gibi daha küçük kas grupları – 6 ila 9 set.
  • Arka delikler, tuzaklar ve ön kollar gibi en küçük kas grupları – 1 ila 4 set.

Vücut hedeflerinize bağlı olarak kas grubu başına set sayısının yukarı veya aşağı kaydırılması gerektiğini unutmayın. Ayrıca ne kadar dayanmaya istekli olduğunuzu da düşünmelisiniz. Aşamalı yoğunlukta çalışmanız önerilir. Ancak, kendinizi kas yaralanma noktasına kadar zorlamamalısınız. Bunlarla beraber protein satın al için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın