Supplement

Protein Tozu Satın Al ve Doğru Kullanım Kılavuzu

Protein Tozu Satın Al ve Doğru Kullanım Kılavuzu

Sporcuların çok sık başvurduğu besin takviyelerinden biri de protein tozudur. Yumurta, süt, peynir gibi besinler başta olmak üzere çeşitli kaynaklardan doğal yollarla protein alınabilir. Ancak, profesyonel sporcular çok daha fazlasına ihtiyaç duyabilir. Peynir suyu altı, soya gibi çeşitli kaynaklardan elde edilen protein tozları toz formdadır. Hazırlanması da oldukça kolaydır. Bir uzman kontrolünde vücudun ihtiyacı belirlenir ve gerekli dozlar önerilir. Piyasada pek çok markanın ürettiği protein tozları ile karşılaşmak mümkündür. Sayfamızdan protein tozu satın al butonunu tıklayabilir ve kendiniz için en uygun olan seçeneği belirleyebilirsiniz.

Satın alma işlemine başladıktan sonra Protein tozu sipariş adımını takip etmeniz gerekir. Pek çok profesyonel sporcu antrenman öncesi ve sonrasında kasların ihtiyaç duyduğu proteini yerine koymak için protein tozuna başvurur. Herkesin doğru bir kullanım için protein tozu kullanım kılavuzu edinmeye ihtiyacı vardır. Yazımızda sizler için protein tozu kullanma kılavuzu niteliğinde bilgiler hazırladık. Ancak protein tozu nasıl kullanılır? Protein tozu ne işe yarar? Sorularına hazırladığımız yanıtlar aşağıda sizleri bekliyor.

Protein tozu nasıl kullanılmaktadır?

 • Yüksek dozda kullanımdan uzak durun; tükettiğiniz her şeyde olduğu gibi protein tozu kullanımında da doz aşımına dikkat etmeniz gerekir. Piyasada yer alan protein tozu ölçekleri ortalama 25-30 gram protein tozu alır. Bir kişinin günlük olarak alması gereken protein tozu miktarı; boy, kilo, yağ oranının yanı sıra yaptığı spora, antrenman sıklığına göre değişiklik gösterir. Profesyonel bir sporcu sahip olduğu ağırlığın 4 katı kadar protein kullanılmaktadır. Buna en iyi uzmanlar karar verilebilmektedir.
 • Hasar gören kas dokularının yenilenmesi için vücut protein ihtiyacı duyar. Ayrıca protein tozunun bir beslenme takviyesi olduğu akılda tutulmalıdır. Seçtiğiniz ürünün üstünde yazan dozdan fazlası kesinlikle kullanılmamalıdır. Protein çeşitleri hakkında sayfamızdan bilgi alabilirsiniz. Sayfamızda yer alan protein tozu satın al butonu bizimle iletişime geçmenize yardımcı olur. Bundan sonraki aşamada satın alma işlemi için Protein tozu sipariş seçeneğini tıklayabilirsiniz.
 • Doğru zamanda takviye alın; protein tozu doğru zamanda kullanılmadığında faydalı olmamaktadır.
 • Protein tozunun en uygun kullanım zamanı; spor dalına, spor yapma sıklığına ve öğün zamanına göre değişiklik gösterir. Sabah uyandığınızda, spordan önce, spordan sonra ya da yatmadan önce protein tozu tüketebilirsiniz. Kaslarınızı geliştirmek istiyorsanız spordan en az 30 dakika önce protein tozu tüketmelisiniz. Spor yapmadan önce protein tozu almak, kaslardaki travmayı düşürür, daha hızlı onarılmasına yardımcı olur.

Protein tozu kullanılması

 • Travmaya uğrayan kaslar spor tamamlandıktan sonra da desteğe ihtiyaç duyar. Spor tamamlandıktan sonra bir ölçek protein tozu tüketmek kasların daha hızlı onarılmasına yardım eder. Her protein tozu farklı bir hızda sindirildiği için kullanımı için önerilen zaman dilimleri de farklılık gösterir. Sayfamızdan protein tozu satın al aşamasında ürünlerin içerik bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
 • Amacınıza yönelik kullanın; kilo alma ya da kilo verme amacıyla protein tozu kullanılmaktadır. Kilo alma aşamasında protein açığını ortadan kaldır ve vücuttaki kas oranını arttırır. Zayıflama sırasında ise karbonhidrat içermediğinden kilo alımına izin vermez. Ayrıca tokluk hissi verir ve kısa sürede acıkmanın önüne geçer. Piyasada bulunan protein tozlarında farklı protein çeşitleri bulunmaktadır.
 • Sayfamızda protein tozu sipariş aşamasında içerikler hakkında da bilgi alabilirsiniz.
 • Süt alerjisine dikkat edin; süt içtiğinizde hazımsızlık gibi sindirim problemleri yaşıyorsanız, süt ve süt ürünlerine alerjiniz olabilmektedir. Böyle durumlarda protein tozlarından uzak durmanız gerekir.
 • Güvenilir markaları seçin; çeşitli katkı maddeleri barındıran protein tozlarından uzak durmanızı öneriyoruz. Sayfamızda protein tozu satın al butonunu tıklayabilir ve protein tozu sipariş işlemini yapabilirsiniz.

Protein Tozu Ne İşe Yarar?

 • Vücudun su bazlı ana antioksidan seviyelerinin artmasını destekler.
 • Kanda yer alan trigliserit değerlerinin düşürülmesine destek verir.
 • Profesyonel sporcuların günlük alması gereken protein miktarının eksik kalan kısmını tamamlamasına yardım eder.
 • Antrenman sonrası oluşan kas travmalarının azaltılmasına yardımcı olur.
 • Bağışıklık fonksiyonlarını destekler.
 • Kas kütlenizin artmasına yardımcı olur.

Yukarıda sıraladığımız protein tozu özellikleri doğru dozla ve uzman kontrolünde uygulanmasında gereken faydayı gösterir. Bu sayede sayfamızdan protein tozu satın al butonunu tıklayarak, sorularınıza yanıtlar alabilirsiniz. Böylelikle protein tozu sipariş seçeneğini tıklayarak, belirlediğiniz ürüne hızlıca ulaşabilirsiniz.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın