Supplement

Whey 3 Matrix Nedir?

Whey 3 Matrix Nedir?

Whey 3 Matrix, kalite standartlarına uygun olacak şekilde ithal ham madde içeriğiyle düşük ısıda mikro filtre edilme özelliğine sahiptir. Yüksek standartlarla üretilen whey protein konsantresi, peptid forma sahip whey protein hidrolizatı ve whey protein izolatı ile tasarlanan oldukça özel bir üründür. Whey 3 Matrix son dönemde en popüler olan Whey protein ürünlerinden biridir. 3 Matrix adı verilmesindeki neden içeriğinde 3 farkli Whey proteininin bulunmasıdır. Whey proteini Izole, hidrolize, ve konsantredir. 3 Matrix antrenman öncesinde ve sonrasında kullanılması için formüle edilmiştir. 3 Matrix içeriğinde yer alan Hidrolize ve İzole Whey protein ile hızlı emilim sağlar. Diğer protein türlerine oranla kasların protein ihtiyacını normalden daha hızlı bir şekilde karşılayabilme potansiyeline sahiptir. Whey 3 Matrix B6 vitamini ile desteklenerek yenilenmiştir. B6 vitaminin eklenmesi ile normal protein ve glikojen metabolizması harekete geçer. Sayfamızdan protein satın al adımından bizimle iletişime geçebilir, ürünle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Whey 3 Matrix Nasıl Kullanılmaktadır?

Whey 3 Matrix protein tozu spor sonrası ve su ile karıştırıldığında en etkili sonucu verir. 3 Matrix’in içeriğinde yer alan Kreatin amino asidin avantajından yararlanmak isteyebilirsiniz. Bu kişiler ise antrenmandan yaklaşık yarım saat önce kullanmaları gerekmektedir. Whey 3 Matrix protein tozunun spor sonrası kullanımı halinde serbest formdaki amino asitlerle karıştırılması tavsiye edilmez. Bunun nedeni ise bu amino asitlerin emilimini geciktirmesidir. Antrenman planlanmayan günlerde ise ihtiyaca uygun ve beslenme düzenine göre değişmek üzere sabah uyandıktan sonra ve öğün aralarında kullanımı uygundur.

Whey 3 Matrix protein tozu kullanım amacınıza, beslenme şeklinize ve yaptığınız spora göre farklı ürünlerle birlikte alınmaktadır. Yapılan antrenmanın seviyesine ve amaca uygun olacak şekilde kullanım sayıları değişebilmektedir. Besin takviyesi kullanım amacı ve zamanına göre 300-350ml su veya süt ile alınabilir. Sayfamızda protein satın al adımına geçmeden önce ürünler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Whey 3 Matrix Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Whey 3 Matrix Hangi Amaçlarla Kullanılmaktadır?

Whey 3 Matrix’i sadece bir besin takviyesi olarak düşünmemek gerekir. Besin takviyesi vücut ağırlığını düzenleme ve kas kütlesi arttırma gibi etkilere sahiptir. Çeşitli faydalara sahip işlevsel bir takviye besindir. Whey proteininin faydalarının çoğu eksiksiz amino asit profili ile doğrudan bağlantı içinde olması ile ilgilidir. Bu durum takviye besinin yüksek kalitede ve kolay sindirilebilir bir protein kaynağı olduğunu göstermektedir.

Whey protein tozu, genel sağlığı koruma altına alma ve hastalık gelişmesine engel olma potansiyeline sahip maddeler içermektedir. Yapılan araştırmalar peynir altı suyu proteininin bağışıklık sistemini güçlendirici etkilere sahip olduğunu ortaya koymaktadır. Ayrıca Whey protein tozunun antioksidan, antiviral ve antibakteriyel ajan olarak hareket etme yeteneğine sahip olduğuna da değinilmektedir.

Whey protein tozunun egzersiz performansını artırıcı özellikleri de bilinen özelliklerindendir. Whey 3 Matrix’in en çok bilinen faydalarından biri, direnç egzersizleri ile birlikte kullanıldığında kas kütlesini artırma becerisidir. Tüm bu faydaları göz önünde bulundurulduğunda özellikle profesyonel sporcuların beslenme programında yer aldığı görülmektedir. Ancak, unutulmaması gereken en önemli husus mutlaka bir uzman kontrolü ile alınması gerektiğidir. Protein satın al işlemine başlamadan önce bir uzmana danışarak kendiniz için en uygun olan ürün ve doza karar verebilirsiniz.

Whey 3 Matrix’in Zararı Var Mıdır?

Whey 3 Matrix’in Zararı Var Mıdır?

Yüksek proteinle uygulanan diyet programları, vücut ağırlığını yönetmede çok etkilidir. Whey 3 Matrix protein takviyeleri yağsız kas dokusunu korur aynı zamanda yağ yakımı da hızlandırır. 3 matrix protein tozunun az bilinen faydaları içinde en önemlisi ise antioksidan özellikleri sayesinde kansere karşı koruma potansiyelidir. Her takviye üründe olabileceği gibi whey proteininin de yanlış kullanım sonucu bazı zararları vardır.

Öncelikle, whey proteini tozunun işlenmiş bir gıda ürünü olduğu unutulmamalıdır. Protein takviyelerinin tüketimi ile alakalı bazı olumsuz sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Whey proteini bağırsak florasını destabilize edebiliyor. Whey 3 Matrix protein takviyesi kullanan birçok insan şişkinlik, gaz ya da ishal gibi sindirim sorunlarıyla karşı karşıya kalabiliyor. Bu sorunlarla karşılaşmamak için kişinin belirlenen dozun dışına çıkmaması önemlidir. Şikayetleri en aza indirmek için uzman kontrolünde kullanımı çok daha uygundur. Sitemizden sizin için önerilen ürünü protein satın al adımını takip ederek, satın alabilirsiniz.

Back to list

Bir cevap yazın