Antrenman, Beslenme, Spor

Protein Tozu Kilo Aldırır Mı?

Sağlık açısından insanların farklı sorunları vardır. Bu sorunlar kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kiminin tedavi yöntemi basit iken kimi ise zor bir süreçten geçer. Bu yazıda kilo alma ya da verme konusunu biraz irdeleyeceğiz. Bir sağlık sorunu olarak gözükmeyen kilo alma ve kilo verme olayı çok tartışılır. Kimine göre sağlık sorunu iken kimine göre normal bir hastalıktır. Bu hastalığı ise farklı yöntemlerle çözebilmek mümkündür. Bunlardan biri de protein tozu. Peki ama nasıl? Gelin hep birlikte soruya cevap bulalım.

Bu yazımızda kilo vermekten çok kilo almanın mümkün olabileceğini sizlere kanıtlamak istiyorum. İnsanların bir kısmı kilolarından şikayetçi. Diğer bir kısmı ise yeteri kadar kilolu olmamasından. İnsanın yapısı gereği kimi su içse yarar. Kimi ise dünyaları tüketse kilo alamaz. Burada metabolizmanın hızlı çalışmasından tutunda birçok tıbbi nedenleri vardır.

Protein tozu kullanarak kilo alabilmek sizce mümkün müdür? Aslında buna şimdi evet diyerek cevaplayalım. Çünkü, protein tozunun içeriğinde kişilerin günlük alması gereken protein miktarı bulunmaktadır. Vücudun o gün alması gerektiği proteini toz olarak alabilirsiniz. Ancak sadece protein tozunu tüketerek kilo alamazsınız. Protein tozu sipariş ettiğinizde her şey bir anda değişmez.

Protein Tozu Kilo Aldırması

İnsan vücudunun sağlıklı ve güçlü kalabilmesi için protein her gün düzenli şekilde tüketmesi gerekmektedir. Doğal yollarla protein tüketimi yapılmalıdır. Ancak bu tüketimde yeteri kadar kilo alamayabilirsiniz. Ek takviye ürünlerine gerek duyulabilmektedir. Bunların başında da protein tozu gelir. Ancak protein tozlarını genellikle vücut geliştirme sporcuları kullanmaktadır. Vücuttaki kilo oranını daha fazla arttırmak için tercih edilmektedir.

Fitness içinde protein tozu satın al işlemleri bir hayli fazladır. Ancak sporcular burada sadece toz ile besinlerini gidermez. Normal öğün olarak karbonhidrat ve protein tüketir. Yeteri miktarda protein alamadıklarında tozunu sipariş verir. 

Kendimden örnek verecek olursam, spor öncesinde yeteri kadar kilom yoktu. Ancak spor, antrenman ve protein tozları ile süreci daha iyi bir hale koydum. Bununla birlikte yemek düzenimi de iyileştirdim. Yemeklerde daha çok protein ağırlıklı ürünler seçtim. Spor sonrası protein tozu alarak da kilo alımında belli bir yol kat ettim. Ancak bunların hepsi bir program dahilinde yavaş yavaş gerçekleşti.

Back to list

Bir cevap yazın