Supplement

Whey 3 Matrix Saç Döker Mi?

Whey 3 Matrix Saç Döker Mi?

Araştırmacılar tarafından profesyonel sporcularda yaşanan saç dökülmelerine kullandıkları protein tozu ve spor takviyelerin sebep olabileceği söylenmektedir. Uzmanlara göre çeşitli protein tozları, saç dökülmesi, kan testosteron düzeylerinde artış gibi sorunları ortaya çıkarıyor. Özellikle piyasada satılan bazı protein tozları saç dökülmesi ve kelleşme süreçlerini hız katan inorganik büyüme hormonu ve kreatin gibi bileşenler içeriyor. Yapılan ağırlık egzersizleri kas gelişimi ve yağ yakımı gibi süreçlerinde önemli bir etkiye sahip. Egzersizler sırasında testosteron hormonu seviyelerinin yükseldiği bir gerçektir. 

Kreatin ve inorganik büyüme hormonu gibi kas gelişimine katkıda bulunan maddeler içeren protein tozları kişilerdeki testosteron seviyelerini olması gerekenden çok daha yukarı taşıyor. Özellikle genetik olarak kelleşmeye yatkın olan sporcular direkt olarak etkilenebiliyor. Fazla testosteron salgılanması, enzimler yoluyla kafanızdaki saç hücrelerinin gelişimini yavaşlatan dihidrotestosteron kimyasalına dönüşerek saç dökülme hızını artırabilmektedir. Dihidrotestosteron saç gelişimini olumsuz yönde etkilediği için Whey 3 Matrix, protein tozlarını kullanan sporcularda saç dökülme riski ile karşı karşıya kalıyor. Sitemizden protein satın al adımlarını takip ederek bizimle iletişime geçilebilmektedir. Bununla birlikte aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Whey 3 Matrix

Protein tozları doğru dozlarda kullanıldığında saç dökülmesi önlenebilir. Birçok sağlık otoritesi, erkeklerin bazı durumlarda bu takviyeleri kesmesi gerektiğini tavsiye eder. Ayrıca erkek ya da kadınların organik proteinlere geçiş yapmaları önerilmektedir. Aynı zamanda ağırlık egzersizleri yapmak gerekmektedir. Testosteron seviyelerini hızlı bir şekilde yükselterek, genetik yatkınlığı olan erkeklerde saç dökülmesine neden olmaktadır. Bunun yanında koşmak gibi daha fazla kardiyo ve aerobik egzersiz antrenmanları yapmak. Testosteron düzeylerini koruyabilmektedir ve saç dökülmesini yavaşlatmaktadır.

Yoğun antrenman yapan kişilerin kelliğe karşı alabileceği önlemlerden biridir. Whey 3 Matrix kullanılan yeni geliştirilmiş formüller içinde en güvenilir olanlardan biridir. Bir uzman kontrolünde kullanıldığında minimum saç dökülmesiyel kullanımına devam edilebilmektedir. Ürün satın almadan önce protein satın al adımında tüm ürün açıklamalarını inceleyebilirsiniz.

Protein Tozu Çeşitleri ve Özellikleri

Protein tozu çeşitleri içeriklerine göre değişikliklere sahiptir. Bu tozların içeriği oldukça zengin bir takviye besindir. Protein tozları temelde 6 farklı içerikte tasarlanır. Peynir altı suyu ile üretilen whey, süt ürünlerinden elde edilen kazein, soya, yumurta ve et olarak ayrılır. Bunların karmalarından oluşan kompleks ürünlerde bulunmaktadır. Karma ürünler birçok ürünün karışımından oluşur. Whey en çok tercih edilen protein türüdür. Bunun nedeni ise vücutta en hızlı şekilde çözünen ve etkiye sahip olan protein türü olmasıdır.

Whey protein tozları fiyat performansı açısından herkesin satın alabileceği aralıktadır. Protein satın al adımında her bütçeye uygun ürünleri karşılaştırabilirsiniz. Özellikle Antrenmana başlamadan alacağınız ürünlerden biri Whey 3 Matrix’dir. Protein tozunun kana karışması için belirli bir süreye ihtiyacı vardır. Whey 3 Matrix protein tozlarının hızlı çözülmesi gerekmektedir. Antrenman sonrasında kasların ihtiyaç duyacağı takviyeye hazır hale gelmesi anlamına gelmektedir. Gece süresince besini tüketen kasların, ihtiyacı olan besin maddelerine sabah ulaşmasını sağlaması da başka önemli bir özelliğidir.

Protein Tozu Özellikleri

Whey hemen hemen sütün %20’sinde bulunmaktadır. Fazlasıyla esansiyel aminoasiti içeren kaliteli bir kaynak olarak görülür. Esansiyel aminoasitler dışında, kas kütlesinin oluşumu sırasında rol oynayan BCAA bakımından da zengin bir kaynaktır. Kazein ise sütün içinde yer alan proteinlerin kalan %80’nini oluşturur. Kazein whey gibi aminoasitlerce zengin bir protein kaynağı olarak bilinmektedir. Ancak daha yavaş sindirildiği bilinmektedir. Bu özelliği uyku sırasında kasların uzun süre besinsiz kalacağı durumlarda, yavaş sindirim sağlaması ile gece boyunca kasların ihtiyacı olan besini sağlar. 

Sitemizde Protein satın al adımına geçmeden önce hangi ürününü size daha uygun olduğunu bir uzmana danışmalısınız. Laktoz maddesine karşı duyarlı olan kişiler için ise en ideal kaynak soya çeşitleridir. Soya çeşidi soya fasulyesinden elde edilmektedir. Emilimi whey çeşidine göre yavaş, kazeine göre daha hızlıdır. Yumurta proteini en kaliteli besinler arasındadır. Tüm temel amino asitleri içinde barındırır. Sindirimi kolay ve hızlı olur. Et, kırmızı etin çeşitli işlemlerden geçirilmesi ile elde edilmektedir. Kırmızı et BCAA miktarı bakımından zengin olmaktadır. Yüksek oranda protein içerdiği için önemli kaynaklar içinde yer alır. Sitemizden protein satın al adımında tüm protein tozları hakkında bilmediklerini danışabilirsiniz. Whey 3 Matrix’in diğer hangi ürünlerle bir arada kullanılabileceği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın