Supplement

Supplement satın al: Spor sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Antrenman ya da egzersiz sonrası sporcu kendine dikkat etmesi gerekir. Gerekli olan stabil alışkanlıklara karşı olarak daha bilinçli olmalıdır. Örneğin, spor sonrası protein tozu tüketimi vücudun ihtiyaçlarını anında karşılamaya yardımcı olur. Supplement satın al seçeneğini kullanarak bu takviyeyi alabilirsiniz. Spor sonrası kaybettiğiniz protein ve karbonhidrat takviye sayesinde tamamı ya da bir kısmı geri gelir.

Supplement satın al ve sipariş sayesinde gerekli istekleri yerine getirebilirsiniz. Ancak burada alının miktar ve oran önemlidir. Bunun için ise uzman ve spor hocalarından destek alınabilmektedir.

Antrenmanınızdan sonra yaptığınız şey, kas ağrısını azaltırken kas kazanımı ve kilo kaybı gibi sonuçlar elde etmenin önemli bir parçasıdır. Antrenman sonrası bir rutin, canlılığınızı geri kazanırken optimum enerji seviyelerini korumanıza yardımcı olur ve fitness planınıza bağlı kalmayı kolaylaştırır.

Bu makale, sonuçlarınızı en üst düzeye çıkarmak için bir antrenmandan sonra atmanız gereken adımları araştırıyor. Egzersiz yaptıktan sonra toparlanma sürecini başlatmak için nasıl etkili bir plan tasarlayabileceğinizi öğrenmek şarttır.

Supplement satın al: Spor sonrası gerekenler

İyi bir haftada, yedi saatinizi egzersiz yaparak geçirdiğinizi varsayalım. Bu kulağa çok fazla spor salonu zamanı gibi gelebilir. Ancak yine de tüm bu sıkı çalışmayı baltalayabileceğiniz veya bazı akıllı yaşam tarzı değişiklikleri ile sonuçları hızlandırabileceğiniz 161 saat kalıyor.

Nasıl yediğiniz ve egzersizi takip eden saatlerde ne yaptığınız, vücudunuzun daha fazla kalori yakmaya, onarmaya ve istediğiniz tüm yerlerde (ahem, ganimet) kas inşa etmeye devam edip etmediğini veya sadece plato yapıp yapmadığınızı önemli ölçüde etkileyebilir. herhangi bir sonuç görmüyorum.

Antrenmanınızı bitiriyorsunuz ve koşu bandından iner inmez yapmanız gereken her şeyin listesini zihinsel olarak çalıştırıyorsunuz. Ancak, egzersiz rutininizi bitirdiğinizde fitness bitmez. Sağlıklı olmak için hala birkaç adım var. Supplement satın al işleminden önce daha fazlasını bilmek gerekir.

Fitness rutininiz söz konusu olduğunda, spor salonunda ter atmak için harcadığınız zaman tüm övgüyü alma eğilimindedir. Ama bu olmamalıdır. Bir antrenmandan önce ne yapacağınızı ve bir antrenmandan sonra ne yapacağınızı biliyorsanız, ilerlemenizi ve sonuçlarınızı etkilemek için rutininizi nasıl değiştireceğinizi tam olarak bileceksiniz.

Supplement satın al: Spor için kaliteli unsurlar

İyi beslenme ve kaliteli uyku gibi şeyler de önemlidir. Egzersiz öncesi ve sonrası akıllı ritüeller, düzgün bir şekilde iyileşmenizi, çabalarınızı artırmanızı ve her egzersizde ezilmenizi sağlayabilir. Sonuçlarınızı en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, fitness rutininizin kesinlikle bir parçası olmalıdır. İşte antrenman sonrası rutininiz sırasında yapmanız gerekenler hakkında bazı ipuçları.

Vücudu Soğutun

Egzersizi aniden bırakırsanız, sersemlik veya baş dönmesi hissedebilirsiniz. Egzersiz yaptığınızda sıcaklığınız yükselir ve kan damarlarınız genişler. Vücudunuzun kan damarlarının normale dönmesi için fırsata ihtiyacı var. Bu nedenle koşu bandınızın soğuma ayarından yararlanın. Bir koşudan sonra, ne kadar yoğun egzersiz yaptığınıza bağlı olarak yavaşlayın ve birkaç dakika yürüyün.

Sıvı tüketin

Su ile yani! Egzersiz yaptığınızda vücudunuz su kaybeder. Kas esnekliğini ve gücünü artırmaya ve kas ağrısını azaltmaya yardımcı olmak için vücudunuzun su kaynağını yenilemek istiyorsunuz. Ve ter attıktan sonra sıvı almak önemli olsa da, uzun ve yoğun bir antrenman yapmadığınız sürece gereksiz kalorilerle dolu bir spor içeceğine ihtiyacınız yoktur.

Soğuk bir duş alın

Profesyonel bir futbolcu gibi buz banyosu yapmanıza gerek yok. Ancak, duşun sıcaklığını normalde yaptığınızdan daha düşük olacak şekilde ayarlayın. Serin bir duş, iyileşme sürecini artırabilir ve egzersiz sonrası kas iltihabınızı azaltabilir. Ve iltihabı azaltmak, ertesi gün ağrı şansınızı azaltır.

Doğru atıştırmayı yiyin

Antrenmanınızın sonunu büyük bir kase kayalık yol dondurmasıyla kutlamayı unutun. Abur cubur tüketmek ve aşırı yemek, antrenmanınızın etkilerini ortadan kaldıracaktır; yaktığınız tüm kalorileri ve hatta bazen daha fazlasını geri kazanacaksınız. Bu nasıl ters etki yapıyor? 

Öte yandan, bazı insanlar kalorileri azaltarak ve öğün atlayarak antrenmanlarını en üst düzeye çıkarmaya çalışırlar. Ancak bu, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu yakıttan mahrum kaldığınız anlamına gelir. Bunun yerine, kas ağrısını azaltmaya yardımcı olmak için doğru yiyin. 

Bir sonraki antrenmanınızda daha iyi performans gösterin, vücudunuza yakıt verin ve iyileşmeyi optimize edin. Bu da kasları yenilemeye ve yeniden inşa etmeye yardımcı olacağınız anlamına gelir. Vücut yakıtı için yeterince beslenemediğiniz yerde supplement satın al seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu sayede vücudun gerekli takviyeleri sağlanır. Bunun için ilk tercih protein tozu olabilir.

Supplement satın al: Spor sonrası daha fazla ne yapılabilir?

Her antrenmanda ne yaptığınızı takip etmek, her egzersiz yaptığınızda kendinize meydan okumaya devam etmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, genel olarak egzersiz rutininizin size istediğinizi verdiğinden emin olmanın harika bir yolu. Her hafta geriye dönüp ne yaptığınıza ve bunu yaparken nasıl hissettiğinize bakabilir. 

Ne zaman biraz daha ağır veya biraz daha hızlı ya da birkaç tekrar daha yapacağınıza veya belki de ne zaman yavaşlama ve ne zaman yavaşlama zamanının geldiğine karar verebilirsiniz. biraz daha kolay. Birkaç hafta veya ay sonra, harcadığınız zamana ve kaydettiğiniz ilerlemeye bakın ve sırtınızı sıvazlayın.

Antrenman öncesi atıştırmalık, antrenman sonrası atıştırmalıktan daha isteğe bağlıdır. Vücudunuza zorlu bir terden sonra toparlanması için ihtiyaç duyduğu yakıtı vermek çok önemlidir. Zorlu bir antrenmandan sonra, vücudunuz sırasıyla glikojen depolarını yenilemeye ve kasları yeniden inşa etmeye yardımcı olmak için karbonhidrat ve protein arar, bu nedenle vücudunuza zamanında iyileşmesi gereken beslenmeyi sağlamak önemlidir.

Antrenman iki şekilde önce ve sonrasına dayanır. Her iki durumu da iyi şekilde idare etmek gerekir. Dengeyi korumak son derece önemlidir. Aynı şekilde antrenman öncesinde takviye alındığı gibi sonrasında da alınabilir. Çünkü yoğun spor sonrası belli bir kayıp yaşanmaktadır. Bu yüzden de supplement satın al işlemleri sporcular tarafından tercih edilmektedir.

Antrenmandan sonra yemek yememek, daha sonra aç hissetmenize neden olabilir. Kimse aç ve yorgun olmaktan hoşlanmaz. Kendiniz için kolaylaştırmak için, egzersiz sonrası atıştırmalıklardan birini çantanıza koyun. Spor salonuna gitmeden önce yanınızda bireyler bulundurun. Bunun için protein tozu iyi bir alternatif olabilmektedir. Protein tozu içinde supplement satın al şeklinde site üzerinden ulaşabilirsiniz. Son birkaç detaylara göz atalım…

Antrenmandan 30-60 Dakika Sonra Protein ve Yağ Yiyin

Spor salonunun soyunma odasında protein içeceklerini karıştıran insanları tanıyor musunuz? Aslında bunun tamamen geçerli bir nedeni var. Yoğun egzersizden sonra, kaslarınız depolanmış enerji formlarından karbonhidratlar ve glikojen, bunlar spor salonunda koşmanıza, kaldırmanıza ve zıplamanıza izin veren tüm kas kasılmalarını besler. Bu, egzersizi bitirdiğinizde, kaslarınızın, onarım sürecini olgunlaştığı anlamına gelir. Uzun, tonda kaslar elde etmek istiyorsanız çok önemlidir.

Antrenmandan sonra ısınmanın önemli olduğunu biliyorsun. Ama sadece aramızdaki en saf olanlar dersin son 10 dakikasına sadık kalmayı başarır. Yine de yapmalısınız, çünkü uygun bir soğuma antrenmanın kendisi kadar önemli olabilir. Bu esnemeleri atlayın ve kaslarınız sıcak ve esnekken vücudunuzu uzatmaya ve uzatmaya yardımcı olabilecek bazı önemli hareketleri kaçırıyor olabilirsiniz.

Dinamik bir esneme, esnekliği ve dolayısıyla eklemlerinizdeki hareket aralığınızı artırmaya yardımcı olur. Bu da daha hızlı iyileşirken yaralanmadan kurtulmanıza yardım eder. Yüksek yoğunluklu bir antrenmandan sonra, “kalçalar, kalçalar, göbek ve omuzlar gibi büyük kas gruplarını hedef alan” esneme hareketleri öneriyor. Derin nefes almaya devam ederken, her bir gerginliği vücudun her iki tarafında yaklaşık 30 ila 60 saniye tutmaya çalışın.

Sakin ol

Antrenmandan sonra soğumak, buz banyosuna atlamak değil, yoğun hareketlerden sonra vücudunuza sakinleşmesi için zaman tanımak anlamına gelir. Amerikan Kalp Derneği’ne göre soğuma egzersizden önce ısınmak kadar önemlidir. Antrenmandan sonra kalbinizin normalden daha hızlı attığını, vücut ısınızın daha yüksek olduğunu ve kan damarlarınızın genişlediğini söylüyorlar. Çok hızlı durmak, kalp atış hızınız ve kan basıncınız da hızla düştüğü için bayılma veya hasta hissetme riski taşır.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın